Šta je novo?

Asus vs Prestigio / i3-7100U vs Celeron N3355

Z1000

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
704
Poena
169
Pozdrav drustvo. Potreban mi je <15'' laptop, po mogucstvu metalni, tanak jer mora biti stalno uz mene i do nekih 50-55k. Izbor se sveo na Prestigio 133S i Asus S510UA. Prvi mi odgovara po izgledu i ekranu, ali mi nedoumicu pravi procesor N3355 i 3gb rama. Treba mi nesto sto moze da gura 4k video i photoshop kako treba. Ovo prvo manje bitno, ali nesto osnovno u photoshopu ce mi trebati. Trenutno koristim lenovo G560 sa 3gb rama i i3 330M procesorom, meni licno ne treba nesto posebno brze, ako ce celeron raditi posao slicno tom 330m onda bih bio zadovoljan prestigiom.

Koliko je velika razlika izmedju ova 3 procesora pomenuta u tekstu gore, ima li znacajnije razlike? Asus ima jos i 1gb rama vise, znaci i3 7100u / 4gb rama vs n3355 / 3gb. Jedino sto je ekran hd ready, nije fhd.
 
Poslednja izmena:
i3 7100u je mnogo jači od celeron-a (nekoliko puta).

Taj Celeron je inače lošiji od i3 330m, dok je i3 330m jedno 2-3x slabiji od i3 7100u.

Asus onda... :)
 
Poslednja izmena:
I meni se cini. Izgleda da asus nije metalni, ali bar je manji od prosecne 15ke. Sutra cu pogledati oba pa cu jos da razmislim.
 
Nikako Prestigio katastrofa procesor , pokajaces se.
 
Koji fotosop koristis?Za normalan rad 8gb je minimum.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Za taj novac, vrlo teško, naročito da valja.
14" (13.3), metal, FHD, 8GB+, i3+, i još SSD veoma poželjno....polovno u provereno dobrom stanju jedva. Nove neću ni da pominjem.
Sigurno može dosta matoro, sumnjivog porekla, sa skrivenim manama... a možda ti se i posreći da nabasaš na nešto kasvetno. Ja sam drugaru našao upravo na forumskim oglasima, sa tim što je dodao i ram (tj zamenio ga) i veći ssd a trenutno traga za boljim CPU-om.

Tebe možda trenutno zadovoljava da radiš na 32-bit sistemu, ali ako se iole uhvatiš kvalitetnijeg posla, još sa 4k...ova kratka specifikacija može da ti bude i tesna. Ljudi idu i na i7 u takvim mašinicama (i5 minimum), i izbegavaju se U varijante.
Eh da, šta god ti zapadne za oko, izuzetno kvalitetan ekran je must have kod takvih modela. I na to moraš dobro da obratiš pažnju.
 
Poslednja izmena:
Znam sve, ali situacija je takva kakva je. Znaci ili ovo ili nista, a mora nesto jer mi je potreban racunar.

Probacu uzivo bar 4k playback, mada citam po netu da celeron ima problem i sa FHD sadrzajem, ako to bude slucaj onda ce nazalost sigurno da otpadne, asus mi je ok krastavac ne moze sve za 50k dinara, to nije ni 500eur.
 
Nesto polovno, ne?

Ja bih za tu cenovnu kategoriju proverio, uzivo, da li je kuciste zaista metalno.
Mozda za USA trziste taj model jeste od Alu ... kod nas? :/

Ne bih se zaletao uopste na taj 'Mac-oliki' izgled ali je to ljudima iz struke donekle bitno. Znam, znam... o ukusima se ne raspravlja :wave:
 
Pa sta znam, nije da sam iskljucio tu mogucnost, ali ne bi nesto bas matoro. Iskreno nisam na kp detaljno trazio, ali onako brzinski nista ispod 500e nisam nasao da mi odgovara. Imas neki konkretan model da predlozis?
 
Jok. Ja gledam samo Dell a oni nisu lagani ni malo.
 
Sad gledam ima polovnih macbookova (150-250 ciklusa baterija) 12'' za 600-700e, ali KP nudi neku opciju na rate, ne znam kako to funkcionise, ali mi je primamljivo ako moze. Inace ASUS sam detaljnije pregledao i postoji mogucnost da se doda jos 4gb rama. Kompaktan je i ima metalni poklopac ekrana, kuciste je plastika, ali je zavrsna obrada odlicna. Macbook ima znacajno bolji ekran i jos je kompaktniji, ali opet, polovan je... Od nedelje moram nesto uzeti, sad vagam izmedju ta dva, prestigio je otpao zbog 3gb rama i celerona.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno