Šta je novo?

Problem sa zvukom

Weasel4glory

Poštovan
Učlanjen(a)
28.10.2014
Poruke
9
Poena
51
Ne znam kako da postavim tacno temu drugačije pa ću ići sa ovime.

Dakle donedavno sam imao neke stare zvučnike, ne znam im baš model, uglavnom radili sve do pre 3,4 dana kada sam počeo odjednom da gubim zvuk i primetio sam da se ona guma što stoji na rupici za priključivanje slušalica pomera i mislio da to pravi problem ali onda na primer ponovo priključim slušalice (koristim slušalice za mobilni telefon pošto generalno od klasičnih kad ih dugo koristim uši me bole pa samo njih koristim za mikrofon a sluške za telefon priključim umesto samih slušalica) i onda nema problema, zvuk radi i sve to jedino što sam primetio da ima neko krčanje/zujanje/pištanje kada ne puštam nikakav zvuk ali nije toliko čujno kada slušam muziku ili igram, onda imam ponekad momente kada mi se zvuk generalno slabije čuje, pa sam pokušavao od pozadi direktno slušalice da priključim, zvuk opet se slabije čuje, ista priča i napred. Onda sam kupio nove zvučnike pokušavao sa njima ista priča manje više jedino to što nečujem nikako lepo kao što sam čuo sa starijim zvučnicima.

U jednom trenutku sam rekao da izvadim priključak za mikrofon i onda se zvuk na zvučnicima čuje baš kako treba nema krčanja i to, to jest nema više mikrofonije a čim priključim dobijem tu mikrofoniju ili kako se već zove... a kada priključim samo slušalice (normalne slušalice i slušalice za telefon) nema promena jedino to što se vrlo slabo čuje na sluškama za telefon a na običnim slušalicama se ne čuje ništa, nema nikakvog zvuka. Naravno menjao sam neka podešavanja preko Realtek aplikacije da vidim dal nešto može da pomogne ali ne znam šta je problem, probao sam i da skinem novu verziju RealTek aplikacije (skidao sam najnoviju aplikaciju za drajvere preko sajta za matičnu koju koristim i nema promena). Takođe stari zvučnici su sve radili normalno sve do pre nekoliko dana znači, imao sam mobilni telefon priključen na AUX izlaz za alarm i isto tako normalne slušalice priključene za mikrofon i za telefon na ulaz za slušalice i sve je radilo, kad bih završio za kompom i krenuo na spavanje, izvadio bih samo priključak za sluške za mobilni, ne za mikrofon i zvuk je radio sasvim fino, bez obzira dal za alarm ili ovako ako bih hteo da pustim muziku u kući. Sad kad priključim AUX izlaz na novim zvučnicima, čuje se i sve to ali onda nema nikakvog zvuka na samim zvučnicima kad pustim nešto na kompu, tipa youtube i slično, a kad imam prikačen mikrofon ulaz onda dobijam tu mikrofoniju, a kada priključim slušalice i na zvučnike i na sam kompjuter na prednjim ulazima nema zvuka

Stvarno ne znam kako da rešim problem pa evo odlučio da napravim topic i da vidim kako i šta ovde.
Izvinjavam se na neurednom topicu pošto sam napisao sve u detalje
 
Poslednja izmena:
Probaj zvucnike na nekom drugom kompjuteru,ako je to stacionarni racunar kupi pci zvucnu ili usb zvucnu pa probaj...pozz
 
Ne znam da li sam pogodio temu a nadam se da jesam.Treba da povezem mini zvucnik sa tabletom.E sad problem je u tome što sam ja do sada koristio kabal koji na jednoj strani ima mini USB a na drugoj strani se račva na dva dela 3,5mm i usb. E sad na tom istom zvučniku ima i izlaz za 3,5mm pa sam ja mislio da povežem tablet sa tim izlazom ali nisam siguran da li će mi se čuti zvuk sa tableta na zvučnik.Kad povežem slušalice obične 8 tim zvučnikom čuje se zvuk u slušalicama normalno ali ako bih povezao sad tim aux kablom nisam siguran da li će se čuti zvučnik
 
Nazad
Vrh Dno