Šta je novo?

Potreban VPS na ESXi platformi

popay

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poruke
73
Poena
310
Potreban mi je VPS na ESXi platformi, 4vCPU, 8GB rama, min 100Mbps. Potrebno mi je da instaliram OS iz .OVA/Qcow2 file-a, ne mogu preko ISO image jer je OS customizovan :( Uglavnom VPS provajderi imaju svoje opensource platforme i ne mogu ili nece da provision-uju .OVA image :(

Idealno bi bilo ako neko ima vec dedicated server pa mozemo deliti...
 
Mozes da boot-ujes bilo koji Linux recovery iso image, startujes networking i onda iskopiras podatke preko mreze na taj postojeci disk image virtualne masine. Naravno nakon kopiranja treba da rekonfigurises ifcfg* i verovatno /etc/fstab.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru... Mogu boot-ovati Linux, ali kako da prekopiram fajlove, kad nemam pristup celokupnoj Cloud Platformi, vec samo tom Linux sistemu... u postojecem OVA fajlu su networking podesavanja vec setovana (modifikovana verzija RHEL) i mislim network conf fajlom ne bi trebalo da se igram.
Kako god, trazim neki dedicated server, ako neko hoce da delimo neka se javi...
 
Poslednja izmena:
Recovery ti daje pristup storidzu VPS-a, koji nezavisno particionises, mountujes, i upisujes podatke. Za kopiranje podataka iz .ova na storidz VPS imas vise opcija, jedna bi bila da iskopiras prvo .ova image (scp, rsync...) na mount-ovan disk VPS-a, zatim uradis loopdevice mount za vmdk image i iskopiras podatke na disk VPS-a. Druga opcija je uradis mount za vmdk na svom racunaru pa iskopiras podatke sa rsync-om preko interneta na disk VPS-a.
 
uzeo sam dedicated server, instalirao esxi i resena stvar...
 
Nazad
Vrh Dno