Šta je novo?

Pomoc oko zvucne kartice

stiv_996

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2018
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav svima :D Citao sam dosta po forumima u vezi zvucnih kartica ali nigde nisam pronasao pravi odgovor,pa se nadam da cu ovde

Naime,zanima me koja bi zvuca kartica bila ok da "tera" moj genius 5.1 sw 4800,ja ga ne koristim kao 5.1 vec kao 2.1 tako sto koristim "game" izlaz.Citao sam dosta o tome da bilo koja Zvucna sljaka bolje nego integrisana,vidim pun internet nekih "Sound blaster" da li to uopste vredi necemu? Covek jedan mi nudio Genius 5.1 Sound Maker Value 5.1 SC3000 MPB-000138 rev: 1.2 za 1000 dinara,nesto mi to malo para,ali mozda i zadovoljava moje potrebe?

Hvala svima unapred!!:D

Matica ploca mi je ova http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=665
 
Pozdrav svima :D Citao sam dosta po forumima u vezi zvucnih kartica ali nigde nisam pronasao pravi odgovor,pa se nadam da cu ovde

Naime,zanima me koja bi zvuca kartica bila ok da "tera" moj genius 5.1 sw 4800,ja ga ne koristim kao 5.1 vec kao 2.1 tako sto koristim "game" izlaz.Citao sam dosta o tome da bilo koja Zvucna sljaka bolje nego integrisana,vidim pun internet nekih "Sound blaster" da li to uopste vredi necemu? Covek jedan mi nudio Genius 5.1 Sound Maker Value 5.1 SC3000 MPB-000138 rev: 1.2 za 1000 dinara,nesto mi to malo para,ali mozda i zadovoljava moje potrebe?

Hvala svima unapred!!:D

Matica ploca mi je ova http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=665

Bilo koji Audigy ce biti dovoljno dobar za tvoje potrebe.
 
Ne može Audigy jer nema pci slot.

Od jeftinijih ovde bi mogla DGX npr.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Upravo,pci slot mi zauzela graficka,aa ovi usb-ovi kako to funkcionise,da li uopste vredi uzimati tako nesto,ili je to isto kao i integrisana?
 
Na toj ploči imaš i pciex1 slot i dgx može u njega. Što se tiče ovih noname jeftinih usb rešenja, ja bih to izbegavao. Da li ti kuler od grafičke prekriva taj donji slot? Ako da onda idi na neku kvalitetniju usb varijantu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Bilo koja USB zvucna ce radit,kad preko odgovarajuceg kabla povezes sa tm kucnim kino slusalice djek stereo na slusalice stereo ili dva cinca...
 
Sa tim zvučnicima ti je svejedno. Zvučna se kupuje kad imaš hi-fi zvučnike...
 
Integrisana zvucna na toj ploci je bolja od svih noname USB ili PCI/PCI-E karti u rangu do 2000din cene. Osim ako nemas neki problem sa tom karticom na ploci, reda nemas uopste zvuka, tad bi imalo smisla uzimati zvucu, ovako nikako. Pare koje bi dao na kupovinu zvucne, bolje ulozi u nabavku bolje ploce ili vise rama i sl. Kao sto i drugi kazu ovde, sa tim zvucincima sigurno neces cuti razliku izmedju kvalitetne i integrisane kartice.
 
Ne vidim kakav kvalitet ima ta integrisana zvučna, najobičnija ALC662 u rangu milion drugih. Svaka normalna polovna od 2k bi je lagano prešišala.
 
Poslednja izmena:
Možda je ipak najbolje da se kupi neki jeftiniji DAC. Preporuka za FX Audio X6 + LME49860 Op Amp. Kasnie izdvoji još malo para za neko bolje napajanje + kabal za povezivanje.
 
Integrisana zvucna na toj ploci je bolja od svih noname USB ili PCI/PCI-E karti u rangu do 2000din cene.




Ovo, jednostavno, nije tačno. A2 ZS sa tom integrušom briše patos. I ima da se nađe za te pare.
 
Poslednja izmena:
Audigy 2 ZS je super PCI kartica. Nove matične nemaju PCI, samo
 
Kada sam rekao kartice do 2000, mislio sam na jeftine variante sa CMI 8738 koje se danas prodaju u radnjama kao jeftine PCI zvucne, a i one znaju da budu poskupe. Isto vazi i za USB resenja sa "pljunutim" cipom, ALC662 sa njima brise patos, i po kvalitetu zvuka i po softverskoj podrsci. Uopste ne mislim isto za polovne kartice, samo neznam gde ce naci polovnu PCI-e karticu za ispod 2000, mozda ima, ja neznam, jer njegova ploca nema PCI konektor.

Zato kazem da je bolje da se uopste mane trazenja zvucne kartice, i da lovu ulozi u neke bitnije komponente, jer ce visestuko osetiti razliku ulozeno/dobijeno.
 
To sam u trecem i petom postu teme vec rekao u vezi sa slotovima.
 
Znam, čitao sam temu od početka. Zato sam i predložio DAC. Uz to može da bude i feftina karta za ulaz u Hi Fi :)
 
Da ne otvaram novu temu, ako moze savet.

Imam zvucnike 2.0 Microlab b-77, i ovu plocu https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-G41MT-ES2L-rev-11#sp

Zvuk je nekako tup i cesto se cuje "probijanje", generalno nisam zadovoljan sa zvukom.

Da li bi ja imao neke koristi od ovih jeftinijih kartica, i ako imate neku preporuku ?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Xonar dgx novo, audigy 2 (zs po mogućstvu) ili x-fi xtrememusic polovno.
 
Tako nekako, mada bih ja pre isao na polovne 2zs ili xtreme music. Ovde na oglasima pre neki dan xfi platinum za jednu crvenu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da se nadovežem na temu da li bi sa zvučnom karticom dobio na jačini zvuka, jer mi se čini da bi zvuk morao biti jači nego što je sada. Uzeo sam sluške Creative Soundblaster Blaze i čini mi se da bi zvuk morao biti jači, razmišljam da kupim zvučnu karticu samo se pitam koju izabrati i dali ću sa tom karticom doći do željene jačine.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Ta ploča ima PCI slot pa polovna DG završava posao perfektno.
 
Još kada bi naleteo na polovnu karticu bio bih presrećan, ako bi neko hteo da proda tu sam za dogovor.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Polovne DG povremeno mogu da se nadju na KP pa i ovde u oglasima, cini mi se da je pre nekoliko dana jedna prodata.

Moja stoji u kutiji vec 3 godine, to je dosta dobra niskobudzetna karta i ne znam da li da je prodajem, tripujem da ce mi nekada zatrebati kao bekap resenje, dok budem cekao da stigne neki novi uredjaj.
 
Nemoj od hsv-a nikako, sublimirano hoće da ti uvali ovu njegovu fijokarušu[emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da sam hteo ''uvalio'' bih je za ove 3 godine :) Neka stoji za bekap a mozda nekada i promeni vlasnika :d
 
Zeki se čika malo;)
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno