Šta je novo?

Preporuka za banku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Monk Psycho

Slavan
Učlanjen(a)
14.05.2007
Poruke
1,657
Poena
350
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 2600k scythe katana; i7 6700
Matična ploča
asrock z77 pro4; hp elitedesk 800
RAM
32;16
GPU
7950; intel integrated
Storage
spinning rust
Zvuk
integrale on both
PSU
seasonic 750w; hp elitedesk 200w
Kućište
fractal design arc xl; elitedesk 800
Monitor
dell p2414h
Miš & tastatura
logitech neka polovna
Ostale periferije
altec atp3
Mobilni telefon
Coolpad Cool S1
Pristup internetu
  1. Optički internet
Izvinjavam se ako je tema na pogresnom mestu, razmisljah gde da je stavim. A ni edge konekcija ne pomaze mnogo....

Elem, treba mi preporuka za banku.
Uslovi sledeci:
1) nema guzve od 3 kilometra (inteza)
2) da ima mogucnost uplate na bankomatu...
3) da zahtevi za aktivaciju usluga da ne treba da se non stop odlazi u banku...
Koristim Intezu i tb, da budem iskren ne znam koja je gora.
Koristio unicredit (ispade mi neovoljna sto pored odrzavanja za svako online placanje skida proviziju sto na 50 placamja ispade mnogo).
Najvise naginjem ka Erste zbog kusur stednje, jeste da nema uplate na bankomatu, ali za 5 godina koriscenja kao student nikad nisam cekao duze od 5 minuta za salter...
Znam da uplate na bankomatu imaju jos Rf i Procredit, vidim da ce Rf biti izbor dokle god sam u Pancevu.
Sve se svodi na to da ovde banke postoje da deru kozu sa ledja ljudima (svuda ke tako), ali ovde je posebma prica...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Zašto ne ideš na Intesa online ili mobilni banking ?
 
Zašto ne ideš na Intesa online ili mobilni banking ?
Zato sto mi blokiraju online banking vec 3ci put bez raxloga....
Htedoh drugaru sinoc da prebacin pare na racun kad ono prc, nema obavestenja zasto. Ulogujem se na komp, blokiran nalog, ajd u poslovnicu gde cu da izgubim 3 sata...
Pored toga sto su mi izgubili pin od kartice, sto sam bio zrtva "update" sistema pa sam tu karticu od koje su izgubili pin cekao 2 meseca...
Ili ja imam previse ocekivanja od banke ili me karma ne voli kad su Inteza ili Tb u pitanju....
Vreme i zivce cenim najvise, pare su na 3cem mestu....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ovo sam pitao jer mi Intesa mobi finksioniše besprekorno.
 
Jesu li ti dali razlog zašto je blokiran nalog? To se uglavnom dešava ako posumnjaju na prevare, što nije loša stvar.

Za privatne korisnike Intesa ima, po meni, najbolju ponudu, problem kod nje je što je postala prevelika pa počinje da prima osobine domaćih državnih preduzeća. Problemi sa gužvom su najviše povezani sa konkretnim poslovnicama, odnosno lokaciji poslovnice i radnicima, ali to važi i za sve ostale banke. Ja sam dva puta do sada menjao Intesu iz sličnih razloga, sa SG i Unicredit, ali sam se brzo vraćao... Neki ortaci mi kažu da je Komercijalna OK.
 
Za blokiranje Intesa Mobi nisi imao srece verovatno, ili si pogresio PIN? Mada sta te briga kad sada mozes online sam da reaktiviras?
Lepo si rekao, RF, UniCredit (na nekim) i ProCredit (na svim ATM) imaju jos uplate samo, pored TB naravno.

Od RF ne znam da mozes jeftinije proci za placanja, ali karticu su skuplje, jer ne idu uz racun kreditne, plus provizije za ino-placanja.
Ali brate sve funkcionise :D
 
Danas cu da odem da cujem pa znate sistem vas je oznacio...
Pp i ostala ino placanja su u tb, u Intezi su kreditna, cekovi i pozajmica....
Kad bih nasao jednu da bar ono sto mi treba radi uvek.
Inteze u Pancevu su 12. krug pakla, mnogo korisnika a i ne rade uvek svi salteri sve...
Jedino jos u procreditu nisam bio. Zena je zadovoljna sa Rf, al' koristi samo podizanje sa bankomata ;-)
Da li ima jos neka banka da ima chargeback kao erste kusur stednja?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Alfa probah ja i online izbacilo mi da ne mogu. Zovem cc kaze morate u expozoturu da vam daju kodove....
Na moje pitanje sto vam stoji na sajtu da mogu online kazu da ima korisnika koje sistem ovako zezne....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Kakav chargeback, mozda cashback?:)

ProCredit zaobidji ako zelis ista ozbiljnije od najnajnajosnovnijeg (Podizanje/uplate). Oni imaju izbor jedne MC i jedne Visa kartice :D Podizanje ima limit 1000e dnevno, uplate 3000e dnevno. A ima.... jbt 4-5 poslovnica u celom BGu valjda :D

RF ako ti ne radi sve, slobodno idi off the grid :) Fora je samo sto se sve placa, i vrlo tesko ti moze ispasti jeftinija od alternativa.
 
Zato sto mi blokiraju online banking vec 3ci put bez raxloga....
Htedoh drugaru sinoc da prebacin pare na racun kad ono prc, nema obavestenja zasto. Ulogujem se na komp, blokiran nalog, ajd u poslovnicu gde cu da izgubim 3 sata...
Pored toga sto su mi izgubili pin od kartice, sto sam bio zrtva "update" sistema pa sam tu karticu od koje su izgubili pin cekao 2 meseca...
Ili ja imam previse ocekivanja od banke ili me karma ne voli kad su Inteza ili Tb u pitanju....
Vreme i zivce cenim najvise, pare su na 3cem mestu....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Što se tiče Intese oni su *****i neviđeni. Ja sam jedva provalio o čemu je reč i to nakon tri odlaska u ekspozituru i nebrojeno poziva podršci.

Naime, Intesa ti blokira eBanking ukoliko tri meseca isti nisi koristio. Onda mora da se "visi" na šalteru za novi LIB, pa sa tim novim LIB-om opet praviš novi eBanking nalog, koji doduše odmah poveže sve račune od prethodnog.

Dva puta su me već tako "izvortali". Kada sam pitao operatera "Pobogu, ZAŠTO?" on se vadio na sistem. Znači, *****i. ;)

Edit: Ne bolikraju oni sam eBankig nalog, već mogućnost online plaćanja, pa onda moraš da praviš nov jer operater ne može da ti to "odblokira". A za pravljenje novog ti treba LIB, a to znači odlazak na šalter, ... I da, to nije bilo oduvek tako, od prošle godine su to, čini mi se, uveli.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Intese oni su *****i neviđeni. Ja sam jedva provalio o čemu je reč i to nakon tri odlaska u ekspozituru i nebrojeno poziva podršci.

Naime, Intesa ti blokira eBanking ukoliko tri meseca isti nisi koristio. Onda mora da se "visi" na šalteru za novi LIB, pa sa tim novim LIB-om opet praviš novi eBanking nalog, koji doduše odmah poveže sve račune od prethodnog.

Dva puta su me već tako "izvortali". Kada sam pitao operatera "Pobogu, ZAŠTO?" on se vadio na sistem. Znači, *****i. ;)

Edit: Ne bolikraju oni sam eBankig nalog, već mogućnost online plaćanja, pa onda moraš da praviš nov jer operater ne može da ti to "odblokira". A za pravljenje novog ti treba LIB, a to znači odlazak na šalter, ... I da, to nije bilo oduvek tako, od prošle godine su to, čini mi se, uveli.
E moj covek. Vidi se da si prosao moje muke. Mada ja nisam koristio netbanking mesec dana...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Možda su smanjili rok. Ja ću Intesa račun da ugasim jer mi nije primarni, a ovakav kakav je sada mi apsolutno ne odgovara.
 
Ja po 6 meseci ne placam Intesom, pa sam bez problema koristio Mobi i eB. Ali oba palim svakog meseca.
 
Ja po 6 meseci ne placam Intesom, pa sam bez problema koristio Mobi i eB. Ali oba palim svakog meseca.

Pa možda si ti premium korisnik, mi očigledno nismo. ;)

Inače, sve banke razvrstavaju korisnike po visini primanja. Ništa novo, možda neko ne zna (kao alfa :p).
 
Ako mene budu svrstali po primanjima, jadan ja, jer sam pausalac, citaj primanje = 0, sto se njih tice ;)

Neko je pominjao da eBanking blokiraju za placanje, Intesa Mobi mi nisu blokirali (eBanking ne znam vec da li je blokiran za placanja, posto ga nisam 10g koristio verovatno).
Ali iako ne placam eBankingom, ja opet mogu da se ulogujem, isto vazi i za Intesa Mobi.

Za sam predlog banke dakle - uskoro ces znati 10% mojih problema, i zasto imam racune i kartice u 5 banaka ;)
 
Ako mene budu svrstali po primanjima, jadan ja, jer sam pausalac, citaj primanje = 0, sto se njih tice ;)

Neko je pominjao da eBanking blokiraju za placanje, Intesa Mobi mi nisu blokirali (eBanking ne znam vec da li je blokiran za placanja, posto ga nisam 10g koristio verovatno).
Ali iako ne placam eBankingom, ja opet mogu da se ulogujem, isto vazi i za Intesa Mobi.

Za sam predlog banke dakle - uskoro ces znati 10% mojih problema, i zasto imam racune i kartice u 5 banaka ;)
Mogu da mislim kako je tek tebi. Meni dodje da ih sve posaljem na goli otok, kad znam vise od njih, zahvaljujuci ovom forumu...
A sto je najgore, njima je posao da znaju i uzimaju nam lepe pare za to...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Zašto ti je zanimljiva kusur štednja?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Što se tiče Intese oni su *****i neviđeni. A za pravljenje novog ti treba LIB, a to znači odlazak na šalter, ... I da, to nije bilo oduvek tako, od prošle godine su to, čini mi se, uveli.

Milsim da lib mozes koristiti vise puta da napravis novi nalog. lib je smao dodatna autentifikacija.

ja imam i dalje problem s anjima jer su mi u nekom aktiviranju/deaktiviranju/blokiranju uspeli da onemoguce ebanking dok sam jedva vratio mbanking. Dva mesecca i dalje ne mogu d anadju uzrok problema da mi s eomoguci ebnaking, n puta su mi lib izdavali nov...

Meni to nije garancija da oni mogu da drze i dalje moj novac.
 
Zašto ti je zanimljiva kusur štednja?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Zato sto je lepo kad nakon godinu dana imas 20k na racunu koje dobijes na gomili. Barem je meni tako bilo kad sam koristio. Odredio sam 5% od svake kupovine da ide na kusur iako su to moje pare, znas kad bih skupio 20k sa malim detetom....
Ovako jedno letovanje sam zaradio placajuci racune i kupuju i karticom


Milsim da lib mozes koristiti vise puta da napravis novi nalog. lib je smao dodatna autentifikacija.

ja imam i dalje problem s anjima jer su mi u nekom aktiviranju/deaktiviranju/blokiranju uspeli da onemoguce ebanking dok sam jedva vratio mbanking. Dva mesecca i dalje ne mogu d anadju uzrok problema da mi s eomoguci ebnaking, n puta su mi lib izdavali nov...

Meni to nije garancija da oni mogu da drze i dalje moj novac.

Meni su uspeli da izgube pin, 2 meseca sam cekao fcckin karticu da mi uruce (imaju 2 ekspoziture koje rade i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski sistem koji kaze da mi se kartica nalazi u drugoj banci pa ne mogu da mi je uruce dok sistem ne dozvoli), sad mi nema internet kartice ni u aplikaciji ni preko netbankinga. Show sa intesom kao i sa celom nasom drzavom...
Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li će sve banke uvesti proviziju za fizička lica i dinarsko onlajn plaćanje ili je to slučaj samo kod pojedinih kao što je komercijalna na primer? Ili narodski rečeno, u koju banku preći sada pošto mi ne pada na pamet da ostanem u komercijalnoj, gade mi se odavno ali sada je previše?
 
Ja prešo u mts.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Moze neko da me uputi kakve su ovo mts/telenor banke, i koja je banka najbolja za otvaranje racuna, za stednju i cuvanje novca?
 
Moze neko da me uputi kakve su ovo mts/telenor banke, i koja je banka najbolja za otvaranje racuna, za stednju i cuvanje novca?
Nijedna, od telenor bezi....
A za mts ne verujem da je bolja situacija (mrzelo me da otvaram racun), iskustvo sa tlb je jedno od najgorih....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam kompletno sokiran sta mi se trenutno desava

Racun u komercijalnoj mi je blokirao izvrsitelj. Ovajdice se od 1300 din koliko je bilo na racunu alal mu vera.

Ono sto me sokiralo je pismo koje stize od komercijalne posle 6 meseci. Oni su lagano (iako nijedna druga banka to ne radi) racun koji je blokiran, drzali aktivnim i narokali 200+150 dinara za odrzavanje i e banking, i uz kamatu poslali mi tuzbu od 3000+ din uz jos jednu pretnju izvrsiteljem. Prosto da se zapitas sta konkretno "odrzavaju" na blokiranom racunu, al ajde. Znam jedno 10 ljudi koji su jednostacno prestali da koriste racune u So Ze, Euro Banci, Intesi, i da im oni jednostavno ugase racun, ovo verujem da je neka nova metoda da se narodu oduzme jos koji dinar i da bude "po zakonu"

U medjuvremenu na bratovo ime otvorim racun u Intesi (da me ne bi vijao isti izvrsitelj jer je verovatno u pitanju MTS dug iz 2010 koji zastareva za 2 godine, od nekih 20ak hiljada) da bi me sacekao jos jedan sok. Brat nije zaposlen, i u tom slucaju ono sto SVI nude besplatno, E banking, Intesa naplacuje 45 din po transakciji. Kao fora daju ti 3 besplatna al posle toga se naplacuju i ako teoretski napravis 20 naloga mesecno, dao si im pored odrzavanja jos 17x45 din, skoro 800 din.

A muka je sto jako cesto koristim i e-bank i bankomate, te sam osudjen ili na Komercijalnu gde sam blokiran, ili na Intesu gde kradu i otimaju na sitno.
 
Pa nije baš da svi daju besplatan e-bank, pre bih rekao da većina naplaćuje. Ja imam račune u dve banke i u obe prva tri naloga su besplatna, posle toga se naplaćuju.
Ne znam što ti je čudno što Komercijalna obračunava održavanje, račun je aktivan, to što je blokiran je druga stvar
 
Sve banke naplacuju odrzavanje i kada je neaktivan racun, samo sto neke imaju izuzetke (studentski kod Intese, Hit racun ako nema prometa, osnovni ako nema raspolozivih rredstava, Set racuni u KomBanka - otprilike to je to, skoro sve ostalo sto znam iz prve ruke se naplacuje, koristio ti racun ili ne).
Vece banke uglavnom imaju i jeftine i skupe racune i u skupljim se ne naplacuju placanja preko e/mBankinga, ali ni to nije pravilo, kod nekih se uvek naplacuje.


Sto se tice gde cuvati novac.. zavisi koja stednja i na koji rok. Tesko da nesto moze da parira a-vista dinarskoj u Telenor Banci. Tj. ima boljih kamata, pogotovu sto je ce oni sigurno smanjiti na 2-2.5% do novembra najkasnije, pa na duze staze nije isto, ali opet je 3% (4% za one koji od prosle barem imaju racun) na a-vista je odlicno.
 
Poslednja izmena:
Koja banka najbrze izradjuje debitne kartice za placanje na internetu? Jel ima neko da to zavrsi za manje od nedelju dana? Idealno mi treba do kraja radne nedelje.
 
Raiffeisen - na licu mesta.
Ili GlobalTel vurtualna MC.
 
Bese to za Rajfajzen uvek bilo tako ili neko skorije desavanje? Imao sam njihovu debitnu karticu pre vise od deset godina i nesto mi kroz secanje prolazi da nisam morao cekati fizicku debitnu da bi koristio racun tj. placao na internetu. Ili mozda tripujem?

U svakom slucaju veliko hvala za informaciju, mnogo mi znaci u ovom momentu :)

Edit: Jel jos uvek potrebno imati 20 evra na racunu da bi se koristila debitna ili su to promenili?
 
Meni u intesi prvo su istekle kartice koje sam imao internet,elektron,master.Internet kartica nova košta 900 dinara a nemam volju da platim.
Ostale kartice ne mogu da mi obnove zato što ne znaju,tako mi je rekla na šalteru -Izvini,ja ne znam. Zašto sam gasio kartice a nisam,zašto sam gasio račune a nisam.
Master su mi poslali u Bg jer sam prvi put tamo otvorio račun i kada sam im rekao da je tamo poslata greškom pravili se ludi kako to nemoguće,ajd sačekaj da ti istekne pa da pravimo novu :) Ajd važi nije mi baš neophodna i sada kada je istekla
nemaju pojma šta da rade. Pitanje i da li internet karticu mogu da naprave.
U mom mestu ima još komercijalna koja izgleda ima slične troškove kao intesa i poštanska.O kojoj razmišljam ali ne znam kako im funcioniše ebanking ono najosnovnije, plaćanje fiz lica drugom fiz licu ili plaćanje računa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno