Šta je novo?

Vivax 43UD95SM - Prvi Vivaxov 4K UHD televizor - [Video Recenzija]

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270


Televizor mi je poslao Kimtec na testiranje i evo utisaka nakon nekih 10ak dana svakodnevne upotrebe. Ugrađen je neimenovani LG IPS panel i elektronika koju je obezbedio TCL, sva tri HDMI ulaza na TV-u su u 2.0 verziji stim da ih je potrebno "otključati", slično kao i na Sony, LG i Samsung televizorima - par sekundi čačkanja po meniju. Iako je instaliran Android 5.1.1 sistem je potpuno modifikovan i zatvoren pa nema nikakvog "igranja" sa launcherima npr. što je ovde i vrlo pozitivno budući da je namenjen nezahtevnim korisnicima. Daljinac je izvanredan, interfejs vrlo brz pogotovo kada se prebacujete između USB-a, App drawer-a i TV sekcije. Nisam u klipu previše ulazio u detalje oko tunera, ali TV zna jako dobro da razvrsta Zemaljske i Satelitske kanale, ima DVB T2 i S2 tjunere, a T2 dolazi sa HEVC enkoderom (Hrvatska već na proleće prelazi potpuno na T2 i H.265).

Podrška za HDR video je totalni šok za mene, jer prema uputstvu TV ne bi mogao ni kvalitetniji 4K SDR video da reprodukuje. Fora je što se u meniju, kada gledate neki HDR video otključa dodatni HDR10 mod prikaza, a TV ga bez ikakvih kočenja konvertuje u SDR. Takođe, zvučnici su vrlo dobri.
 
Dobar review, as ususal :) Dosta love MSAN ulaze u TV pricu, mislim 4K za ovu lovu je konacno uredjaj za mase...
 
"tristo"?jer namerno karikiras ili?

Računaj da svaki tekst pišem i prerađujem bar nekoliko dana. Sve što kažem je namerno ;). Trista je kod nas, tristo je kod njih. Pošto sam ja odavde, a tv od "tamo" ... Plus imam puno pratilaca iz čitavog EX YU regiona.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Vlado, isprazni inbox, ne mogu da ti posaljem poruku.
 
Računaj da svaki tekst pišem i prerađujem bar nekoliko dana. Sve što kažem je namerno ;). Trista je kod nas, tristo je kod njih. Pošto sam ja odavde, a tv od "tamo" ... Plus imam puno pratilaca iz čitavog EX YU regiona.

Znaci ako je tv iz Kine pricaces Kineski? :D takodje, odakle imas vise subova? Meni tvoje obrazlozenje zvuci bez veze, iskreno, da ne upotrebim neki optimalniji izraz
 
Wow, za šta se vi l(j)udi hvatate ... Od muve se prave slonovi.
 
Pa ti rece da sve sto kazes je namerno ;) da je slucajno ne bi bilo problema (sem gramatickih). Nemoj da me shvatis pogresno ili da imam nesto protiv tebe, ali ti treba vise integriteta. Ako si skolovan da kazes trista, onda reci trista. Ako zbog toga nece da ti daju neki predmet na recenziju, sta te briga, njihov problem. Ako si skolovan da kazes tristo, onda si pogresno skolovan i treba da kazes trista, jer kao recezent i neko ko govori sirokom sloju stanovnistva imas obavezu da govoris pravilno. O tome je rec
 
To su male, suptilne stvari, a možda ja i inače tako govorim. Možda sam pokupio od "njih" zato što sam često tamo, preko.

Kad bih išao 100% na taj fazon onda bih počinjao svaki video sa "Gdje ste BA ekipa ..." zato što statistički najviše gledalaca imam iz Bosne, vidi se u YT analitici.

A i inače sam 1/3 bosančeros, tako da mora svaki element da ispliva u nekoj meri, ponekad svesno, ponekad nesvesno. Primer - u normalnom govoru koristim uzrečicu "kontati", ali se svesno trudim da to u videu bude prava reč "shvatati". Nisam rođen u onoj Yugi, ali sam yugonostalgičar i smatram da je sve to ispravno budući da smo svi ovde jednaki, samo se razlikujemo po blagim varijacijama u govoru. Plus ovo je YouTube, u moru prostakluka, šunda i ostalih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština ovo moje je mala maca. Nisam na televiziji sa nacionalnom frekvencijom da moram da pazim kako se obraćam naciji ;).
 
Lepo.

Btw, klikni na zvučnik kad otvoriš link: luzles :D
 
Nazad
Vrh Dno