Šta je novo?

SBB Mikrotik RB2011 - podešavanja?

MaxNS

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2014
Poruke
51
Poena
59
Pozdrav,
danas smo dobili od SBBa Mikrotik RB2011 ruter, i sve je to ok ali kako izvršiti podešavanja na njemu? U uputstvu piše 192.168.88.1 (U:admin,P:nema) međutim ne učitava se nikakva stranica.

Da li mi treba neki softver (Winbox ?) ili su sva podešavanja za njega zaključana od strane SBBa jer smo preko njihovog supporta podešavali WiFi ...

ps. Nemam baš mnogo iskustva u mrežama, do sada smo imali klasičan TP link koji je bio jednostavan za podešavanje, al je odslužio svoj rok što se kaže.




Pozdrav i hvala na pomoći ako neko zna nešto više o ovome. :)
 
Ako ste već podešavali wifi znači da vam internet radi preko RB2011?
Pogledaj status mrežne kartice i vrednost za Default Gatawey, na tu adresu treba pokušati sa pristupom.
Pristup može preko web-a ili winbox-a, naravno ukoliko nije zabranjen. Probajte pa ako možete da pristupite
da vidimo za dalje šta vam je potrebno.
 
Tako je internet radi, kao i WiFi međutim trebalo bi da može da se pristupi ostalim podešavanjima.
Ne želim da zovem SBB svaki čas na primer ako treba promeniti WiFi password ...

Default Gateway je 192.168.15.150, međutim kada se ode na tu adresu kaže Unable to connect.

Samo da napomenem da kada restartujem ruter, on se bootuje normalno i na svom LCD ekranu pokaže proces bootovanja, ali kada se pojavi internet ekran se isključi kao da je tako podešeno od strane SBBa, zato i pitam ako neko ima iskustva sa tim.
 
Nema ti pomoci ;) Moras za sve da zoves ili pises SBB-u. Router je zakljucan i ne mozes mu pristupiti :( a ne dozvoljavaju (koliko je meni poznato) da korisnik bilo sta menja i nece da ti daju pass
 
E bezveze, kao da mogu da im napravim neku štetu ako daju korisniku pristup ... :)
Hvala na odgovoru, pomislio sam i sam u jednom momentu da su sve prebacili na tu njihovu podršku, ali ovo je baš previše.

Nadao sam se bar da ću moći da pratim bandwidth na tom malom ekrančiću od rutera :d
 
Meni je smetalo sto za VPN korisnike moram da im dam sve (u svakom trenutku mogu da udu u tvoju mrezu i gledaju sta se radi :( ) i nisu znali da podese da se vide lokalni racunari preko vpn-a ali to je ispeglano na kraju. Odgovori na tvoje zahteve uglavnom budu brzo realizovani. Inacde mozes da trazis da ti ukljuce ekran i da na njemu vidis sta zelis mada sam negde procitao da bas za 2011 upaljen ekran trosi dosta resursa i izaziva usporenje router-a pa ga ja svuda drzim ugasen :)
 
Lepo resetujes pass na factory default, podesis ip adresu i gejtvej i eto srece :)

Pa posle oni tebe zovu kad im treba password, a ti se pravis lud.
 
Ako vrati MT na fabricka vise mu nece raditi net pa ce ih svakako zvati.Tehnicki mogu da naprave poseban user sa ogranicenim pravima izmene podesavanja ili samo sa read pravima pa da se moze pratiti statistika,bandwith...ali ne verujem da ce to i uraditi ...
 
To sa resetovanjem sam ja uradio :) misleci lako cu podesiti posto znam parametre za staticku IP adresu su dodelili i na kraju ipak sam morao da im nosim taj uredjaj a dali su mi drugi podesen. To je mana ako uzmes njihov managed servis - oprema je njihova i oni ti pruzaju uslugu :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno