Šta je novo?

Igra za vežbanje vožnje (pravila u saobraćaju)

a c a

Uticajan
Učlanjen(a)
04.11.2003
Poruke
6,209
Poena
1,625
Moja oprema  
Laptop
HP 8570p
Mobilni telefon
Realme 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Malo sam pretraživao tematiku ali nalećem sve na neke flash igrice. Elem, imam mladog rođaka koji je položio vožnju ali nije siguran u sebe. Hteo bi da usavrši poštovanje pravila u saobraćaju, znači pravilno prestrojavanje, ulazak u kružni tok, pravilo prvenstva, itd. Odseče se kad treba da priđe nekoj većoj raskrsnici ili kružnom toku. Poznaje znakove naravno, ali nema iskustva kao vozač. Ima li neka igra koja bi ovo pokrila?
 
Euro Truck Simulator realno, drugi deo recimo. Nek uzme kamion bez prikolice, to ce vise da podseca na automobil.
 
Najbolje da neko iskusan sedne pored njega i da vozi po manje naseljenim mestima. Ja sam tako mog mladjeg brata oslobodio "straha" i sad vozi odlicno.
Nista mu nece pomoci igrica.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Najbolje da neko iskusan sedne pored njega i da vozi po manje naseljenim mestima. Ja sam tako mog mladjeg brata oslobodio "straha" i sad vozi odlicno.
Nista mu nece pomoci igrica.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
+1
Ima smisla da na računaru utvrdi pravila ali nije isti osećaj kao u automobilu. Samo praksa, polako i vremenom dolazi rutina
 
Najveci problemi za novajlije su paralelno parkiranje :D i pravilo 'desne strane'.
Za sve ostalo ima znake na drumu i ako se pridrzava ogranicenja brzine (-10% ako se ne varam) nema sta da brine.

Zasto ne uplati dodatne vezbe u auto skoli? Nije skupo a mnogo vise znaci od virtuelnog vezbanja.
 
Ja sam polozio voznju pre 7 godina i to jedva iz 4og puta...i nisam vozio do pre 3 meseca, nijednom...odlucio da kupim auto, 2-3 puta seo sa caletom u kola cisto da vidi da li znam da upalim auto...nekako sam uspeo i posle samo par puta voznje, odem ja po sestru u skolu, sam...znaci isekao sam se, ali sam uspeo...evo posle 3 meseca, vozim bez problema...neka vozi polako po manje naseljenom mestu, sam, ili mozda sa drugarom koji zna da vozi i brzo ce nauciti...ja i dalje imam nekad problema, tj, nesto ne znam i slicno, ali samo se smirim i polako gledam sta drugi rade ili slicno i tako uradim i ja...nije to nista strasno....ja sam mislio da ce mi trebati mnogo vise vremena da naucim da vozim, ali eto, vrlo brzo sam to savladao... :)
 
Pre su se mogli uzeti casovi u autoskoli za osobe koje zele da se podsete/oslobode straha. Duple komande, profesionalac...
 
Ma sve to znam, ali nema ko da mu sedi na mestu suvozača.
Ja sam mislio da ti imas polozeno pa da mu pomognes?

Moje neko misljenje da je pocetnicima najteze "vaganje" sa kvacilom i gasom. Tj kad treba doda gas, a da mu se pritom ne ugasi auto. Jos ako je neka uzbrdica onda eto panike.



Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ja sam mislio da ti imas polozeno pa da mu pomognes?

Moje neko misljenje da je pocetnicima najteze "vaganje" sa kvacilom i gasom. Tj kad treba doda gas, a da mu se pritom ne ugasi auto. Jos ako je neka uzbrdica onda eto panike.



Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

meni za to trebalo mozda najvise vezbe pri ponovnoj voznji posle dugo vremena... uz to kruzni tok i pracenje svih retrovizora, mrtvih uglova i brzo/cesto menjanje brzina koje jednostavno treba da dodje u naviku kao i sve ostalo.
 
Dok sam ne krene da vozi nema ništa od sticanja iskustva. Bolje je da se plaši nego da umisli da je time što je dobio vozačku postao Šumaher pa da ubije nekoga ili sebe. A valjalo bi da u početku ima nekoga pored sebe da ima neku sigurnost, ako se ne oseća sposobnim da sam vozi bolje da ne rizikuje
 
Nema te igre koja ce mu simulirati real lif scenario. Niti ce nauciti preglednost, niti velicinu auta niti predvidjanje situacije 2-3 auta ispred sebe. Neka uplacuje dodatne casove dok se ne oslobodi.
 
Nazad
Vrh Dno