Šta je novo?

Pomoc oko zvucne kartice

I ja imam DG koja mi stoji u kutiji, lol...nek se nađe. Možda imam i dve, pojma nemam...
 
bogatašu !
 
Uzeo sam Asusovu DG zvučnu karticu na KP odlično je očuvana stara godinu i tri meseca ima i račun kada je kupljena, sad samo da je bocnem u komp i da vidim kako radi :D
 
Poslednja izmena:
Platio sam je 2.500 din ... + poštarina
 
Ubacio sam karticu zvuk u igri i na youtube je neznatno jači u odnosu na integrisanu dok slušanje mp3 je daleko bolje i jače i kvalitetnije. To bi bio neki moj prvi utisak u vezi Asus dg kartice, nadam se da sam podesio sve kako bi trebalo ali me zeza mic neće da radi. Podrazumevani mikrofon je Asusov mic ali izgleda da moram još negde nešto da podesim da bi radio kako treba.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
EDIT: Pronašao sam gde treba da se podesi Mikrofon na zvučnoj kartici Asus Xonar DG - vrlo je jednostavno u panelu MIXER pod Record u Advance settings ključić pored MIC se podesi Select input Source: Microphone

Takodje sam uradio još neka podešavanja u vezi zvuka i mogu reći da je još bolji kvalitet zvuka koji dolazi sa zvučne kartice nego što je na zvuk sa integrisane na matičnoj ploči, dakle moj konačni odgovor DA svakako se isplati uzeti posebno zvučnu karticu jer zvuk je drastično kvalitetniji i bolji od zvuka sa integrisane zvučne kartice.
 
Poslednja izmena:
Ubacio sam karticu zvuk u igri i na youtube je neznatno jači u odnosu na integrisanu dok slušanje mp3 je daleko bolje i jače i kvalitetnije. To bi bio neki moj prvi utisak u vezi Asus dg kartice, nadam se da sam podesio sve kako bi trebalo ali me zeza mic neće da radi. Podrazumevani mikrofon je Asusov mic ali izgleda da moram još negde nešto da podesim da bi radio kako treba.

Poslato uz pomoć Tapatoka

Da li si podesio gain mod u xonar softveru?

6a0120a85dcdae970b0154321f2ec1970c-800wi.png


Mada su karakteristike tih slusalica takve da im je i ovaj ''srednji'' mod vise nego dovoljan da zvuce veoma glasno. Najslabiji (voip) mod vec moze da bude problem.
 
Podesio sam na pro gaming mod tako da je sada ok mnooogo bolji nwgo što je bio. Mikrofon sam takođe podesio u mixeru sam trebao da podesim kod record da namestim mikrofon umesto front panel... Sad je sve okej, kartica je extra prezadovoljan sam kakav je kvalitet zvuka.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Sad će neko da ti objasni da ustvari tripuješ i da si isti zvuk mogao da dobiješ igranjem sa EQ kod integrisane.:d I naravno očekivaće se da poveruješ tome a ne sopstvenim ušima/mozgu.:d
 
Ne treba iskustvo. Tvoj DAC ima fabrički ugrađen DIP 8 soket
Capture1.JPG
samo izvadiš stari i ubaciš LME49860 Op Amp.
 
Sad će neko da ti objasni da ustvari tripuješ i da si isti zvuk mogao da dobiješ igranjem sa EQ kod integrisane.:d I naravno očekivaće se da poveruješ tome a ne sopstvenim ušima/mozgu.:d
Pre nego li sam se upustio u kupovinu zvučne kartice poredio sam sa čipsetom koji imam na ploči i prednost je na strani zvučne kartice. Pokušao sam sa još nekim programima da poboljšam jačinu zvuka ali nisam mogao da dobijem to što želim. Nisam napisao da imam ploču MSI 970A-G43 sa Realtek čipsetom.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Koja PCIe zvucna bi bila dostojna zamena za sound blaster audigy sb0090? Ne mora neka ekstra ludilo karta, sa starom sam bio zadovoljan ali posle apgrejda nemam vise PCI slot na plovi.
 
Poslednja izmena:
Xonar DGX. Može i polovna DX ili DSX, u zavisnosti na šta naiđeš i po kojoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Polovna DX je adekvatna zamena za Audigy

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Proveri u Mikro Princ u
 
^ Da li si odradio taj mod i cujes li razliku u odnosu na stock X6?
 
na slici koju si postavio nije opamp, nego izmenjivo dip8 podnožje.
odlemi se stari opamp i na njegovo mesto zalemi ovaj adapter, kako bi mogao "u letu" da menjaš i testiraš razne opampe, i onda je za zamenu opampa dovoljna obična pinceta.

dip8 opamp inače izgleda ovako (iako to svi znate, čisto da sprečimo zabunu)
0071022_8DIP.jpg.jpeg



ukoliko na njegovom dacu postoji izmenjiv dip8 soket, pazari LME49720
http://www.mgelectronic.rs/integrisano-kolo-lme-49720-na
(ako ne, lemilica u šake)

inače LME49720 i LME49860 su zapravo legendarni LM4562, potpuno isto rebrandovano kolo.
https://e2e.ti.com/support/amplifiers/audio_amplifiers/f/6/t/434116
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, treba mi mišljenje.
Imam Asrock AB350M Pro4 matičnu.
E sada, našao sam staru Xonar DS karticu, pa me zanima, da li bi bio problem, ako bi je ubo ispod grafičke, posto bi blokirala ventilatore na grafičkoj?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ne bi. Dobio bi koji stepen više i par decibela isto, ali ništa dramatično.
 
Probacu, pa videcu kakvo je stanje, mada, bas bude blizu grafike, mozda na 5mm.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno