Šta je novo?

Ploca i ogromna temperatura.

stankovic82

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2009
Poruke
2,629
Poena
405
Kako naslov kaze, problem je sa temperarturom ploce.
Sestric mi je doneo komp, temperatura procesora je bila 70c a ploce 119, i to bez ikakvog optercenja.
Kada sam otvorio, imao sam sta da vidim, tu je bilo nenormalno prljavstine, sve sam to izduvao, ocistio...
Procesor sada radi na 38c, ali temperatura ploce je nepromenjena.
Da li neko zna sta je problem?
 
Koja ploca, koji procesor?

99% je bagovit senzor/nepostojece ocitavanje.
 
Procesor je Intel i5 4460, a ploča je asus H81M-K.

Inace, evo slike, kako je izgledalo kućište iznutra :
1f25d5555a11ad53dc00e340e41994e6.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kataklizma od prljavstine :d

Ako je temperatura konstantno tolika, ne povecava se ili smanjuje pod opterecenjem procesora, znaci da senzor brljavi ili da uopste ne postoji.

Ako sve radi kako treba, nema razloga za brigu.
 
Sve radi kako treba, ne trokira, ne gasi se...
Bio je bucniji, jadan, gusio se.
Sada se stisao.
Ok, onda je ver senzor.
Hvala.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sunce ti poljubim, kako se mukica od procesora hladila haha. Nema gde mrvica vazduha da prodje :D
 
Kataklizma od prljavstine :d

Ako je temperatura konstantno tolika, ne povecava se ili smanjuje pod opterecenjem procesora, znaci da senzor brljavi ili da uopste ne postoji.

Ako sve radi kako treba, nema razloga za brigu.

Aj skontaj napajanja raidmax cobra ahahahahah i bogu si teska...
 
Ja nisam mogao da verujem, ovakvu prljavstinu u racunaru, nisam u zivotu video, ni priblizno.
Dobro je kobra prezivela.:D
 
Sto ja ne volim aljkave ljude... Auto prljav, komp pun prasine, pas prljav i gladan, soba u neredu pa brate najbolje da takvi nemaju nista...(nevezano za tebe stankovicu).

Nego u vezi ploce, probaj sa vise programa za merenje temp tipa HWINFO, HW monitor itd. Ocisti prasinu obavezno i vidi da kuciste bude provetreno :) Ja sam na mojoj maticnoj spustio 5c temp dodavanjem jednog venta da izvlaci vazduh od gore... I naravno ako opet bude 120c pipni rukom chipset ako je bas vruc ona imas za sta da se brines :p
 
Ma, sestra me zamoli, kaze ajde pogledaj računar, bucniji je, možda treba da se očisti.
Zvao sam odmah sestrica, da vidi na sta mu liči komp, on se smeje.
U pubertetu je, i sve mu je smešno.
Rekao sam mu, ako tebi ne treba, meni jos manje, pa neka vidi ubuduće.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ah ta omladina danas:) Ja sam mislio da smo mi tu '90 do '95 bili ludi ali ovi mladji su jos gori :p
Salu na stranu, Treba paziti na stvari koje imas a danas to retko radi... Meni kad nesto ne radi ja uvek popravljam mada uvek kad sastavim na kraju mi ostane par sarafa viska ali bar radi :) Bar se trudim :)
 
Ovo i nije baš toliko strašno. Jeste fuj, ali nije ful fuj kao što to zna da bude sa računarima koji su puni prašine od duvanskog dima. Držiš taj računar jedan dan u prostoriji i posle 3 dana ne možeš taj smrad da izbaciš iz iste.
 
Ne znam, ja i dan danas, čuvam svaku kutiju, racun, znam šta gde stoji.
Računar čistim redovno...
Ali, eto, ta današnja omladina [emoji16]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno