Šta je novo?

rx460 otkljucavanje jezgara

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
znam kako i probao sam. ima li neko da je uspeo da odradi,ali da mu funkcionise bez problema?
 
Sto? Moglo je na ponekim Strix, Nitro i red Dragon kartama...
 
Ne mora sve da se skarabudzi, koristi kartu takvu kakva jeste, barem dok ne uzmes neku bolju platformu.
 
XFX verziju imam. odradim bios flash uspesno,ubacim zadnji driver takodje bez problema. posle par minuta u windowsu (10min),samo dobijem zamrzavanje i siv ekran. ako pokrenem neku igru,jos brze se zamrzne. takodje,stvari koje se trajno gube su informacije o bandwodth-u u gpu-z i slicnim softverima,kao i jos par drugih informacija. zasad sam na originalom biosu. ako ima neko da predlozi fix za ovo,neka podeli. ;)
 
Poslednja izmena:
XFX verziju imam. odradim bios flash uspesno,ubacim zadnji driver takodje bez problema. posle par minuta u windowsu (10min),samo dobijem zamrzavanje i siv ekran. ako pokrenem neku igru,jos brze se zamrzne. takodje,stvari koje se trajno gube su informacije o bandwodth-u u gpu-z i slicnim softverima,kao i jos par drugih informacija. zasad sam na originalom biosu. ako ima neko da predlozi fix za ovo,neka podeli. ;)

Ne mogu sve da se otkljucaju, zakljucane su bas zato sto vecina i nisu kompletno funkcionalni cipovi. I pazari neku dobru kartu, barem 512-bitnu, batali te 128-bitne, sa njima nema kvalitetnog igranja.
 
Znaci, moja od 256 je krs... idem oma da je prodam...
 
Otkljucavanje zamrzava racunar nista od toga. Overclock radim sad,ali nisam jos nasao potpuno stabilne frkevencije. Zasad testiram 1270mhz+1130mV gpu i 1820mhz+875mV memoriju. Nestabilan gpu clock nije problem,jer se samo drajver srusi,pa se opet pokrene i nastavi. Medjutim oko memorije ide mnogo gore,ako preteras,dobijes zamrzavanje uz neku cistu plavu boju bez teksta bez icega preko celog ekrana i mora restart PC.
 
Neces dobiti nista overklokom RX 460, osim vece potrosnje, toplije i opterecenije karte, kao i napajanja.
 
Neces dobiti nista overklokom RX 460, osim vece potrosnje, toplije i opterecenije karte, kao i napajanja.

jeste druze,nazalost ne mogu ni onih 10fps o kojima sam pricao dobiti...dobijam ih,ali nestabilno,pa moram smanjivati. sad sam na 1260/1800mhz,to je izgleda jedina stabilna stvar. prosao test vise puta u valley benchmark na najvisim podesavanjima koja postoje.
 
Moraces se pomiriti da su rx karte uzas za OC tj nema nekog prostora za isti.
Mucis zarad par fps-a konfu, bolje uzmi jacu kartu i miran si...
 
Nazad
Vrh Dno