Šta je novo?

Ubuntu 16.04 problem sa touchpadom

mark029

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2016
Poruke
142
Poena
70
Pozdrav ekipa, instalirao sam pre cetiri dana Ubuntu 16.04 i sve radi perfektno, medjutim touchpad ne radi nikako, kada u terminalu ukucam komandu "xinput" prepoznaje sam touchpad kao komad hardvera ili slicno... Ali posle 4 dana mucenja i pokusavanja raznih metoda, nisam uspeo da resim problem... Ne znam da li ovakva tema vec postoji i ja se iskreno izvinjavam ako da, ali mi je zaista potrebna pomoc oko ovog, jer me mrzi da vucaram misa... inace u pitanju je Samsung laptop, model np275e5e... Hvala jos jednom poz!
 
Zdravo, mozes li ga prebaciti na enable sa xinput set-prop ...

da nije slucajno iskljucen kroz bios (ako postoji takva opcija)...
 
Eh, kad Samsung daje samo Windows drajvere za taj tačped moraćeš da se privikneš na miša...(nadam se da je bežični ;))

Edit: možda da probaš 17.10?
 
Poslednja izmena:
Eh, kad Samsung daje samo Windows drajvere za taj tačped moraćeš da se privikneš na miša...(nadam se da je bežični ;))

Edit: možda da probaš 17.10?

17.10 je "trudnicko" izdanje, nek saceka 18.04 april mesec. Ako ni tad ne radi, onda ima alternativu: nazad na win za koji je laptop i pravljen ili miska sa zicom ili bez zice i linux. Eh taj Samsug nece da pisu drajvere za 101 verziju linuxa.;)
 
Upravo instaliram 17.10 pa cemo videti... Ali mislim da
nece raditi jos ne znam.. Hvala ljudi u svakom slucaju [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Mrka kapa sa Samsungom ali možda neko negde i ima drajver za taj touchpad. Ako u 17.10 takođe ne radi, ima smisla probati najsvežiji imidž Manjara, ko zna...
 
^Mrka kapa sa Samsungom ali možda neko negde i ima drajver za taj touchpad. Ako u 17.10 takođe ne radi, ima smisla probati najsvežiji imidž Manjara, ko zna...

Evo upgrade sam na 17.10 ista prica... Slazem se sa tobom idem da pokusam sa Manjarom verovatno onaj XFCE edition.. Poz i hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo upgrade sam na 17.10 ista prica... Slazem se sa tobom idem da pokusam sa Manjarom verovatno onaj XFCE edition.. Poz i hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probaj Manjaro ako ne radi onda misko, ja kad sam uzeo laptop u ruke nisam moga bez miska, nasoa neki mali i milina:D
 
Nazad
Vrh Dno