Šta je novo?

H77-DS3H rev 1.1 problem oko bios update

Gibli032

Poštovan
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruke
10
Poena
54
Ploca ima verziju biosa F6, dok moj procesor je i5 3470 i vidim da na ovoj ploci mora da bude minimum bios F7. Prilikom flesovanja biosa pomocu Q-Flash izbacuje mi File size incorect, a pritom sam verziju skinuo sa oficijalnog sajta za tu plocu?
Racunar mi ulazi samo u BIOS, prilikom starotvanja prikaze Win 10 logo i krene da ucitava i samo se ugasi :mad:
 
Probaj da odradis update sa neke druge fleske, pozeljno manjeg kapaciteta tipa 2-4GB.
 
Uspeo sam nekako da flesujem, ali imam drugi problem sad. Kada krene sistem da se podize samo se ugasi racunar, nekad podigne sistem i windows sve i samo ss ponovo ugasi... temperature su OK pre ove konfiguracije sa i5 bila je amd konfiguracija, pa da mozda sistem ne pravi problem

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Probam da reinstaliram sistem ne pomaze. Krene da uxitava i samo se restartuje ili ugasi kako kad. Napajanje je corsair i radilo je najnormalnije do sad. U biosu radi sve super,ali prilikom pokretanja sistema ili usb za sistem puca

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Clear cmos?
 
Probao. Ne pomaze... uradio sam sledece:
Promenio bateriju ( ne pomaze)
Izmenjao ram ubacivao vise stapica ( ne ppmaze)
Menjao sata kablove
Menjao vise ssd, hdd
Menjao vise procesora
Jednom na kratko je usao u windows i to je to
U biosu sve apsolutno radi. Radi po 20min ne gasi se nista, flesovanje prodje korektno sve najbolje


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Napisao je da mu reinstall systema ne pomaze jer se i tada ugasi. >> Probam da reinstaliram sistem ne pomaze.
Bas cudno, al jesi uzeo od nekog sporiju memoriju samo da probas...tipa od 2gb ddr3 na 1066 ili 1333Mhz, samo da vidis hoce li dici system...neverujem da je zbog toga al me nesto na to vuce.
Kada sam gledao podrzane memorije.. od Patriota ima samo na 1066 i 1333Mhz.
Takodje se nadam da si stavljao BIOS-e po redu, nekad mora tako nekad ne (meni na AsRock pise da moram prvo taj i taj BIOS pa onda najnoviji pa pitam)
P.S. Pre nego flash BIOS-a... uradis Load defaults / save da se resetuje .. opet u BIOS pa flash
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je napajanje stradalo :/ probao sam sa drugim napajanjem i sve radi, ali takodje sam moje povezao na drugi racunar i tamo radi takodje odlicno... cudno bas

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Vrv je manji potrosac druga konf-a pa radi... ali dokle ce... pitanje je. Al drago nam da si resio bar sta je. Ja sam iskreno tipovao na memoriju :)
 
Vrv je manji potrosac druga konf-a pa radi... ali dokle ce... pitanje je. Al drago nam da si resio bar sta je. Ja sam iskreno tipovao na memoriju :)
Ovo mi nesto cudno. Ispitao sam napajanje sve radi odlicno. Povezao na 3 racunara na svima radi... na mom sam vezao samo maticnu, ram, cpu i ssd. Nista sto trosi puno, dok na drugom racunaru i3 7100, 8gb rama gtx 1050ti i radi full. Na testeru jedino grana sa 12v izbacuje 11.7 al to je normalan opseg... skroz nedefinisan problem

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno