Šta je novo?

Lenovo IdeaPad S10-3T nije za penzije....ali

chelios

Cenjen
Učlanjen(a)
14.09.2012
Poruke
288
Poena
170
Znaci dobijem na poklon skoro pa nekoristen mini laptop iz naslova. Uredno iznenadjen napunim bateriju, upalim, sporooooooo katastrofalno rama samo 2GB, neki SSD od 60GB, onako, solidno za njegovo vreme. Reinstaliram Win 7 Enterprise, probam ponovo, kao da nista nisam ni radio, jednostavno ne mogu da verujem da je u njega uboden SSD, proverio sam u cini mi se Crystal DiskInfo kaze da je ok, nema nikakvih errora, uredno on radi ali nenormalno sporo (nije subjektivan osjecaj, nedavno sam cackao jedan AMD desktop sa istom kolicinom memorije i jeste sporo ali se da koristiti. Imate li neki predlog sta da mu radim, ili da probam linijom manjeg otporta pa da eksperimentisem s nekom Linux distribucijom, mozda Android posto je touch ekran. Zao mi da ga bacim savrseno je ocuvan ali mi je u ovom stanju totalno neupotrebljiv.
 
Postoji li šansa za još RAMa? Mada, Win 7 bi trebalo ok da radi sa 2 GB. Pusti neki test za disk, Crystal Diskmark, na primer, da vidiš koje brzine prijavljuje.
 
Intel Atom N470 ima taj laptop a on ima jedno jezgro moze biti da je to problem?
 
Da, procesor je krs i to je bio i kad je izasao, 300 poena u Passmark-u:
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+N470+@+1.83GHz&id=620
Po meni, sve ispod 1000 poena danas je manje vise neupotrebljivo.
Taj uredjaj je kao i mnogi sa slicnim Atomima totalni promasaj. Jedino Atom N2600 je bio ok.
Probaj manju ediciju, vidim da fabricki dolazi sa Home Premium i ubij graficki i ostalo sto ti ne treba. Mozes da probas i Win 10 Home x86 varijantu, mozda bude radio bolje bar taj touchscreen.
 
Vise RAM-a ne moze, probat cu onda varijantu sa 32bit Home W10, bas me interesuje hocu li s drajverima imati situaciju. Ako ne bude OK nema mi druge nego W7 Home pa iskljuciti sve sto se iskljuciti moze. Hvala na savetima, mada kazem opet mi nije jasno zasto onako out of the box nakon reinstalacije bude neupotrebljiv.
 
Zato sto u vreme kada je izasao internet nije bio tako zahtevan kao danas. Mada je i tada bio los procesor i malo RAM-a.
Probaj Win10, mozda bude zezao drajver za touchscreen, mozes od Win7 da naguras pa vidi.
 
Prvo, ne treba ti enterprise verzija nikako...čemu ?
Fabrički je došao sa starterom, starter i stavi.
Drugo, preskoči x64, stavi x86 verziju, radiće neuporedivo bolje.
Treće, poubijaj sve moguće servise koji ti ne trebaju, time možda oslobodiš malo mesta za disanje procesoru.
Četvrto : Kupi novi laptop :D
 
Imao sam pre xyz godina upravo taj Lenovo IdeaPad S10-3T, dobio ga novog u kompenzaciji tek sto je izasao. Secam se da je i tada, doduse sa hard diskom, bio katastrofalno spor i jedva upotrebljiv za najosnovnije stvari. Nakon par meseci igranja, stelovanja, dodavanja RAM-a, SSD-a itd. nisam postigao nista, ali sam imao srece i posto je bio jos uvek nov i u garanciji uspeo da ga zamenim za Dell XPS 1330 sa nekim Core2Duo T8100 procesorom koji je bio, po subjektivnom osecaju, 1000 puta brzi. Bukvalno je razlika bila toliko velika, da sam se osecao lose zbog lika koji mi je dao njegov XPS znajuci sta ga ceka. To je bilo 2010.-2011. godine recimo, mogu da zamislim kako sada taj netbuk radi :)
 
ubaci neki linux puppy npr ili bilo koji sa lxde okruzenjem trebalo bi brze da radi
pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno