Šta je novo?

Pomoć oko kupovine osnove

Marko16

Slavan
Učlanjen(a)
28.01.2009
Poruke
716
Poena
330
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 9T
Pristup internetu
  1. ADSL
Drugu treba cpu+ram+ploča za oko 150e. Problem je što ne znamo šta da gledamo, novo ne ide, samo polovno dolazi u obzir.
Bavi se video obradom, web dizajnom, programiranjem, dosta tabova itd. Mislim da bi jedan FX 8xxx ili PII x6 bio taman uz malo jeftiniju ploču sa 8gb rama za početak.

Šta vi mislite? Svaki predlog je dobrodošao, pa i ponuda. :)
 
i7 2600, 1155 ploca i 8GB ram su najbolje resenje, mada cete verovatno malcice preskociti 150e.
 
Kao bivsi korisnik i7 2600 moja preporuka za njega! I dan danas je jako dobar procesor, jedina mana je sto se tesko nalaze 1155 ploce i ako nadjes ljudi traze jako puno para za njih...
Intel je dosta jaci od tih starih AMD tako da predlog je da gledas intel procesore...i7 2600 moze da se nadje za 120e sa nekom maticnom...

EDIT: Imas na KP lik prodaje i7 2600, GA p67A i 4gb rama za 18k... sto je OK kupovina. Mozda uzmes bez rama i nadjes 2x4gb rama polovan za 5k dinara, ili kupis sa tim ramom i dokupis jos 4gb...
 
Poslednja izmena:
E hvala na predlozima, isto mi je zapao za oko i7, kao i prvi (920-950) koji se ipak dosta greje i zahteva dobar kuler pa je verovatno bolje da ih preskočim.

Jeste glavni problem što su danas 1155 skupe, što mislim da je van svake pameti, ali malo preko 150e za sve je dobra kupovina.

Znači da se manem AMD-a i FX procesora?


edit: Sad sam našao oglas i pitao ako hoće da proda bez rama, za 15-16 hiljada bi bilo super jer ćemo lako da nađemo 8gb.
 
Poslednja izmena:
Nemaju FX procesori sta da traze pored intela i7.... Samo vidi ako zelis da radis OC kupi procesor sa K verzojom(i7 2600K) i ploca koja ima P ili Z oznaku za cipset. NA H i B ne moze da se radi OC.
 
Onda samo i7 i kraj. Nije mu bitan OC, ne voli on da eksperimentiše i hoće stabilnost.

Trenutno ima LC-95 kuler koji možda nije dovoljan, ali mislim da bi poslužio.
 
I vise nego dovoljan za zakljucan i7.
 
Onda super, nema šta da brinemo, uzeće onaj komplet ili bilo koji drugi sa i7 2600. Trenutno ima x3 460, biće to i više nego dobro. :)
 
Ako mu nije vazan OC imas i7 2600 obican za 80 jura u turis je na bilo koju plocu 1155 i radice posao...
 
Rezervisao je cpu i ploču za 16k, to je koliko vidim realna cena, ram će posebno da nabavi.
Hvala svima, brzo smo ovo rešili. :)
 
S obzirom da cpu ima za 80ak eura da se nadje, to dodje ~50e za plocu.

Nadam se da je pristojna ploca, da nije neka low end :d
 
Nije losa ploca, lepo ce ga sluziti...
 
Nadam se da hoće. Koji ram da uzme? 2x4 bi hteo za početak, ako može bilo koji onda super.
 
Bilo koji koji odgovara cenovno.
 
Ok, onda nemam više dilema, sve u svemu radiće to dobro. Hvala svima pa se javljam ukoliko bude bilo potrebe.
 
Nazad
Vrh Dno