Šta je novo?

HDD Regenerator / HD Sentinel kome verovati?

kruslin93

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2016
Poruke
29
Poena
54
Pozdrav svima na forumu. Imao sam u fioci jedan 2.5 inch Hitachi 120gb Sata hdd. Taj hard disk je uredno instaliravao Windows cak ga je i vremenski brzo instalirao ali prilikom kasnije instaliravanja programa, drivera itd. desavalo se da hdd zakove da mora da se restart komp i u sustini cim mu zadas neki zadatak on se ukoci. Sinoc sam cisto iz dosade uzeo da ga oporavim preko HDD regeneratora. HDD Regenerator ga je uspesno popravio i pronasao je ukupno 45 bad sektora koji su se nalazili vecina njih izmedju treceg i sestog gigabajta dok su neki bili pronadjeni nekoliko njih izmedju devetog i dvanaestog gigabajta. nadalje nije bilo problema. E sad u cemu je stvar, pre svega toga HD Sentinel je prikazivao da mu je HEALTH negde oko 60 i nesto posto sto kao treba da znaci da ima losih 30 i nesto bad sektora. Posle oporavka harddiska isti taj sentinel pokazuje da je na hard disku nadjeno 75 bad sektora sto znaci da mu je health pao na 25. Da li neko moze da mi priblizi o cemu se radi. Sentinel kaze da su tih 75 bad sektora pomereni. E sad da li HD Sentinel laze ili o cemu se vec radi? Verujem da bi taj hdd mogao jos neko vreme da radi sa sistemom na njemu pa molim nekog od clanova da mi kaze kako dalje postupiti. Da li moze neka varijanta da se tih prvih 13 gigabajta ne koriste ili sta vec? HVALA UNAPRED
 
Možeš da izoluješ te loše sektore na posebnoj particiji, staviš malo veću od realne veličine i čak sakriješ tu particiju, a na ostatku staviš drugu particiju i normalno koristiš.
Sentinel ne laže, moguće da si hdd regeneratorom napravio nove bad sektore
 
Možeš da izoluješ te loše sektore na posebnoj particiji, staviš malo veću od realne veličine i čak sakriješ tu particiju, a na ostatku staviš drugu particiju i normalno koristiš.
Sentinel ne laže, moguće da si hdd regeneratorom napravio nove bad sektore

Da li postoji neki poseban program za to preskakanje u ovom slucaju tih prvih 13gb tipa hocu da mi particija krene od 15og gigabajta. Da li se moze u Disk Menagment ostaviti tih prvih kao unallocated space?
 
Sto aca kaze, moguce da si samo pogorsao stvari. Baci ga u fioku pa koristi kao nebitan storage, to ti je najbolji savet koji mogu da ti dam. Za prognoze o duzini rada takvog diska obrati se Milanu Tarotu....
 
Hvala, da li bi trebao HDD kroz nesto da se provuce ili ne, mada ne secam se kada sam radio fragmentaciju poslednji put?
 
HDD Regenerator može da popravi samo softverske sectore, delimično loše sektore može samo da pomeri data iz njih na rezervni deo platne kooje svaki disk ima, Neke obeleži kao mrtve sektore pa se ne vide u OS-u, zato izgledaju kao popravljeni.
Druga stvar, ne radiš ti "fragmentacuju", to se samo događa, ti radiš DEfragmentaciju ako treba ali od W7 pa nadalje, vrlo malo ima fragmentacije a Windows imaju automatsku DEfragmentaciju. Ja to radim samo kada mi dodje neki disk koji nije bio moj i u ko zna kakvom stanju, moje diskove nisam dirao godinama.
 
Lapsus sam napravio, znam da je defragmentacija a ne fragmentacija, lako da znam da li je kod mene software-ski ili hardware-ski problem ili je resen problem?
 
Da li mora da miruje komp ili moze da se radi na njemu za vremem testa?

Koliko vidim Sentinel mora biti registrovan, sta ovo treba da znaci, x1.PNG pobrisace sta?
 
Poslednja izmena:
Pobrisaće bukvalno sve, i podatke i same particije, sa tim da write test nije moguće raditi na sistemskom disku. Za proveru diska dovoljan je READ test.
 
greska
 

Prilozi

  • XXX2.PNG
    XXX2.PNG
    42.5 KB · Pregleda: 121
  • XX3.PNG
    XX3.PNG
    94 KB · Pregleda: 119
Poslednja izmena:
Jel si probao da klikneš na "continue" u onom prozoru gde te upozorava da ne može da zaključa disk za "eclusive use"? Trebalo bi da radi read test tako.
Sistemski disk takođe možeš da istestiraš i sa HD Tune.
 
Poslednja izmena:
Pa kako da ga proverim?

Imaš 2 varijante, ili da ga prebaciš u drugi komp pa testiraš kao drugi disk ili napraviš bootabilan flash sa Hard disk Sentinel (imaš ga na nekoliko paketa tipa Hiren's Boot CD) i onda ga testiraš
 
Nazad
Vrh Dno