Šta je novo?

Kako pravilno da povezem na plocu hdd,ssd i cd rom?

DZOSUA

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poruke
3,518
Poena
285
Ljudi uzeo sam danas ssd i hteo bi ga pravilno povezati na plocu.
Znaci ploca je AsRock h110m-dgs,a na njoj imam vec jedan hdd,dvd rom i sad jos i ssd da stavim?
Kako to sve da povezem?
Evo vam slika kako je sa hdd i dvd rom povezan,prvi sata sa desna je valjda hdd,a drugi rom koliko se secam posto sam zamenio sad.

IMG_20180303_150819.jpg

I sad mi kazete redosledom koje kako da povezem i recite mi i u biosu sta da radim? :D

Ja sam sad povezao na prvi (sa desna na levo) prvo rom,pa onda ssd i na kraju hhd,jel to ok?
 
Poslednja izmena:
Ako radi, ok je.
 
Ma jok brate...da radi ne bi pitao ovde :D

Evo kakvo je stanje u Bios-u,cisto baci pogled jel tu sve ok sa tim ko je prioritet,ko je boot itd. i ako tu valja jedino sta ostaje je da krenem sa install Win i tamo kod onih formatiranja pri instalaciji da vidim jel ok posto pretpostavljam da bi ga komp video u My computer-u mora biti formatiran i ssd,a sad ga ne vidi,evo fotki biosa:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    1 MB · Pregleda: 86
Ne mogu vise da ubacim u onu pa evo i u ovoj poruci jos jedna bios fotka
5.jpg
 
Pa sta je problem, ne vidi se SSD u Windowsu?

U Disk Management ga formatiraj i dodeli mu slovo i to je to.
 
Sve ok,mislio sam da treba jos sta podesavati u Biosu,ali sam rizikovso i odradio instalaciju Wina i sve je ok osim...
Nesto zeznuh kod onih particija pri instalaciji pa mi sad ovako stoji.
Tacnije E: ne znam kako se pojavi,a to je ono sto Win sebi napravi sam 500mb,jel mogu to nekako skloniti nervira me ili?
b8ce71ffc502076345a49d7d635352b0.jpg


Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Too much partitions :d

U disk management-u, desni klik na tu particiju>assign letter i odes remove za slovo koje ima i nece se videti.
Novije platforme su dosta user-friendly, uglavnom je sve pravljeno tako da korisnik koji ne radi OC gotovo da nema potrebe da ulazi u Bios.

Kada sam koristio i5 4570, zakljucan na B85 ploci na kojoj je i memorija zakljucana, u biosu sam samo XMP ukljucio i vise nisam imao potrebe da ulazim. Ulazio sam, interesovalo me koje opcije postoje, ali van toga nikakve potrebe nema da ulazis u bios, osim ako nemas neki problem :D
 
Poslednja izmena:
U disk management-u, desni klik na tu particiju>assign letter i odes remove za slovo koje ima i nece se videti.

Ovo podebljano sto sam ozbacio nemam kao opciju kad kliknem desnim na E:
Ima da je obrisem (delete) i ja to uradio i sta sad,jel to to? :D
 
Ovo podebljano sto sam ozbacio nemam kao opciju kad kliknem desnim na E:
Ima da je obrisem (delete) i ja to uradio i sta sad,jel to to? :D
Ovako mi sad stoji?
c7c9a58c73bd87a310071a111432a401.jpg

Inace ovo sto pise DISK 0 mi je inace taj ssd

A kad kliknem desnim na C: imam ponudjeno kao na fotki:

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
19bf1d1cd5ddcea820db2fa58380196f.jpg
 
Poslednja izmena:
Koristi printscreen ili gyazoo/neki slican program sa kacenje SS-a, nemoj telefonom :d Po svoj prilici si ubio System reserved particiju.

"The System Reserved Partition holds the Boot Configuration Database, Boot Manager Code, Windows Recovery Environment and reserves space for the startup files which may be required by BitLocker, in case you use the BitLocker Drive Encryption feature."

Probaj sa nekim od ovih nacina da resis, nadjoh na brzinu googlajuci:
https://www.easeus.com/partition-manager-software/system-reserved-partition-recovery.html
https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/accidentally-deleted-system-reserved-partition.html
 
Poslednja izmena:
Probao sam preko nekog programa sto je u jednom od ovih linkova,kako da proverim jel mi je program to oporavio?
 
Poslednja izmena:
Kod mene je na ploci povezano ovako: SATA_0 SSD, SATA_1 i SATA_2 HDDovi, SATA_4 je DVD uredjaj.
 
Nazad
Vrh Dno