Šta je novo?

Podrska za audio kartice u Win7 koje su radile sa XP

Maher12

Poznat
Učlanjen(a)
27.02.2018
Poruke
31
Poena
44
Dali neko zna za zvucne kartice koje nisu podrzane u Win7,neko rece da njemu to nije problem,na nekom sajtu nadje neke "zamjenske drajvere" i onda to moze radit i u win7 jel to moguce,jel se neko dosjetio pisati drajverske programe za stari hardver?,)
 
Malo konfuzno pitas, ali ako sam dobro shvatio onda Audigy 2 ZS

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Mozes objasnit,znaci ima nesto sto mi moze upisat odgovarajuci Win7 drajver za integrisanu zvucnu koja je super radila u XP al u win7 nema podrske?Hvala
 
Mislio sam na integrisane zvucne,bilo bi lijepo da moze radit i sa Win7,da nestavljam USB zvucnu koju prepoznaje sedmica,malo je to cudno prije su te zvucne kartice radile za sve os win95/98/2000/XP a sad koja god je radila na XP nema drajver za Win7/10-et...
 
Za to sto ti zelis - da bi ti neko pomogao je potrebno malo vise detalja od nacina na koji si opisao, dakle tacna oznaka maticne ploce ili ako vec znas koja tacno integrisana zvucna kartica.
 
http://support.ts.fujitsu.com/Index...wareGUID=3ed13252-e6a7-4e75-8e01-b1396e3414df
Evo ti primjer ADI1986 a ploca mi je neka FujitsuSiemens u stvari ni za graficku ni za ovu zvucnu nema drajvrske podrske ni za Vistu a kamoli sedmicu,u XP rade odlicno,obicno na google nude neki program koji ti kozna sta radi po kompjuteru,procesljasve zivo tipa programa Doktor i nist ne napravi ili trazi da se plati,eventualni drajver ako ga nude.
 
Probaj da pojuris driver po vendoru - tj na osnovu ID-a. Desni klik na My computer - Manage - Device manager - Sound video and game controls - dupli klik na zvucnu karticu. Otvori jezicak Details - a zatim iz padajuceg menia gde pise Device description izaberi opciju Hardware Ids - dobices redove sa oznakama. Iskopiraj to i proguglaj da vidis da li na taj nacin mozes da pronadjes drivere za navedenu karticu.
 
PCI\VEN_8086&DEV_266E&SUBSYS_105A1734&REV_03
PCI\VEN_8086&DEV_266E&SUBSYS_105A1734
PCI\VEN_8086&DEV_266E&CC_040100
PCI\VEN_8086&DEV_266E&CC_0401
Evo tih drajvera koje sam iskopiro pa trazio,ponudio mi je negdje ne program driver updater,neznam kolko mi moze pomoci i ima za Sound Max a ta je zvucna driver za win7 ovo drugo mogu probati ovaj driver updater klko mi moze pomoci,obicno nista ne naprave a sve zivo preture da probam?
 
Nemoze kaze da nema suport za moj hardver,izgleda da je to jako tesko ustimati,moracu dodat usb zvucnu,srecom ima drajver za graficku,lijepo je podesio sliku na monitoru,inace i to nekad samo format 800x600.Drajver updater kao sto sam i mislio nadje odma navodno drajvere al onda trazi da se plati 100$ godisnje :D i registraciju.
 
Nazad
Vrh Dno