Šta je novo?

Problem sa SBB-om i Echolite dekoderom ??? POMOC !!!

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Korisnik sam SBB TV/Internet-a. Od juce mi je prestao da radi TV preko Echolite(koji sam onomad dobio od IKOM-a) koji je preko HDMI kabla povezan na monitor. Zvao sam SBB podrsku i rekli su mi da podesim NIT podesavanja na 610000KHz onda ispod toga 6956 i 256QAM i onda sam pustio pretragu kanala i kada je zavrsio svi su kanali bili tu ALI zakljucani(no card inserted). Iz SBB podrske su rekli da ce poslati ljude. Molim vas ako neko od vas zna resenje za ovaj moj problem pre nego sto dodju(ko zna kad) ljudi iz SBB-a ??? Unapred hvala.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Posto je u pitanju nova integracija brze dolaze.
U medjuvremenu moze se prebati sa vadjenjem kartice iz dekodera i ponovnog vracanja u njemu -Inace kod mene nije bilo digi kanala jedno 7/8h sati nakon prelaska na njihov sistem iako je sve bilo ok podeseno, a analogni su se pojavili relativno brzo.
 
Nije pušteno kod njih "u sistemu" i zato ti javlja da su kanali zaključani. Može to i sa njihove strane odmah da se odradi, ali obično šalju ekipu zarad digitalizacije i zamene za nove d3 uređaje. Pogledaće ekipa situaciju, ali će verovatno oni sami zvati njihov tehnički centar da ti odrade šta imaju.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja sam radio na sledeći način upali risiver pa žuto dugme kod su 000... i sačekaj da nađe kanale. meni otvara sve kodirane kanale koji su radili i na ikomu.
 
Nazad
Vrh Dno