Šta je novo?

Imac C2D vredi li to uzeti u 2018

Učlanjen(a)
18.05.2008
Poruke
154
Poena
320
Pozdrav svima.
Imam dilemu da li vredi uzeti neki matoriji Imac (recimo late 2008, 2009 ili slicno). Komp bih koristio za uobicajene poslove surf, muzika (imam klavijature koje bih povezao za njim), filmovi i slicno. Eventualno malo Auto Cad..... ali bas malo. Ja naravno imam PC celeron G 540 koji mi sa 8 GB savrseno radi i vrsi posao (znaci low end kompujuter) , pa se nadam da bi ovakav Imac odradio posao. Razlog prelaska zelja za smanjenjem kablova, i estetika. Razmisljam o Imacu sa min. 4 GB memorije i ako moze da se nadje sa NV 9400 karticom. Sta vi kazete.....da li to moze da dovoljno dobro zameni moj postojeci komp a da ne poludim od cekanja na ucitavanje aplikacija ili neke slicne ******stine.
Svaki savet je dobrodosao.
 
Mi na poslu imamo mislim iz 2013-e 14-e, i bas im nije dobro, frustrirajuce sporo se sve otvara i desava, ne znam mozda im treba neko sredjivanje, mada i moj komp iz potpisa nisam pipnuo 4, 5 godina i bukvalno leti u poređenju sa iMacom.
Ne znam koji je razlog ali to je moje svakodnevno iskustvo sa posla, tako da jos 5, 6 godina starije verzije.. na sta li to tek lici..


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To me i plasi. A ti jos radis na novijim racunarima od onog koji bi ja uzeo
Mrka kapa izgleda :(
 
Nvidia 9400m je integrisana grafika i previse je spora danas, mozda jedino da nadjes late 2009 model sa diskretnom Radeon HD 4670.
 
Mnogo ti zavisi od verzije OS-a kako ce se ponasati... Ako se bude gusio ti mu instaliraj stariju verziju i mislim da ce to za te osnovne stvari raditi posao.
 
moja majka ima macbook 2010, on ima c2d i nvidia 320m grafiku
radi odlicno na sierri, pogotovo kada mu se stavi jos rama i ssd... tada u svakodnevnim stvarima(ugl web surf) nema razlike u odnosu na novije modele
 
Greska, moze brisanje
 
Poslednja izmena:
Pa valjda je 9400 u rangu graficke koja je integrisana u moj celeron :)

To je Sandy Intel HD 2000? Mislim da Apple nije imao racunare sa tom grafikom, tako da ne znam koja bi bila razlika u odnosu na 9400m, uglavnom sve novije od OS X 10.9 Mavericks se gusi na 1080p rezoluciji sa 9400m grafikom.
 
Pojma nemam koja je grafika u celeronu :), ali je sigurno krs koji meni u win 10 radi odlicno. Na tom racunaru povremeno radim u autocad-u, i sketchup-u i sve radi odlicno. Znaci to je low end procesor koji je nov placen cca 40 e a vrsi mi posao.
S`obzirom na to, mislio sam da ce neki stariji Imac sa C2D procesorom i nekom grafickom raditi posao podjednako dobro. Verovatno cu otici kod nekih dilera i pogledati uzivo. Nema mi druge.
Da li neko zna na sta treba obratiti paznju kod kupovine starijih Imac-ova. (2008 ili 2009 godiste)?
Koj modele eventualno treba izbegavati (ja sam recimo cuo da se modeli sa ATI grafickim X2100 dosta greju pa je veca opasnost od javljanja fleka na ekranu?

Svaki savet je dobrodosao
 
Za to sto si naveo taj imac ce raditi ok. Ja imam stari MacBook koji je c2d na 2ghz, grafika je 9400m sa 256Mb, 8gb rama i stari intel ssd. To je komp koji najcesce koristim jer je nakacen na tv i preko bezzicne tastature i trackpada iz kreveta sve mogu da radim na njemu. OS je El Capitan. Takav komp moze i da se koristi za AutoCad ali ne neke preterano komplikovane fajlove. Jedino obavezan je upgrade ssd jer u protivnom je jako trom :)
 
@dejan.nikolic69

Za to sto si naveo taj imac ce raditi ok. Ja imam stari MacBook koji je c2d na 2ghz, grafika je 9400m sa 256Mb, 8gb rama i stari intel ssd. To je komp koji najcesce koristim jer je nakacen na tv i preko bezzicne tastature i trackpada iz kreveta sve mogu da radim na njemu. OS je El Capitan. Takav komp moze i da se koristi za AutoCad ali ne neke preterano komplikovane fajlove. Jedino obavezan je upgrade ssd jer u protivnom je jako trom :)

+1. Samo neki SSD, najmanje 4GB rama i nema greske. I gledaj po mogucstvu da bude model Late 2009 sa E8600 C2D procesorom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno