Šta je novo?

EXCEL - VLOOKUP

master2

Cenjen
Učlanjen(a)
02.01.2011
Poruke
15
Poena
154
Kada mi funkcija VLOOKUP nalazi prazno polje, upiše mi nulu. Kako da mi, umesto nule, ništa ne upiše.
 
Npr ovako

=IF(ISERROR(VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE));"";VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE))

prevod:

ako je ( IF ) vraćena greška ( ISERROR - nema pogodaka ) iz vloookup-a ( VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE) ) ispiši prazno polje ( "" ), ELSE ( ako nije greška, odnosno ako ima pogodaka ) ispiši rezultat vlookup-a ( VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE) ).

Pozdrav,
 
Novije verzije Excela imaju i funkcije IFNA, IFBLANK,...

Time se skraćuje ovaj ispis i eventualne greške, pošto se VLOOKUP koristi samo jednom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Npr ovako

=IF(ISERROR(VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE));"";VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE))

prevod:

ako je ( IF ) vraćena greška ( ISERROR - nema pogodaka ) iz vloookup-a ( VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE) ) ispiši prazno polje ( "" ), ELSE ( ako nije greška, odnosno ako ima pogodaka ) ispiši rezultat vlookup-a ( VLOOKUP(B2;E:E;1;FALSE) ).

Pozdrav,

Nije to, i ja sam pokušavao nešto slično, ali mi opet upisuje nulu. Dakle, VLOOKUP mi nađe zajednički podatak, ali kada mi na osnovu tog zajedn. podatka
treba prepisati sadržaj recimo ćelije u susednoj koloni koja je prazna, upisuje mi nulu, a ja bih hteo da mi ništa ne upiše.
vlookup.JPG
Tvoj primer bi se odnosio na to šta da se upiše ako VLOOKUP ne nadje zajednički podatak.
 
Nazad
Vrh Dno