Šta je novo?

Instalacija Snow Leopard sistem na Macbook

cacogenius

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruke
64
Poena
59
Pozdrav svima, imam par pitanja i molio bih vas za pomoć. Kupio sam pre neki dan Macbook 2009 model, dual core 2.3, 2gb ram ddr3 i na njemu je Macos Sierra 10.12.6. čuo sam da ova konfiguracija radi puno brže na Snow Leopard sistemu pa razmišljam da ga instaliram. Da li mislite da je to dobra ideja i da li bih ga mogao instalirati sam praćenjem youtube videa pošto sam nov u macbook svetu. Imam iphone i ovo je veoma slično vidim ali muči me još nešto - prilikom kupovine nisam dobio username i pasword ako ga taj Macbook uopšte ima poput iphona, jer znam da telefon ima, napraviš svoj nalog i onda ti traži šifru prilikom instalacije aplikacija, sistema. Plašim se da neobrišem sistem pa šta ako mi bude tražio neku šifru a ja je nemam? Da mi neostane zakljucan ilil nefunkcionalan. Tražio mi je već ADMIN password prilikom upgrade sistema naprimer ali sam ga instalirao i bez toga restartom. Možda su moja pitanja malo glupa ali stvarno bi mi značili vaši saveti. Hvala puno.
 
Poslednja izmena:
Kolege evo lepe vesti! Uspeo sam da resetujem ADMIN password preko Terminala koristeći uputstva sa youtuba. Tražio mi je šifru od iphone naloga (valjda jer sam se ulogovao na moj icloud) i onda mi je poslao neki kod na telefon ukucao sam i ga resetovao admin šifru. Tako da jedna briga manje. Sad ostaje samo dilema oko Snow Leoparda.
 
Ubaci SSD, 8gb RAM i imaš računar za narednih 5 godina na kome možeš da radiš standardne stvari i uživaš u pravom iskustvu koje pruža Mac OS. Snow Leopard će sigurno raditi bolje ako imaš samo 2gb RAM i običan HDD ali kao što sam već napisao uz SSD + RAM dobijaš značajno bržu mašinu + poslednju podržanu verziju macOS-a.
 
Poslednja izmena:
sve je manje programa za Snow Leoparad
 
Hvala vam na odgovorima. Ipak nisam instalirao SL. Zadovoljan sam i ovako kako radi a bice možda i neki upgrade u medjuvremenu.
 
Nazad
Vrh Dno