Šta je novo?

LG 55UJ6307 i zvučnici za njega

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,143
Poena
405
Prijatelj bi da napravi neki svoj 5.1 kućni bioskop uz ovaj TV i razmišlja koje zvučnike bi mogao da kupi. Video materijal bi puštao sa kompjutera. Gledao je par modela:

Logitech Z906
Sony HT-RT3 (soundbar)
LG LHB645N (home cinema, ima i bluray player)

Ne razumem se u zvuk, nemam iskustva u tom polju, da li bi trebao da kupi i neku zvučnu kartu (eksternu ili internu, možda Asus Xonar U5), da li mu uopšte treba zvučna karta (zbog kvalitetnijeg zvuka)? Da li je možda bolje kupiti neki kvalitetan ali polovan Hi-Fi sistem?

Budžet je ~450€.

P.S. Evo linka do specifikacija televizora, ako nekome zatreba: http://www.lg.com/rs/televizori/lg-55UJ6307
 
Kvalitetan ali polovan Hi-fi sistem je daleko ispred tog Logitech djubreta. Pogotovo ako pozeli da odslusa muziku nekad na istim :)
 
Pretpostavio sam (tako bih ja uradio, ali mi se čini da bi on nešto novo). Takođe, on insistira na 5.1 surround zvuku. :)
 
Možda Yamaha YHT-3920UBL ako ih ima kod nas ili može da se nabavi alternativnim kanalima.
 
Rešio je već da kupi Z906...

Pejo, hvala na predlogu ako meni bude trebalo u skorije vreme.
 
Da li je moguć 5.1 zvuk ako je ovaj TV povezan putem HDMI-ja sa računarom a Z906 povezan optičkim kablom sa tim istim TV-om?
 
Nazad
Vrh Dno