Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Upravo to,osim sto su plagijatori,jos su i nevidjeni pilicari. Pa 6s iz 2015. ima 30% jaci single core [emoji23] Ali neka,kad ima klijentele kojoj nije bitno da dobije poslednji hw za svoj novac,zasto da ne zarade.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Najbolji HW je 3GB ram, baterija od 2700mAh i losija kamera od flagshipova koji kostaju 30-50% manje za >1000e? Okej :D
 
Kao da sam procitao komentar na yt,bolji je onaj koji ima vise jezgara,samo si to zaboravio da spomenes [emoji23] Gresis sto se tice i autonomije,a i kamere,i to ti kazem kao neko ko ima priliku da koristi te uredjaje. A ti nastavi da donosis zakljucke na osnovu raznih droid arena. [emoji1362]


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Takodje i ja isto mogu reci, jer telefon sa 4.000mAh baterijom i telefon sa 2.700mAh baterijom nece imati istu autonomiju, to je sigurno. Za ram znam da je nebitno, jer iOS radi na svoj nacin, i Androidu je vise od 4GB preterivanje, ali opet je 6/8GB>>3GB, zar ne? :)

Pricamo o "top hardveru", ne o softveru, koliko sam shvatio, ili se hardver samo gleda na poljima na kojima je odredjeni uredjaj bolji? Sto se chipseta tice, za prosecnog korisnika je SD 625 melem, mala potrosnja, dovoljne performanse. Kirin 970 je odlican, kao i SD 835. Sto se cene tice, pasce relativno brzo, kao i za ostale Huawei uredjaje..

Kamera jeste losija od Samsung i Huawei flagshipova(pricamo o "you know who" telefonu), gomila testa na netu, Pixel je prica za sebe.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi,ja ti kazem da sam imao Note8 5 meseci,a ti meni opet pricas koji ima bolju kameru i autonomiju,kako onda da te shvatim ozbiljno [emoji1] Da,moguce je da telefon sa 2700 mAh ima bolju autonomiju od onog sa 3300 mAh,pricam o realnom svakodnevnom koriscenju. Jeste na Note veci displej,sve to stoji,ali pitaj korisnike koji su imali Note pa sada 8+ ili X. Nisam jedini ovde,isto je sto se tice kamere,imam gomilu fotki sa oba telefona,ako pod kamerom podrazumevas i prednju kao i kamkorder,nikako se ne moze reci da je generalno bolja na Samsungu,a jos manje na Huawei. Tu ne racunam P20,nego proslogodisnje modele. Jedino se slazem za Pixel,ostalo sto si napisao,nigde veze. Odosmo u off...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Gde se to pokazuje slabost Kirin 970 cipseta?
Mozda samo po sintetickim testovima.
Pa Note uvek izlazi sa "starim" cipsetom pa se niko ne buni. Super je P20 samo je dizajn po meni jako.jos i to je razlog da ga ne kupim vec verovatno Mate10P
 
Ova tema je zakon [emoji23]
Kako izlazi sa starim, kada je izasao iste godine kao i ostali modeli sa sd 835? Nego,subota je ljudi,treba malo izaci i opustiti se,hebo ovo [emoji482]


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Gde se to pokazuje slabost Kirin 970 cipseta?
Mozda samo po sintetickim testovima.
Pa Note uvek izlazi sa "starim" cipsetom pa se niko ne buni. Super je P20 samo je dizajn po meni jako.jos i to je razlog da ga ne kupim vec verovatno Mate10P
Kako to note izlazi sa starim čipom? Exynoss ti se predstavlja krajem godine a note predstavlja avgust/septembar.

Kirin je prošlogodišnji čip i to mu ujedno najveća mana jer će i još veći kinezi od huawei imati s845.
U prodaji ovo verovatno neće uticati na prosečnog kupca jer ni ne zna razlike. Kao što neće uticati ni na s9/+/n8 novi exynoss koj bar za razliku od kirina jeste jači al je softverski daleko od snapdragon, činjenica je da mogu i verovatno hoće unaprediti generalni rad na novom exynossu vremenu. Mana je što je stradao na reviewima.

Trenutno best buy soc je s845 sto se tice androida.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Conquer

Nisam nigde pominjao Note koji ima 6.3" ekran i 3.300mAh bateriju, vec 4000mAh bateriju. Performanse prednje kamere ne uzimam u obzir, sto se mene tice, dovoljno je da postoji :d
 
A to da,svaka im cast sto su uopste uspeli da strpaju toliku bateriju,isto vazi i za M10P. Cim je drug @Proday po prvi put zadovoljan autonomijom,to dosta govori :D Nego, hteo sam da kazem da nije sve u mAh,dzabe ako je cipset krs i losa optimizacija sw...

@Ivan I.

Ne troluj :p
 
Gledam neke rivjue kamere i video je očajan. Jel ima on uopšte stabilizaciju?
 
Cini mi se da su rekli kako se vise oslanjaju na AI kod stabilizacije,umesto hw,tj opticke. Koliko god to imalo smisla...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Čitam i pratim šta se piše ovde u vezi nove P serije... Kao po običaju, svašta može da se pročita...
Od starog čista pa do svakakvih komentara o to od onih koji nisu imali i nemaju u planu da imaju ovaj uredjaj ili bilo koji Huawei /Honor.
Pa zar nikom ovde već nije jasno, da sa Mate serijom izlazi i novi cipset?
I sta to fali Kirin 970 koji je izašao u novembru?
O telefonima P serije, licno ne bih ni disktuvao, jer lepota je u oku posmatrača....
Ali se vidi da se pomalo digla prašina, kako na ovom forumu tako i na drugim forumima... Dal je P serija dobra ili ne, ne znam... Samo cu napisati da mene privukla nije, pa čak ni Mate RS PD...
Za mnogo manje para se dobija Mate 10 pro koji je odličan...
Uspeli su da uoakuju svašta nešto u takvo tanko kućište... I to sa dobrom baterijom, kao i po običaju što je od bilo kojeg modela Huawei /Honor.
Kvalitet slike, treba još sacekati.... I to od korisnika...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
I sta to fali Kirin 970 koji je izašao u novembru?

Ne fali mu ništa. Odličan u M10Pro.

Diskusija se povela oko Apple vs ostali droid hardver, gde Apple jeste dominantan, takođe i njihovi Plus modeli imaju dosta bolju bateriju (od Note 8 ili S8+/S9+), ali gore u mom komentaru je prost primer koji taj hardver napravi beskorisnim, nekom kome je bitna samo jedna i prosta app koja se jednostavno instalira bez ikakve gimnastike na droidu, nekom kome igrice nisu bitne. Uopšte, iOS app zaostaju i dalje na droidovim, već neko vreme je tako. Ne kapiram kako su ovo ispustili, bili su top po tom pitanju. Ali i stoji da je ovaj P20 Pro kopija iP X, opet bih pre kupio original nego ovu kolorit kopiju. Mate serija im je bolja, nadam se da neće kopirati iP.
 
Poslednja izmena:
Ova tema je zakon [emoji23]
Kako izlazi sa starim, kada je izasao iste godine kao i ostali modeli sa sd 835? Nego,subota je ljudi,treba malo izaci i opustiti se,hebo ovo [emoji482]


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Pa Kirin 970 izaso krajem oktobra u mate 10 u P20 se pojavio krajem marta. Star 6 meseci.
SD835 izaso u februaru kod s8 u Note ga stavljaju krajem avgusta. Star 6 meseci.
Ni jedan ni drugi nisu stari samo karikiram kako zamerate da je cipset star tj proslogodisnji i mora da izbace novi za P seriju a na note samsung fura Exynos/SD iz S serije.
Samo sto u Evropi ne vidi niko Samsung sa SD i boljom grafickom.
Glupo je traziti zamerke i dlake u jajima
 
Ne fali mu ništa. Odličan u M10Pro.

Diskusija se povela oko Apple vs ostali droid hardver, gde Apple jeste dominantan, takođe i njihovi Plus modeli imaju dosta bolju bateriju (od Note 8 ili S8+/S9+), ali gore u mom komentaru je prost primer koji taj hardver napravi beskorisnim, nekom kome je bitna samo jedna i prosta app koja se jednostavno instalira bez ikakve gimnastike na droidu, nekom kome igrice nisu bitne. Uopšte, iOS app zaostaju i dalje na droidovim, već neko vreme je tako. Ne kapiram kako su ovo ispustili, bili su top po tom pitanju. Ali i stoji da je ovaj P20 Pro kopija iP X, opet bih pre kupio original nego ovu kolorit kopiju. Mate serija im je bolja, nadam se da neće kopirati iP.
Za razliku od mnogih koji ovde ko sto napisah, shvatio si poentu :)
Uvek će biti onih sto zameraju za bilo koji telefon što neće kupiti sigurno, ovde su prvo da puste priču stari cipset.
Zna se novi cipset ide u Mate i to je tako..
Diskusija oko Apple, Samsung i Huawei, ne želim da ulazim....

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Pa Kirin 970 izaso krajem oktobra u mate 10 u P20 se pojavio krajem marta. Star 6 meseci.
SD835 izaso u februaru kod s8 u Note ga stavljaju krajem avgusta. Star 6 meseci.
Ni jedan ni drugi nisu stari samo karikiram kako zamerate da je cipset star tj proslogodisnji i mora da izbace novi za P seriju a na note samsung fura Exynos/SD iz S serije.
Samo sto u Evropi ne vidi niko Samsung sa SD i boljom grafickom.
Glupo je traziti zamerke i dlake u jajima
[emoji122] Post kao u Njegoša. Pojedinci znaju samo za proizvodni ciklus jedne kompanije i onda to upoređuju, verni popularnom, bez ikakve veze sa drugom kompanijom.
Činjenica je da je Huawei digao prašinu jer svima postaje jasnije da su ove godine napravili veći pomak, svaka im čast šta su sve ugurali u ovo.
I ovaj notch mi nije toliko gadan pored funkcije da se isključi, nekako me u tom slučaju podseća na drugi ekran iz LG V serije. O daljem dizajnu ne vredi pričati u industriji gde se ne zna ko je koga više kopirao...
 
LG V serija je donela nešto novo, bilo to dobro ili loše.
Ovi uradili copy/paste iP-a, jer, eto, svim kinezima je je iz nekog razloga cilj da izgledaju kao iP(što dizajnom, što softverom).

iP bar ima razlog za notch, ima one unikatne senzore gore, ovi stavili eto čisto da bude..da se iskoristi.
Bolje bi bilo da se svi ugledaju na S8/9 nego na ove gluposti.
I, da, meni je isto M10pro mnogo, mnogo lepši fon.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ima na yt test baterije,jeste najbolja ali gura samo 15ak min vise od s9 plus

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa Kirin 970 izaso krajem oktobra u mate 10 u P20 se pojavio krajem marta. Star 6 meseci.
SD835 izaso u februaru kod s8 u Note ga stavljaju krajem avgusta. Star 6 meseci.
Ni jedan ni drugi nisu stari samo karikiram kako zamerate da je cipset star tj proslogodisnji i mora da izbace novi za P seriju a na note samsung fura Exynos/SD iz S serije.
Samo sto u Evropi ne vidi niko Samsung sa SD i boljom grafickom.
Glupo je traziti zamerke i dlake u jajima
Da razložimo da nebismo mešali babe i žabe.

Svaka kompanija ima svoju flagship seriju = seriju koja predstavlja vodeći model generalno za tu godinu.

- Huawei = P serija = flagship serija p20 = 2018 čip = 2017
- Samsung = S serija = flagship serija s9 = 2018 čip = 2018 = s845 / exynoss 9810
- Sony = XZ2 serije = flagship serija = 2018 čip = 2018 = s845
- HTC U12 serije = flagship serija = 2018 čip = 2018 = s845
- Google pixel 3/XL = 2018 čip = 2018 = s845

Čopor "OK" kineza iz 2018 vodeći modeli "xx" firmi = s845 iliti 2018

Iliti da sumiramo apsolutno svi imaju jači i noviji čip pa čak i daleko manje poznati kinezi od najpoznatijeg kineza koj je ujedno najskuplji od svih kineza...Wtf...

Ne razumem šta nije jasno ...sem toga ako je telefon u konkurenciji drugim proizvođačima mora da ima poslednju reč tehnologije sto se tice čipa jednostavno ne može biti konkurentan sa inferiornijim čipom. Ako košta slično/ isto kao konkurencija mora podjednako / slično biti kompetentan.

Da imaš 2 verzije p20 u 1 kirin 980 u drugom kirin 970 šta bi uzeli a isto koštaju ;)

Dodje ti na isto kao i LG kada je trpao prethodni gen soc jer nije hteo da čeka kada budu dostupni čipovi ostalima jer samsung zakupi za narednih nekoliko meseci čipove za sebe jer im se može...

Poenta je da za te pare mora imati najbolje moguće apsolutno nebitno dal ce da se primeti razlika u primeni naspram prethodnika.

P.s to tvoje poredjenja sa s8/note8 opet različita stvar oba imaju s835 ili exynoss 8895, s9/+/n9 / s845/exynoss 9810

Mate10pro ( 2017 ) = kirin 970, p20(2018) = kirin 970 Iliti koja je razlika u čipu ovom sa m10pro da predje na p20pro...isti čip...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji čip ima mate 9 za 2016, a koji p10 za 2017 (jeste da je manji razmak ali ista stvar)? Da je to uticalo na prodaju i da obični kupci to gledaju sigurno ne bi ponovili istu stvar dve godine. Tako da, manite se ćorava posla.
 
Ne razumem kakvo je to poredjenje. Kao da je bitno jel kraj 2017-te ili pocetak 2018-te. I kirin zaostaoje malo u grafici u odnosu na SD a u cemu zaostaje za Exynosom?
Obrazlozio sam u vezi Note sam obrazlozio. Star je cipset vise od 6 meseci nebitno jel pocetak 2018-te ili kraj 2017-te???
Nego eto razloga za trolovanjem. Ne branim Huawei zabole me. P20 je dizajnerski katastrofa i iz tog razloga je meni nezanimljiv
 
Da nema onu obrvu vecina njih bi smatralo da je uredjaj lep.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
LG V serija je donela nešto novo, bilo to dobro ili loše.
Ovi uradili copy/paste iP-a, jer, eto, svim kinezima je je iz nekog razloga cilj da izgledaju kao iP(što dizajnom, što softverom).

iP bar ima razlog za notch, ima one unikatne senzore gore, ovi stavili eto čisto da bude..da se iskoristi.
Bolje bi bilo da se svi ugledaju na S8/9 nego na ove gluposti.
I, da, meni je isto M10pro mnogo, mnogo lepši fon.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Šta znam, po meni je i ovo novina - isključiš notch i onda imaš neko srednje rešenje između notch i V serije, prostor za obaveštenja koji ne smeta. Ovako gledano, unapredili su i tu koncepciju.
Što se tiče kopiranja, to stvarno nije argument iz razloga koji sam spomenuo, primera koliko hoćeš. Oni su iskopirali pa su oni iskopirali... Neko je ovde pisao i kako je HTC kopiran od strane iP, pa šta sa tim? Koga briga?
Essential da ne spominjem ali treba i podsetiti da je podrška za notch uvedena već za novi Android, što dalje govori da je to samo trenutno prirodan smer dizajna za neke, možda zaživi, možda ne...
Za proizvodni ciklus je stvarno smešno objašnjavati, izgleda da neki očekuju da se on sinhronizuje sa drugima ili sa početkom godine. Dok Samsung nije izjednačio broj serije za Note i Galaxy, ovde neki slični nisu znali ni koji je Note u paru sa kojim Galaxy telefonom, samo svoja logika, ništa činjenice.
 
U svakom slučaju mislim da je Huawei uspio. Ako se mi ovoliko prepiremo znači da je tel pogodak, nekome se svidja nekome ne Ali o njemu se priča. To je i poenta svega. Da tel bude u centru pažnje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@Sava89 bogi je već objasnio...sačekaj mate da izađe pa onda komentariši čipset ;) I meni je mate veći flagship nego p serija, vidim da ti ne gledaš tako na to.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Oni pokušavaju Mate seriju da pozicioniraju kao konkurenta Note seriji, to ne moze da bude jer nema olovku. P serija je bila konkurent za S seriju. To je izgubilo smisao kada su izbacili P10, koji nije mogao da se nosi sa S8. Nisu imali druge nego da P10 pozicioniraju ponovo sa starim modelom S7, i izšli su sa jeftinijom cenom od starog S7. Istina, S8 jeste sve počistio kada je izbacio S8. Pokušavaju oni sada da se pregrupišu, ali ovo kopiranje mi se ne sviđa, krenuli su lepo sa Mate 10 Pro.
 
Nazad
Vrh Dno