Šta je novo?

Tablet za dete

streets_fan

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2004
Poruke
261
Poena
330
Potreban mi je tablet za pustanje crtaca i youtuba za dete, uglavnom za put kolima. Ekran 7-8 inca i ok baterija, nemam nekih drugih zahteva. Kupovina iskljucivo ovde, moze i polovno, garancija nije presudna, shodno tome budzet je recimo 100e, alo bih rado dao manje, s obziorm da ne ocekujem da ce trajati predugo. Bilo bi dobro da ima i neka gumena futrola za isti kao i neka vrsta zastite za ekran.
Od novih sam nasao ovaj http://www.eponuda.com/tablet-pc-ra...cam-android-7-0-tablet-pc-racunar-cena-425795 , a 2gb rama i ekran od 8 inca.
 
Imaš na KP koliko hoćeš do 50eu. Tesle, Acer Iconia, Asus Memopad, Alcatel Pixi... Uzmi samo neki sa garancijom i da ima barem 1 gb memorije. Obrati pažnju da prodavac ima barem 50tak pozitivnih ocena. Ja sam skoro prodao Acer Iconia 8 za 50eu.
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo, polovinom 2014 uzeo Vivax TPC-7102 (mislim da je ta oznaka, nisam sada siguran), ćerkica tada imala 5 godina. Vukli smo taj tablet sa nama gde godo smo išli, ispadao joj iz ruke na pod (nemam zaštitu) i eno ga radi i dan danas...Šteta što ima malo memorije za današnje pojmove, baterija je loša (oko 2.5h) ali to čudo je nepoderivo. Sada joj ponekad služi kao YT player...
 
Ma uzmi sa 1GB mem. Za youtube i pustanje crtaća ima da radi super. Ako već znaš da će pre ili kasnije nastradati bolje baci 50eu nego 100. Moji klinci trenutno za youtube, terrarium i popcorn koriste Alcatel Pixi 4 10. Quad/1GB/10". Sve radi bez problema. Čak igraju i logičke igre tipa plants vs zombies i sl. Imaš ga polovnog sa 20tak meseci garancije za 60-70 eu na KP.
 
Poslednja izmena:
Hvala na sugestijama, ne znam nista o tabletima pa je svaka pomoc dobro dosla. Ako imate beki konkretan link mozete ostaviti, ili neku ponudu na pm, ako neko ima viska.
Sto se trajanja tice, cerkifa je pazljiva, ali s obzirom da ima 3 ipo godine. Uglavnom ce se koristi u kolima da je nesto zanima dok se vozimo par sati, ovako nije problem, ima tv i igracke :)
 
Poslednja izmena:
Da se javim, na kraju sam uzeo alcatel pixi 4 7'', nov u tehnomaniji na akciji za 9 hiljada. Za ovo sto mi treba je i vise nego dovoljan. Nije prespor, ali za neko komotno koriscenje bi ipak trebalo 2gb rama. Za malecku ce biti odlicno. Hvala svima na savetima.
 
Ma za klinku je ok. Za youtube, prostije igrice i sl. Nisi pogrešio.
 
Moje iskustvo, polovinom 2014 uzeo Vivax TPC-7102 (mislim da je ta oznaka, nisam sada siguran), ćerkica tada imala 5 godina. Vukli smo taj tablet sa nama gde godo smo išli, ispadao joj iz ruke na pod (nemam zaštitu) i eno ga radi i dan danas...Šteta što ima malo memorije za današnje pojmove, baterija je loša (oko 2.5h) ali to čudo je nepoderivo. Sada joj ponekad služi kao YT player...

Isti slučaj. Mi smo detetu uzeli Vivax TPC-702 3G i ni malo se nismo pokajali. Izuzetno je otporan + ima 3G tako da ga koristi i kao telefon evo skoro 2 godine bez ikakvih problema. Baterija bi mogla da bude bolja, ali i ovako je za nju više nego dovoljan. Vivax i slične nazovi brendove inače ne bih uzimao kada bih kupovao mobilni telefon, televizor isl. ali za tablet je više nego ok.
 
ja sam sinu uzeo tpc800. 2gb dualboot win+android. windows mi je neupotrebljiv, ali dobro.
Razbio je ekran posle mesec dana, ali se bas potrudio ;) no tablet i pored toga radi vec 2 godine.
najgore je kad ga prebaci na windows pa sizi da mu "popravim". primetio sam da se to ponekad desi kad se skroz isprazni baterija.

mane su da se greje i da baterija nije sampion. izdrzi krace putovanje.
preporuka je uzeti zastitu za tablet odmah.
 
Da javim iskustva sa ovim pixijem. Sve radi super, igra i neke igrice, mahom decije. Nije ultra brz, ali je daleko od neupotrebljivog. Baterija traje nekoliko sati, ne mogu da procenim koliko, u svakom slucaju moze da se dopuni u kolima.
 
Meni baterija traje baš dugo na Pixi 3 10. Ne koristimo ga non stop, ali izgura 3 dana uz korišćenje od oko 2 časa dnevno.
 
Nazad
Vrh Dno