Šta je novo?

Eksterni hdd preporuka?

Z1000

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
704
Poena
169
Jel valja nesto od ovih jeftinijih ext hddova za 5000-6000rsd? Koliko su pouzdani?
 
Ja sam pred Novu godinu uzeo ovakav, samo plavi. Transcend ti je česta preporuka za ext. diskove na ovom forumu (a i šire). Garancija je 3 godine. Mogu ti reći da sam za sada vrlo zadovoljan.
Pretpostavljam da si mislio na kapacitet od 1 TB. Cene su tu negde, od ~6000 pa nadalje, kapiram da bi bio zadovoljan većinom, preporučuju se još i Toshiba Canvio, onda razni WD i Seagate, imaš i ovaj Apacer koji bi trebalo da je dodatno shockproof i tako dalje.
Razmatrao sam i onaj najjeftiniji Maxtor, ali sam dodao još oko 500 din, čisto da me ne bi kopkao crv u glavi što sam kupio apsolutno najjeftiniji uređaj na tržištu (štekara). :D
 
Hvala na preporuci, vidim da canvio ima puno pozitivnih ocena i komentara na jednom nasem poznatom sajtu za prodaju tehnike. Nesto mi je lepsi, ali ako se ovaj transcend pokazao pouzdanije onda ipak njega?
 
Mislim da je Transcend ipak malo bolji i pouzdaniji + bolje zaštićen od udaraca i potresa. Kapiram da nećeš pogrešiti ni sa Canviom.
Što se tiče ocena na našim poznatim sajtovima za prodaju tehnike, cenim da same po sebi nisu adekvatna smernica. :)
 
Ja sam pred Novu godinu uzeo ovakav, samo plavi. Transcend ti je česta preporuka za ext. diskove na ovom forumu (a i šire). Garancija je 3 godine. Mogu ti reći da sam za sada vrlo zadovoljan.
Kako si zadovoljan posle par meseci korišćenja? Uzeo bih u narednih par dana takav samo od 2TB.


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vrlo zadovoljan, često ga ostavim i priključenog, pa mi služi kao "interni". Jedina klasična zamerka je što bi bilo bolje da je kabl koji se dobija uz njega malo duži, što mislim da važi za većinu. Zavisi kako je postavljeno kućište i gde su kome slobodni USB3.0 portovi, ume da bude gimnastika gde da položiš disk. Kontam da proizvođači zamišljaju da se ovi diskovi koriste samo uz laptopove, sa dovoljnom slobodnom radnom površinom stola pride. :)
Preporuka, mislim da vredi dodati za 2 TB, ako imaš potrebu za prostorom. Ja nisam imao, još uvek bar pola mi bleji prazno, ali sada bih uzeo onaj od 2 TB, sigurno.
 
Da se nadovezem na temu..sta mislite isto transcedent samo od 3TB i to model 3.5". Nije mi bitna portabilnost samo da uradim backup podataka.
Model je TS3TSJ35T3.
Hvala unapred

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Kapiram da je ok. Što se bekapa tiče, za to je najbitnija pouzdanost i trajnost diska, a kapiram da to niko ne može da ti garantuje. Za brzinu bi bilo poželjnije da je 7200 o/min, a za prenosivost da je 2,5-inčni format.
Ako ništa od toga nije presudno, a cena jeste, uzmi taj Transcend, najjeftiniji je na našem tržištu sa tim kapacitetom.
 
E da to si me dobro podsetio...postoji li neki sa 7200 obrtaja? Brine me malo sto je ovaj na 5400?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Postoji, ali su generalno skuplji. Slične cene je recimo ovaj WD, neki sajtovi stavljaju da radi na 7200. Na matičnom sajtu i na pakovanju nema tih podataka.
Inače, to nije neka posebna razlika, više znači ako kopiraš gomile malih dokumenata, za one veće nije toliko drastično. Opet, kad je brži onda je i bučniji i više se greje. :) Generalno su diskovi za storage na 5400 obrtaja. Kontam da nećeš mnogo pogrešiti ni sa jednim.
 
Neverovatno, sad upravo gledam taj model i vidim da je NA ITsvetu navedeno da je on na 7200. Sta mislis jel on bolji od transcedenta, cenovno su isti samo je pitanje koji izabrati?
 
Pa meni je akcenat da idem na 3TB, i onda da uklapam i druge karakteristike u taj kapacitet..Cenovno je to sve oko 12-15.000 a opet je ideja da prodjem jeftinije.
 
Kapiram da nećeš pogrešiti ni sa jednim od ta dva, DoA i falični primerci se dešavaju svima. Ev. bih možda uzeo WD zbog malo veće brzine i video sam negde da se dokazao i kao prilično izdržljiv u slučaju pada (što ne bih nikako proveravao). :)
 
Pa to valja da proveriš, ovako ti ostaje da se baviš transcendentalnom meditacijom. :d
 
Hahah pa to...odlucih se za transcedent...videcemo kako ce se pokazati..jedino me smara 5400 rpm ali dobro, sta da se radi.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ja ne bih uzimao one diskove kod kojih je usb konektor zalemljen za sam hdd, u slucaju ostecenja usb konektora tesko je prebaciti podatke.
Dok kod diskova koji imaju sata konektor i ubaceni su u neku eksternu "kutiju" u slucaju ostecenja usb konektora samo se izvadi hdd i poveze na komp ili ubaci u drugi eksterni hdd rack.
 
U pravu si..nisam o tome razmisljao ali kontam da sam taj usb komektor ima neki zivotni vek ( broj ubacivanja i izvlacenja usb kabla) naravno ni to nije striktno ali meni je recimo namena da prebacujem na njega podatke jednom mesecno mozda i redje pa se nadam da do takvog ostecenja je teze doci.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno