Šta je novo?

Povezivanje laptop-a sa monitorom

milas

Cenjen
Učlanjen(a)
07.01.2011
Poruke
24
Poena
154
Imam desktop PC i monitor HP ZR24w, koji su povezani dvi kablom. Postoji li mogućnost da i laptop povezem sa monitorom? Na monitoru su slobodni VGA i DisplayPort. Laptop ima 1 Thunderbolt i HDMI.
 
Naravno. Treba ti HDMI na DP kabl.

Ovo je najjeftiniji koji sam nasao, na brzinu preko telefona.
 
Poslednja izmena:
Hm, ja imam kontra situaciju ali u principu je isto, na tvu hdmi, na laptopu DP, kupio neko kinesko vnogo od par dolara female hdmi to male dp i šljaka sa svakim hdmi kablom, bez ikakvih aktivnih i pasivnih adaptera.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Vidim da je problematicno naci hdmi na DP konverter, nisam zalazio u tematiku, mozda ce se neko javiti sa predlogom za to. Koliko znam ti aktivni adapteri su u jednom pravcu, mislim da adapter DP(muski) na HDMI(zenski) ne bi mogao da radi u suprotnom smeru.

Najbezbolnije je uzeti hdmi>vga aktivni adapter(konverter) i preko VGA kabla povezati na monitor.
 
Poslednja izmena:
Baš tako. Koristim DP izlaz na grafičkoj i adapter od DP na ženski HDMI, pa posle HDMI kabl do monitora. Probao sam obrnuto i ne radi.
 
Uzmi mini DP na DP Kabal , mini dp roknes u tunderbolt i pesma.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zasto bi radio mini dp na DP a nije hteo HDMI na DP ?
 
Ja sam kupio u hanibalu kabl, laptop ima hdmi, monitor DP, radi sve ok.
 
Meni to nije radilo. Ne znam da li zato sto je na taj monitor HP zr24w vec prikaceno kuciste preko DVI (ali je bilo iskljuceno) ?
 
Pa ako monitor već nema taj feature da automatski prepozna i izabere koji mu je ulaz aktivan (ukoliko nisu oba), svakako na "source" ili kako se već kod tebe zove, izvrtiš ulaze da proveriš? I nema veze da li ti je to kućište upaljeno ili ugašeno, čak i ako je upaljeno uvek možeš da prebaciš sa jednog na drugi ulaz i koristiš naizmenično oba.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Evo isao sam ponovo po kabl. Kad povezem laptop (hdmi) sa monitorom (DisplayPort), monitor ne dobija signal sa DisplayPort-a. Pise DVI: Detected, DisplayPort: None, VGA: None. Pokusao sam rucno da izaberem DisplayPort i ne prikazuje nista. Takodje na laptopu kad kliknem na "Detect multiple displays" kaze "Didnt detect other display". NA kablu pise HDMI (monitor/projektor) <-> DisplayPort (Computer/Notebook), Hama.
 
Da ne otvaram novu temu, posto imam slican problem, pitanje cu postaviti ovde.

Vec par dana kuburim sa povezivanjem laptopa (asus n750) i monitora (lg flatron 2246 cini mi se).
Posto laptop nema vga, a monitor samo njega ima, nabavio sam hdmi to vga adapter (ovako neki).
Isprobao sam ga na bratovom desktopu i kod njega radi bez problema, ali kad ga spojim na laptop, posle boot-a se na monitoru pojavi greska OUT OF RANGE 67.5kHz/60Hz, i nema slike.

Vidim da je problem u refresh rate-u, i da laptop baca refresh koji monitor ne podrzava.
Radi ako udjem u safe mode (ne i ako udjem u low resolution video mode, sto bi po svemu sudeci trebalo takodje da radi...), ali tamo ne mogu da promenim refresh rate (zakucan je na 64hz). Probao sam sve ponudjene rezolucije (mada ne bi trebalo da je do toga), ali ne vredi.

Probao sam razna resenja sa neta, ali nista nije pomoglo (cackanje po registry-u, base video u msconfig-u itd.). Danas sam odneo lap i prikacio ga na tv preko hdmi-a, radi bez problema, i refresh rate stoji na 60 (59) hz i za spoljni (tv), i za njegov ekran. Vratio sam ga nazad bez gasenja i prikacio na monitor opet, ali ni tad nije radio.

Jel ima neko neki predlog ili je imao slican problem?
 
Evo isao sam ponovo po kabl. Kad povezem laptop (hdmi) sa monitorom (DisplayPort), monitor ne dobija signal sa DisplayPort-a. Pise DVI: Detected, DisplayPort: None, VGA: None. Pokusao sam rucno da izaberem DisplayPort i ne prikazuje nista. Takodje na laptopu kad kliknem na "Detect multiple displays" kaze "Didnt detect other display". NA kablu pise HDMI (monitor/projektor) <-> DisplayPort (Computer/Notebook), Hama.
Ako nije jos uvek resen problem , probaj sa DP kablom bez adaptera i tunderbolt izlazom , prilicno Sam siguran da ce resiti problem , imao Sam na Mac-u isti problem , vratio Sam u radnju 5 HDMI adaptera I probao sve kombijacije sa HDMI -Dvi , monitor nije hteo da baci sliku , mini DP na DP mi je resilo problem.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ne znam koji win imas, probaj da li jos uvek radi power strip, sa njim mozes da pravis custom rezolucije i forsiras refresh.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam cuo za njega, probacu. Win 10 je u pitanju, a jos i laptop, sa 850m karticom, pa se ne nadam previse.
 
Znam da radi na win7, nisam sigran da ce raditi na win10, ali probaj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne vredi nista, sve varijante sam probao, prosto nece da radi sa tim lapom i to je to.

Pokusao sam i da prikacim drugi monitor preko istog kabla/adaptera i radi bez problema. Ne radi ni kad namestim rezoluciju na tom drugom monitoru, pa samo prikacim ovaj bez gasenja, ni kad u regeditu promenim default rezoluciju na bilo sta odgovarajuce.

Jedino mi pada na pamet da laptop nije kompatibilan sa monitorom koji ne podrzava full hd rezoluciju.

Hvala u svakom slucaju na pomoci. Sad mi ostaje da se vratim potrazi za zamenskim ekranom za laptop, ovo je svakako trebalo biti samo privremeno resenje.
 
Pozdrav drustvo, da ne otvaram novu temu, vidim da vas slicne muke "more". Ovako, imam problem sa prikljucivanjem eksternog monitora ili TV-a na svoj racunar. U pitanju je HP EliteBook 840 G3. O cemu se radi. Imam DisplayPort na njemu i stavio sam adapter DisplayPort to HDMI da bih mogao da prikacim monitor. Ono sto se dogadja, kada prikacim monitor je da mi ispise "Nema signala", a kada izvucem kabl napise mi "Proverite kablovsku konekciju". Kada sam kupio racunar, sve je perfektno radilo, morao sam da reinstaliram Win 10 i od tada se javljaju problemi. Da napomenem, sve najnovije drajvere sam skinuo, zamenio DisplayPort to HDMI adapter, HDMI kabl. Nista nije urodilo plodom. Na raznim stranama sam nasao da se ljudi zale na isti problem, ali niko nije dao krajnje resenje. Probao sam sva ponudjena, ali ni jedno ne radi. Najvise me budi to sto je radilo kada sam ga kupio i sto ispise tu poruku prilikom izvlacenja kabla, jer time pokazuje da ipak nesto odradi. Ako neko ima ovaj laptop i resio je problem, molim ga da mi prosledi koju je magiju upotrebljavao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno