Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Da, posto se mrtav piksel vidi na skrinsotu koji si poslao. Genijalno :)
 
Naravno da se ne vidi na screenshotu, pomenuo sam da pored ove isarane pozadine imam i svetlu mrlju.

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kako da smanjim jacinu zvuka u slusalici kod poziva na cekanju ,ubi dok pricam- P20Pro
 
Da li je od operatera telefon? Ja imam p20 pro uzet u Telenoru, ali jos nemam update. Kakvi su utisci?

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 
Uzet u mts-u, videcu kakvo je stanje sa baterijom jos nisam uspeo nista bitno da provalim. Uglavnom postoji nova aplilacija game suite sa podesavanjima i to je to
 
Vidim u MTS ponudi imaje dve verzije p20, jedna 64gb, druga 128gb. Ta slabija verzija ima ok cenu pa se razmisljam da uzmem njega umesto planiranog redmi telefona. Jedino me cudi to sto nigde na internetu nisam nasao tu verziju od 64gb. Da li je greska u opisu, ili je MTS dobio takav model?

Uspeo sam da nadjem odgovor, postoji 64gb model i on je za kinesko trziste.
Evo liste modela p20:
Huawei P20 EML-AL00 64/128 Countries or regions where this model is sold: China, Hong Kong.

Huawei P20 EML-L09 128gb Countries or regions where this model is sold: Australia, United Arab Emirates,
Europe, Israel, Various (International).

Huawei P20 EML-L29 128gb Huawei P20 EML-L29, Huawei P20 EML-L29C, Huawei Emily
Countries or regions where this model is sold: Australia, United Arab Emirates, Europe, India, Indonesia,
Malaysia, Singapore, Thailand, Various (International), Vietnam.

Sad se javlja pitanje da li je kvalitet ovih modela isti, vidim da se ovde u temi jedan clan zalio na p20 iz MTS,
mozda je on dobio tu verziju za kinu pa je zato losija?
 
Poslednja izmena:
Isto pitanje / dilema kao clan atosic47

Ima li neke razlike u kvalitetu cipa,memorije,baterije i slicno osim u skladistu 64 / 128 gb i "kvalitetu izrade za slabije trziste"?
 
Stigao jutros "turbo update" i na p20 kupljen u Telenoru.

Poslato sa EML-L09 uz pomoć Tapatoka
 
I moj je iz Telenora i nema ništa...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Pa, sta znam nema nekih vidljivih promena sem vec pomenutog. Baterija ok cini mi se s obzirom da je sve na cellular.
e2535b0ca65cc6784dec06599296dae2.jpg
9cba5e387fd6b4a6dc75718f87666475.jpg


Poslato sa EML-L09 uz pomoć Tapatoka
 
cao dragi forumas,

dugo sam koristio Iphone, nakon toga proslo ljeto uzmem Samsung S8 sa kojim sam bio super zadovoljan, koji mi skoro ispadne iz dzepa, blago se iznerviram zbog zaobljenog displeja i odlucim da cu da napravim promjenu, logicno u tom cjenovnom rangu ponude mi huawei P20 blie, duos 128 GB.


Kratko sam testirao, ali ono sto mi prvo pada na pamet kako podatke sa Smart switch Samsungove aplikacije (backup imam na racunaru) prebacim na Huawei.

Imaju li oni neki svoj softwer za povezivanje sa kompom?
 
Da li uopšte posle S8 vredi uzimati P20 pro? Da li je stvarno bolji? Pitaj jer i sama imam S8, pa razmišljam koji bi sledeći telefon mogao da dodje u obzir, a da nije Samsung
 
@jelenac ja sam progledao kada sam sa s8 prešao na Mate 10 pro, a P20 pro bi trebalo samo još bolji da bude tako da ako mene pitaš i imaš mogućnosti samo napred. Dobićeš bolju kameru, duplo bolju autonomiju, stereo zvuk, veći ekran i mnogo brži i fluidniji uređaj generalno. Mana je što gubiš wireless punjenje (ako ne koristiš briga te) i 3.5mm džek za slušalice. Takođe savet da obratiš pažnju i na one plus 6, trebalo bi da je i nešto jeftiniji od pomenutog huaweija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E pa onda odlično onda, hvala. Nisam puno "istraživala razlike" , a baš mi se svidja Huawei. Za sad neću moći da menjam, ali nadam se u skorijoj budućnosti da će biti [emoji106]
 
Ja imam p20 i nije da sam nezadovoljan ali nekako kao da nije to to...mnogo sam vise ocekivao od njega. Brz jeste a fluidan bas ne...animacije ne rade glatko...Danas sam uzeo i Mi A2, samo zbog cistog androida i mogu da kazem da me odusevio...emui se ne moze porediti sa android one. Snapdragon 660 odlican cpu.. a da ne govorim koliko kosta p20 a koliko A2...

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
P20 i p20 pro su dva različita sveta

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Po cemu? Chipset je isti, 4GB memorije je sasvim dovoljno, UFS 2.1 na oba, rezolucija ekrana je ista, nema ni jednog razloga da jedan bude razlicit od drugog u radu da u toj meri da jednom animacije seckaju, a drugi da radi glatko.
 
P20 je vrhunski telefon, svakako ima razlike izmedju P20 i P20 pro ali je sve pitanje zelja i finansija.. P20 je mnogo bolji i mnogo vise nudi od Iphone X za mnogo manje para.. Neko voli pure android neko emui.. Ne vidim razlog za pljuvanje po telefon.. Radi sasvim fluidno i dobro..
 
Po cemu? Chipset je isti, 4GB memorije je sasvim dovoljno, UFS 2.1 na oba, rezolucija ekrana je ista, nema ni jednog razloga da jedan bude razlicit od drugog u radu da u toj meri da jednom animacije seckaju, a drugi da radi glatko.
Kirin ih zakopava , uz emui. Pre 7 dana sam koristio ortakov mate10 pro i ono je jezivo. Moj mi8 SE trči krugove oko njega ako pričamo o fluidnosti..
Koristim ga i vraćaju mi se fleshovi sa s8 i tw.

Stvarno kada se realno pogleda od svih tih teških skinova nekako miui radi najlepše.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
P20 je vrhunski telefon, svakako ima razlike izmedju P20 i P20 pro ali je sve pitanje zelja i finansija.. P20 je mnogo bolji i mnogo vise nudi od Iphone X za mnogo manje para.. Neko voli pure android neko emui.. Ne vidim razlog za pljuvanje po telefon.. Radi sasvim fluidno i dobro..
Problem i jeste što ne radi fluidno, zato ljudi i kukaju!

@fkloznica odličan je i novi tw na samsunzima s9+ i N9 tj za sada ne zabada.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Izvini druze ali ovo si lupio...isti telefoni sto se brzine i fluidnosti tice...cist android je po meni najbolji, tako da od sada samo Xiaomi A serija i Pixel

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
P20 je vrhunski telefon, svakako ima razlike izmedju P20 i P20 pro ali je sve pitanje zelja i finansija.. P20 je mnogo bolji i mnogo vise nudi od Iphone X za mnogo manje para.. Neko voli pure android neko emui.. Ne vidim razlog za pljuvanje po telefon.. Radi sasvim fluidno i dobro..

Jasno se vidi da imas dosta iskustva sa iP X...
 
Cesto menjam telefone jer su mi generalno hobi i sto se Huawei tice P10 sam nosio oko 6 meseci i bio prezadovoljan sa njim do Update na Oreo. Prodao ga kad sam video da nema vajde od njega i presao na Mate 10. Prvih par dana je lagovao u radu i to vrlo iritantno ali se nakon toga sve smirilo, rekoh ajde taj AI cip valjda necemu sluzi... Medjutim nakon prvog Update koji sam dobio telefon je poceo opet stutterovati, lagovati, jednostavno fluidnost 0. Predjem sa njega na P20 cisto da probam jer je tad P20 nosio Emui 8.1 a Mate 8.0 pa rekoh ajde da mu dam sansu.... Nosio sam ga mesec dana i prodao. Radi losije od Mate 10 i to mnogo. Cesto iznova otvara App iako pise da mu je preko 2gb free rama, isti lag, isti stutter.... P20 Pro ne moze nista bolje raditi od Mate 10 Pro jer su Hardwareski isti tako da od fluidnosti Huaweia nema govora. Vratio sam se na kratno na Iphone pa na S8 i tvrdim da S8 radi 10x fluidnije od bilo kog Huaweia trenutno. Mozda je za koju stotinku sporiji u otvaranju app, ali ih otvara maksimalno fluidno. Pregled slika u galeriji dal Org Huawei dal Google je kriminalan...to sece,koci, kao da ima 1gb rama i sigle core... Novi TW je mnogo bolji nego pre i evo mesec ipo bez i jednog problema. Naravno u Developeru na svim telefoni gasim sve animacije kako bi ga ubrzao maksimalno , a tu onda dolazimo i kod za mene velikog Huawei problema a to je naglo obaranje osvetljenja gde god se udje sa pocetnog Menija.
 
Ja kad sam to pričao još u aprilu kad sam ga uzeo napao me havivi gang ...evo sad svi isto pričaju.

BTW Nikola kad vec probavas svasta redom probaj s9+ pored njega je rad na s8+ užas posebno kod ovih što ne restartuju telefona ili ne brišu cache ( nije teorija zavere i dalje imam s8+ zato i pišem to gore )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo nas sramota sto smo naseli na njihov agresivni marketing [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
^ Za nasedanje na marketing su zasluzni i tech mediji/YT-eri koji su sa ''razlogom'' (uglavnom ''poklon'' uredjaji a verovatno i $$$) ubedjivali mase da je P20Pro ultimativno najbolji uredjaj ikada koji ''kida'' konkurenciju i ''menja DSLR''. Sto je nebuloza bez obzira sto se radi o prilicno dobrom i kompletnom uredjaju ali daleko od toga da je najbolji i bez mana. Uz to P20 (koji sam nekoliko puta probao) stvarno radi malo losije cak i od S8+ sto nije bas dobro u 2018. i to u vreme kada S9/+ rade primetno bolje od svih prethodnih Samsunga. Sta tek onda reci za EMUI vs vanilla ili light skin Android, tu je tek primetna razlika u radu.

A marketinske i ''specs'' prevare su sada vec klasika za Huawei, zna se vec za 960fps snimanje (nema DRAM senzor vec snima 480fps + frame interpolation, ima tu jos ali ovo je najozbiljnije) a izgleda da nastavljaju sa prevarama i za druge modele (nesto slicno kao Nokia pre nekoliko godina): Huawei uses DSLR camera to capture 'selfie' featured in nova 3 video ad

gsmarena_001.jpg
 
Poslednja izmena:
Kirin ih zakopava , uz emui. Pre 7 dana sam koristio ortakov mate10 pro i ono je jezivo. Moj mi8 SE trči krugove oko njega ako pričamo o fluidnosti..
Koristim ga i vraćaju mi se fleshovi sa s8 i tw.

Stvarno kada se realno pogleda od svih tih teških skinova nekako miui radi najlepše.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Nadam se da si se istusirao posle koriscenja... :) Tebe bas bije neki maler sa tim telefonima, osim kada su Xiaomi u pitanju? :)

Ja za divno cudo nisam imao stucanja TW-a na S9+, bukvalno je na nivou HTC-ovog Sense UI-a koji sam pre toga koristio (do poslednjeg update-a), tako da nemam neke razloge za kritiku. Ocekivao sam mnogo gore. Pitanje je koliko ce tako fluidno i da ostane.
E sada sto je EMUI kao i TW bloatovan (i ja ga jos uvek tesko varim) je druga prica. Ono sto sam koristio u prodavnici malo, umeo je da secne EMUI (mozda 1x - 2x) ali za prosek korisnika nije nista kriticno. Za onog ko dolazi sa vanila droida, hbg druga prica...

Mislim da je HW skoro vec udario u plafon, problem je potrosnja (cpu/ekrana koja jos ima mesta za peglanje) i optimizacija UI-a koje koriste veci igraci. Da se tu potrude bila bi druga prica.



@hsv

A sta kao drugi proizvodjaci nisu delili uredjaje za free? Koliko se svake godine hvale 2-3 glavna igraca na trzistu i "revolucija" kod uredjaja... Zaboravljamo ko je imao najagresivniji marketing pre Huawei-a u Android ponudi i od koga ostali pokusavaju da peku zanat... :) Nista sto nije pre vidjeno...
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je problem optimizacija softvera kad odredjeni telefoni od 200e rade bolje od odredjenjh telefona od 400-500e.

Lepo je vreme bilo kada je P9 mogao da se kupi za ~330e, to je i realna cena P flagshipa, a Plus/Pro model oko 400, ne znam sta su umislili sa ovim cenama..
 
Nazad
Vrh Dno