Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Bench unboxing

[youtube]Z_6XNrKphug[/youtube]
 
Kakav je ovo flickering na snimku? @Peca fin unboxing, samo prijateljski savet da se ubuduće ubrza 4 ili 8x inicijalno podešavanje telefona.

Inače sviđa mi se što na p20 seriji ima više google stock aplikacija, dosta ozbiljnije sada izgleda taj prvi ekran kada se upali telefon (mada je wallpaper cirkus totalni).

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
https://www.mts.rs/privatni/vesti/2429/novi-huawei-p20-telefon-u-ponudi-mts-a

Prvih 50 korisnika koji se putem mts internet stranice prijave za kupovinu modela Huawei P20, dobijaju i telefon Huawei Mate 10Lite, uz pripejd karticu za 1 dinar! Požurite i pridružite se svetu novih mogućnosti koje pruža vrhunska tehnologija nove serije proizvoda kompanije Huawei.

Zanimljivo :)

Ne koristim stalno forume, pa se izvinjavam ako pogresim negde. Video sam ovu ponudu i narucio odmah telefon, tj dva, ponuda je dobra, e sad videcemo da li sam uspeo da rezervisem na vreme
 
Meni se jedino ne sviđa što je i ovaj sav staklen, i što su položaj kamere postavili kao na iPhone. Mogli su komotno u ono gornje prozorče kao u dosadašnje P serije, po čemu su i bile poznate, a i da su ostali izradjeni od aluminijuma. Honor serija od stakla, a dok Mate, da menjaju svake godine staklo/alu.
Gledam cena u Telenoru je korektna za p20, dok Pro još uvek nema. Mada meni je lepši Mate 10pro, i ne verujem da ima tu neke razlike u kameri.

I da, meni vise odg otisak prsta na poleđini, ali sve je to do korisnika....
 
Kad već pričate o gcam, zar on nije samo za sd proc?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Sta ja znam, za sada meni ovo deluje ok, zanima me da li kamera podrzava RAW?
Ukoliko je to tacno onda mozemo da resimo i njihov postprocessing sto je odlicna stvar, sa "ovolikim" senzorom bez njihovog divljanja sa obradom fotografije to moze biti jako dobro na kraju.
 
Kad već pričate o gcam, zar on nije samo za sd proc?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Na početku je bila samo za sd835/82x ali evo sad već radi i na exynosu a ima i nekih portova i za kirin...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Sta ja znam, za sada meni ovo deluje ok, zanima me da li kamera podrzava RAW?
Ukoliko je to tacno onda mozemo da resimo i njihov postprocessing sto je odlicna stvar, sa "ovolikim" senzorom bez njihovog divljanja sa obradom fotografije to moze biti jako dobro na kraju.

P9 / honor 8 / p10 / honor 9 svi podrzavaju RAW tako da ce sigurno i p20
 
Da li Huawei P20 podrzava 4G+ mrezu? Prema nekim stranim sajtovima izgleda da podrzava, mada ovi u Telenoru tvrde da ne podrzava.
 
Ako m10pro podržava , ne vidim zašto ne bi i p20.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Sve super, ali EMUI... nikako.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
@ NSX
Imas u ovom anand testu i 40MP semplove kao i na g-areni ali mozes da zamislis na sta lici 40MP na 1/1.7'' :) Treba koristiti iskljucivo 10MP mod.

Imate i ovde dosta foto semplova, samo pratite podatke iz exif-a da biste znali koja od kamera je u pitanju i neke osnovne podatke: http://www.photographyblog.com/reviews/huawei_p20_pro_review/preview_images

Po mom misljenju primarna kamera ne samo da nije bolja od Pixela/Nexusa vec na osnovu svih trenutno dostupnih fotografija deluje da je cist prosek u flagship klasi sto je ipak bedak s obzirom na hajp i senzor koji je primetno veci od senzora koji se nalaze u vecini vodecih smartfona (uporedite samo velicinu vs S9 i 1020). Samo sto je ''swiss army knife'' kada su razne mogucnosti/svestranost u pitanju i to je za postovanje, bukvalno krenes na putovanje i u dzepu imas veoma sposobne kamere za takva ''turisticka'' fotografisanja + 960fps mada objektivno S9/+, XZ2 i ostali uopste ne zaostaju, verovatno su i malo bolji, posebno Samsung.

Na eprice sajtu pise da P20 Pro koristi najnoviji IMX600 (1/1.73'' RGB) senzor sa ugradjenom DRAM memorijom (najverovatnije 1Gb) za snimanje 960fps. Navodno je IMX600 rezervisan samo za Huawei koji je razvio softver aka Pixel Fusion (10MP rezolucija), nesto na foru htc UltraPixela.

Nebitno za ovu temu ali nesto mi govori da ce Pixeli 3 imati veoma slican senzor (1/1.7'') ali mozda bez DRAM-a i 960fps mogucnosti mada je sve moguce, takav hardver ce ocigledno postati standard u 2018/2019. :)
Zamislite toliki senzor u kombinaciji sa OIS/hdr+ pa jos 960fps snimanje i autofokus rafale.. to bi bilo sjajno.
 
Poslednja izmena:
Jel istina da se dobija M10 Lite u Vipu ako porucis P20 Pro? Ili je to u Mtsu.

Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
S obzirom na senzor sasvim je moguce da jos nije softverski ispeglan pa mogu fotografije biti samo bolje. Mate10p sa manjim senzorima pravi odlicne fotke tako da ovaj moze samo bolje. Kakav je video?
 
Ovo je isto kao da u auto ubaciš motor od 500ks a staviš neki krš menjač.
 
@ NSX

Pa dobro, to je ocekivano za famoznih 40MP u kombinaciji sa malim senzorom (brljotine). U 10MP rezoluciji fotografije su bolje ali i dalje ima odredjenih problema (mislim na taj crop granja), rekao bih da su aberacije u pitanju a to je verovatno do kvaliteta 27mm sociva.

Da se ne lazemo, sve smartfon kamere sa malim senzorima visoke rezolucije imaju slicne probleme pa cak i 808 a narocito Lumia 1020 (kada snimaju u najvisim rezolucijama, PV mod je dosta bolje resenje) pa isti problem imaju i Huawei, Lumie, sony itd.

Evo primeri za 1020, i tu itekako ima brljotina (vegetacija i detalji) a i zamucenja po ivicama:
1
2
3
4

P20 Pro kameru treba koristiti iskljucivo u 10MP modu i uz odredjena rucna podesavanja (pre svega malo sniziti ISO u LL uslovima a deluje da je povremeno potrebna i korekcija WB).
 
Poslednja izmena:
Da budemo iskreni, mobilni senzori jos uvek ne mogu da prodju surove "pixel peeper" testove.
Zato sto sad podsvesno svi porede fotke sa nekim kompakt dslr-ovima, a ne sa mobilnim telefonima od pre 3-4 godina (gde je razlika drasticna). Nije vise "wauu vidi kakva fotka s mobilnog", nego je "meh, bolje su fotke s mog aparata".

Kod huaweia mi se najvise svidja dinamicki raspon, skoro nista se ne gubi u tamnim i svetlim sekcijama. Fotke na ekranu ce izgledati brutalno, siguran sam.
 
Poslednja izmena:
Jel uspeo neko da "upadne" u onih 50 srecnika u mts-u koji su dobili Mate 10 lite na poklon? Mene ispalili zakasnio sam kazu :D
 
Ja sam se prijavio ali nisam uspeo da udjem u tih 50. Naravno odustao sam do daljnjeg. Cudno mi bilo da poklanjaju bas toliko vredan poklon. Ni VIP ni Telenor nemaju takvu ponudu, za taj model, ali im je druga ponuda bolja. Ili je bila navlakusa ili su dojavili poznanicima koji su pograbili telefone.
Ako je neko uspeo da uleti neka javi, bas me zanima.
 
Ja sam se prijavio ali nisam uspeo da udjem u tih 50. Naravno odustao sam do daljnjeg. Cudno mi bilo da poklanjaju bas toliko vredan poklon. Ni VIP ni Telenor nemaju takvu ponudu, za taj model, ali im je druga ponuda bolja. Ili je bila navlakusa ili su dojavili poznanicima koji su pograbili telefone.
Ako je neko uspeo da uleti neka javi, bas me zanima.

A kako si proverio to, jer ja sam se prijavio jos juce i nista mi nisu javili
 
Imam čoveka u MTS-u koj mi rekao da je to huawei sponzorisao, kada sam pitao a ostali operateri? Kaže ne zna za njih al kako ide izgleda će huawei da kupi MTS [emoji55]
 
@ NSX

Pa dobro, to je ocekivano za famoznih 40MP u kombinaciji sa malim senzorom (brljotine). U 10MP rezoluciji fotografije su bolje ali i dalje ima odredjenih problema (mislim na taj crop granja), rekao bih da su aberacije u pitanju a to je verovatno do kvaliteta 27mm sociva.

Da se ne lazemo, sve smartfon kamere sa malim senzorima visoke rezolucije imaju slicne probleme pa cak i 808 a narocito Lumia 1020 (kada snimaju u najvisim rezolucijama, PV mod je dosta bolje resenje) pa isti problem imaju i Huawei, Lumie, sony itd.

Evo primeri za 1020, i tu itekako ima brljotina (vegetacija i detalji) a i zamucenja po ivicama:
1
2
3
4

P20 Pro kameru treba koristiti iskljucivo u 10MP modu i uz odredjena rucna podesavanja (pre svega malo sniziti ISO u LL uslovima a deluje da je povremeno potrebna i korekcija WB).

da s tim što su kod 1020 to bar malo ispravili u kasnijim serijama, previše je zbudžena optika za toliku rezoluciju ybg čista fizika
 
Nazad
Vrh Dno