Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Ne može FB da bude API 26 zato što je to oreo, a oreo je na par procenata u svetu. Nikome ne bi radila aplikacija pogotovo tolika mreža.
Negde sam pročitao da je google svima valjda dao rok da do kraja leta 2018 prebace u Api26 ... svakako pije vodu da ovi sto nisu oreo neće moći da koriste ili ostaju na 23 ...ko će ga znati ...što se mene tiče FB mogu da ugase ...ispusena je mustikla.

Što se tiče autobrightness ja sam uvek na Auto samo što manuelno prebacim na jače...ispod 35-40% nmg da koristim...navikao dok na huawei mora da sam na 50+% ...volim da sljasti...na samsung svakako ostane auto gde si stavio manuelno kada je osvetlenje slabo za spoljno sam "overrid-uje" na jače

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Inja sam na manuelnom,nikada auto nisam koristio bar ne vidim prednosti kada sam ptobao,isuvise mi smanji osvetljenje u zatborenim prostotijama
 
@dule2303 Pa kad ti jednom smanji osvetljenje, ti ga pojačaj (forsiraj) i zapamtiće to i onda prema toj novoj svetlini će sve ostale da prilagođava. To tako dobro radi da ja evo ne mogu da razumem da bilo ko manuelno vuče slajder i prilagođava osvetljenje svakoj situaciji.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Zavisi to i od telefona, kako reguliše, neki previše zatamni u mračnoj prostoriji, mora se pomeriti slajder na jače.
 
Pa pomeriš ga jednom, dvaput na jače i posle neće više smanjivati više nego što treba (bar moje neko iskustvo sa samsungom, huaweijem pa sad i pixelom 2 je takvo).

Uzgred, čekam još nekog sa p20pro da vidim kakva je kod njega situacija sa facebookom (i slično) i skrolom. Bogi kaže da njemu nema seckanja nikakvog.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I mene to zeza na P10. Kako je izasao oreo, tel se raspada bukvalno. Valjda ce uskoro update.
 
Šta ti vredi update kad i ovi sa najnovijim 8.1.0 oreom kukaju ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ne znam kako je na P20, ali evo ja za sad nemam tih problema sa fb na P20 pro. Nema stucanja, nema učitavanja, skroluje bas kako treba...

Huawei P20 Pro
 
Napravi snimak, čisto da se vidi.
 
Snimak da pravim da bi nekom nesto dokazao, ne hvala :)
Bez ljutnje, ali ne...
Ko ne veruje, njegov problem...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Hajde sad - dosta je bilo sa glupim i praznim diskusijama.
 
koliko je bolja kamera na p20 od mate 10 pro? Razmisljam da li se isplati menjati.
 
Ne isplati se. Da menjaš za p20 pro još bi i imalo neke logike.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
koliko vidim p20 daje bolje rezultate od p20 pro se kamere tice. Nema ljubicaste tinte, i mnogo manje je agresivan sa bojama i sa i bez master A.I. ( nije mi interesantno zumiranje na 100% gde je p20 bolji na 40mpx. ) Voleo bih kad bi neko ko poseduje oba a videh par postova iznad da ima i takvih :) oklacio makar po 2 slike uporedne, jedna dnevna i jedna nocna.
 
Ne razumem, zbog možda nešto (mizerno) bolje kamere, nazadovao bi u svemu ostalom? Ako ti je fotografija već toliko bitna uzmi neki compact canon tipa s100 polovan i imaj odlično iz oba sveta.
@ROCK Još je suviše rano da odgovori na to kontam...a i znajući ga, verovatno i dalje više vremena provodi sa m10p nego sa p20p :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
vidim da ima i p20 pro u mts sa smart saticem koji je oko 250e tako da nije ni to losa opcija. Telefone jako cesto menjam, nema koji nisam nosio, ali mate 10 mi je bas lepo legao, i menjao bi za p20/p20 pro sve jedno samo da se uverim da je kamera bolja za tu razliku u ceni. Isto me kosta u MTS i p20 pro kao i mate 10 koji mogu da prodam za oko 600e jer je 2 nedelje star, paket izadje 64.000kes i dobijes taj sat.. Za sada najvecu impresiju sto se kamere tice mi je ostavio U11 koji ima neverovatno izbalansiranu sliku. Imam dslr , compact mi ne treba, ali ne volim da vucem svuda sa sobom par kg opreme, i sve mi teze i pada da vucem... Ako moze slika M10 i P20 pro neko poredjenje, bio bi zahvalan.
 
M10 da prodas za 600e? Ako nadjes takvu musteriju,svaka cast ;)
 
vidim da ima i p20 pro u mts sa smart saticem koji je oko 250e tako da nije ni to losa opcija. Telefone jako cesto menjam, nema koji nisam nosio, ali mate 10 mi je bas lepo legao, i menjao bi za p20/p20 pro sve jedno samo da se uverim da je kamera bolja za tu razliku u ceni. Isto me kosta u MTS i p20 pro kao i mate 10 koji mogu da prodam za oko 600e jer je 2 nedelje star, paket izadje 64.000kes i dobijes taj sat.. Za sada najvecu impresiju sto se kamere tice mi je ostavio U11 koji ima neverovatno izbalansiranu sliku. Imam dslr , compact mi ne treba, ali ne volim da vucem svuda sa sobom par kg opreme, i sve mi teze i pada da vucem... Ako moze slika M10 i P20 pro neko poredjenje, bio bi zahvalan.
Izvoli



Huawei P20 Pro vs Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro by Bogdan, auf Flickr
Huawei P20 Pro by Bogdan, auf Flickr
Huawei P20 Pro



Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Super je, kaže počinje da mu se sviđa hawai sve više :) ...razumem ga skroz

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Šta kaže na 11:30 "software holding down good hardware" :)
I da je za njega i dalje telefon sa najboljom kamerom Pixel 2 XL ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gledam cene u mts za biznis korisnike, P20 Pro je jeftiniji nekih 200e od S9+. Sad da uzimam isprobao bi taj Pro verziju u odnosu na S9+
 
Šta kaže na 11:30 "software holding down good hardware" :)
I da je za njega i dalje telefon sa najboljom kamerom Pixel 2 XL ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
To je opšte poznato. Mada se taj softverski problem dosta popravlja sa nova primeom.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Stigao ! :D pa cu baciti test v.s. p20 kad stignem :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
b10d2a8af6441543bb6f80782992c4a5.jpg
 
*mjau**mjau**mjau* nije bio p20 pro kad sam poručivao.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno