Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Oni pokušavaju Mate seriju da pozicioniraju kao konkurenta Note seriji, to ne moze da bude jer nema olovku. P serija je bila konkurent za S seriju. To je izgubilo smisao kada su izbacili P10, koji nije mogao da se nosi sa S8. Nisu imali druge nego da P10 pozicioniraju ponovo sa starim modelom S7, i izšli su sa jeftinijom cenom od starog S7. Istina, S8 jeste sve počistio kada je izbacio S8. Pokušavaju oni sada da se pregrupišu, ali ovo kopiranje mi se ne sviđa, krenuli su lepo sa Mate 10 Pro.
Ja bi na ovo dodao samo da oni koji cene originalnost nikad neće ni videti huawei kao konkurenciju drugim velikim igračima. Dok god oni kopiraju apple i samsung ništa od toga.

P20 = IPX
Porsche RS = 99% s8/+

Huawei je dobar nema tu govora al je izbor uglavnom zbog cene naspram samsung i apple.

Onog momenta kada dignu flagship cene na nivo ova 2 tu će izgubiti prednost koju su nudili.

Lite serija je njima apsolutni ubica svega na tržištu...lično sam poručio za druge preko 15-20kom kroz 3 godine ( čak i keva nosi lite lol ) i planiram ženi uzeti mate10 lite ili p20lite zavisi koj bude htela. A zamislite telefon koj ustvari želi je s8+ ... jedini razlog zašto neće dobiti 8+ je jer nema telefon koj nije uništila...Kad već lomi ne'k lomi jeftinije.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A jel ima neki od tih huawei-ja fm radio? Glupi exynos nema fm chip.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Najava za P30
d725c9a6e7d54af5e948c40868da281c.jpg


Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Hmmm. Zanimljivo koliko se potencira kopiranje ip a neki u tu priču ubacuju i Samsung :) pa kako je taj Samsung počeo da osvaja tržište ? Galaxy s1 = iPhone 99% :)

Ne vidim preteranu razliku između Samsung i Huawei u mob industriji , pored toga obe firme su giganti samo je Huawei mnogo bliži telekomunikacinom sektoru.

Kao što sam pre 4god rekao Huawei za max 5 godina ulazi u top3 (Taj post može i da se pronađe, večite polemike sa emixom :) ) na svetu tako sada verujem da lagano idu na prvo mesto
 
Poslednja izmena:
Gledao sam poredjenja kamera na novom P20 Pro protiv Pixel 2, iPhone X i S9 na vise sajtova. Za mene Pixel i dalje ima ubedljivo najbolju kameru, ma sta ovi sa DxOMark-a pricali. P20 me je razocarao: fotke su izvestacene, tekstura se izgubila prilikom procesuiranja, boje su neprirodne, previse izostravanja... Dzabe im 3 kamere kad ih Google sije softverski sa "samo" jednom kamerom. Mogu da zamislim kako bi to izgledalo kad bi Pixel 3 dosao sa 2 kamere.
 
Ona gore slika je sa night mode :)
I to naspram apple koj je ionako smeće u mraku.

Evo to isto poredjenja iz auto režima ;)

Svakako generalno bolji p20pro u low light naspram apple.

da744d0d405038a56be3085c96ef9c8c.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa šta ako je night mode ? Valjda je to stock opcija u kameri ?
 
Ko zeli malo da pogleda podesavanja probace night mode ko sto probaju selfi mod npr. Nisu tu rucna podesavnja gde se podesava iso, expozicija.... Vecina korisnika nece ni probati super slow motion pa ga svi reklamiraju na sva vrata ili brdo drugih stvari...
 
Vidim vodi se polemika oko procesora na Huawei P20 i P20 PRO. Svi ste zaboravili da taj Kirin 970 je AI Chip, sto znaci da on ocu, tj poboljsava sebe i sam rad telefona kako vreme odmice.
 
Vidim vodi se polemika oko procesora na Huawei P20 i P20 PRO. Svi ste zaboravili da taj Kirin 970 je AI Chip, sto znaci da on ocu, tj poboljsava sebe i sam rad telefona kako vreme odmice.
Jel misliš da će sam sebe naučiti da bude brzi od novijih generacija [emoji23][emoji23][emoji23], to što huawei radi ti je na software bazi iliti uci korišćenje telefona te procese koji se manje koriste gasi da nebi uzimali memoriju/cache/bateriju, u principu svi imaju neki svoj sličan AI.
Ono što nijedan AI nikad neće naučiti je da dobije više CPU/GPU snage pogotovo ne kirin, optimizacija je sve, najbolju optimizaciju u androidu ti ima snapdragon zatim exynoss pa tek onda kirin i poslednji MTK dok sa druge strane je to sve smeće po pitanju igrica i IOS-a.

Da skratimo ako ti neka igrica bode sad ima da bode i za godinu dana nikakav AI tu nmz pomoći već novi i jači soc ili alternativno rešenje da huawei posebno plaća optimizaciju igara na njihovom soc ( primer radi NFS no limits ti samsung plaća za s8/9/n8 da ima jaču grafiku i optimizaciju nego svi ostali android uređaji jedino na apple imaš iste detalje i rad, ni na novom s845 nemaš te detalje )

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Namerno nisam stavio nikakav, smajli.
 
Poslednja izmena od urednika:
Oće li mi neko objasniti zbog čega P20 Pro nema bluetooth 5.0 standard koji je aktuelan 2 godine skoro, već koristi matori 4.2 ? Pa 5.0 imaju gotovo i svi prošlogodišnji a ne ovogodišnji modeli, stvarno smiješno, ozbiljno se razmišljam da otkažem order. Značajno bolji range, stabilnost i manju potrošnju baterije ima 5.0 standard, s obzirom da često koristim bluetooth zvučnike ovo mi je jako bitno...

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Zbog toga što Kirin 970 ne podržava 5.0

Verovatno će Kirin 980 doći sa tim standardom
 
Previse, previse. Mogli su malo nize cene, pa tek od sledece ili one generacije da se ravnaju sa samsungom, ovako mislim da ce izvisiti.
 
Pa osetno su jeftiniji kod operatera od flagshipa Samsunga , appla itd ?
 
Al su mu ubili marketing ove godine, izgleda je ovih 40mpx totalno useless, definitivno otkazujem order.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Jedina stvar koja je realno dobra je 4l5x hibrid zoom u koj sam takodje skeptičan ovaj medjed supersaf je trebao zoomirati sliku koju je optički slikao sa s9+ na blizinu 5x hybridnog od p20pro. Crnim da i ako bude razlike biće mizerna.

Sa ovim testom je po ko zna koji put dokazano da $$$ utiče na Dxomark skor ;)

Ako ga s9+ ovako zgazio šta će mu pixel3 uraditi [emoji85][emoji51]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
to što huawei radi ti je na software bazi iliti uci korišćenje telefona te procese koji se manje koriste gasi da nebi uzimali memoriju/cache/bateriju, u principu svi imaju neki svoj sličan AI.
Kako moze biti na softverskoj bazi kada soc poseduje zaseban NPU zaduzen za AI?
 
Kako moze biti na softverskoj bazi kada soc poseduje zaseban NPU zaduzen za AI?
Pre svega za AI "N"PU nije uopšte potreban manje više je tu eto iz marketinškog razloga. Jedini "I"PU koj cenim je googlov.

Novije generacije SoC-a ti imaju DynamIQ specifično G71gpu kao i G72gpu koje ti koriste kirin i exynoss oba imaju "out of box" tako da poseban NPU na kirinu je besmislica.

Kao što rekoh jedini "I"PU koj cenim je googlov jer dokazano daleko brze obrađuje slike i manje baterije veća v.s. 8.0 dok mu nije bio aktivan.

Nazad na temu kakve veze ima NPU sa CPU i GPU ? NPU mu i dalje neće nikad dodati raw snagu iliti čip je klasa ispod konkurencije za slične $$$ ( bar što se tiče P20pro )

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa i ne treba da mu dodaje snagu, ta jedinica služi samo za AI, I za sada nijedan soc sem Kirina nema zaseban hardver za AI.
To šta je bolje ili nije ne bih zalazio , ali izjava da je na softverskoj bazi jednostavno ne drži vodu.
 
Nebitno ko ie ciji funboy i ja nosim.samsunga ali sam cekao p20 pro u nadi da ce biti bolji medjutim odustao sam cim sam video prve testove

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Teski su prevaranti ovi havajci, uporedite sad ove testove sa onim njihovim sa prezentacije : D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja sam imao P10, sad P10+ (oba modela fantastična, prezadovoljan bio) i odmah sam naručio P20 Pro, ali je činjenica da su kiksali, tj. na krilima P10/+ modela opustili se previše. Otkazao order i čekam evo S9+
 
Nazad
Vrh Dno