Šta je novo?

kupovina lincence preko EBAY-a?

@DukeLander, nema OEM licenca za par dolara na ebay-u da se kupi, vec samo msdn kljucevi, a prodavac jedan te isti msdn kljuc prodaje vise puta, zato sto se jedan kljuc moze aktivirati na vise razlicitih racunara istovremeno, i moze da se desi da taj kljuc bude deaktiviran na svim racunarima.
 
Poslednja izmena:
^^ Da li je MS dozvoljava da prodavac taj svoj ključ aktivira na nekoliko svojih računara, bez da nju ili računare prodaje ili ustupa bilo kome drugom?
 
Poslednja izmena:
Mlslim da, da, sve dok u pitanju isti korisnik kome je msdn kljuc namenjen. Problem nastaje verovatno nakon previse aktivacija i kada MS smatra da kljuc koristi vise korisnika pa deaktivira msdn kljuc. Ne znam sta se desava kada korisnik vise nema msdn pretplatu, da li se njegovi postojeci kljucevi automatski deaktiviraju.
 
Poslednja izmena:
@DukeLander, nema OEM licenca za par dolara na ebay-u da se kupi, vec samo ...

Da lepse objasnim:

Mene kao kupca na ebayu u Nemackoj (napominjem zbog zakona koji se primenjuju) uopste ne zanima da li je, sta je i kako je taj kljuc.
Ono sto mene zanima i sto je jedino bitno su opis proizvoda i garancije/zastita.

Screenshot-2018-3-17 Microsoft Windows 10 Professional - OEM - 32 64 Bit - Productkey via E-Mail.png

Na slici je primer gde je prodavac naveo da je OEM kljuc, naveo je za sta vazi i kako se dobija i aktivira.
Paypal i ebay kauferschutz (zastita kupca) su mi garancije da sam zasticen od bilo kakvog odstupanja-prevare i da u tom slucaju uskace ebay i resava stvar. U najgorem slucaju dobijam pare nazad.
3,5e je i u Srbiji nista a ne Nemackoj a primenom spomenutih zastita svakako imam 6 meseci garancije, tako da stvarno ne vidim potrebu da lupamo glave sta i kako kada sve sagledamo...
 
Mlslim da, da, sve dok u pitanju isti korisnik kome je msdn kljuc namenjen. Problem nastaje verovatno nakon previse aktivacija i kada MS smatra da kljuc koristi vise korisnika pa deaktivira msdn kljuc. Ne znam sta se desava kada korisnik vise nema msdn pretplatu, da li se njegovi postojeci kljucevi automatski deaktiviraju.

^^ I to je poyenta. Dok prodavac ima pravo da koristi te licence na svojim kompjuterima, ima pravo (po Nemcima, a i u većini delova EU) i da je proda dalje kome hoće, Dal' računar sa licencom, dal' samo licencu. Po većini EU normativa, prodavac (u ovom slučaju MS), ne sme uslovljavati kupca šta da radi sa kupljenom "robom", dokle god se sa njom ne krši neki treći zakon. Može to da napiše u ugovoru, ali je ta stavka ništavna ako je u sukobu sa određenim zakonom u zemlji gde se prodaje. A ova jeste.

Ako je upotrebi/proda/aktivira više puta nego što bi MS to dozvolio njemu samom na njegovim računarima, on tada jeste prevario nas, kao što bi prevario i sebe da je preterao sa aktivacijama na svojim računarima. Ali to je onda problem na relaciji prodavac->eBay->kupac, što rešavamo preko eBay garancije. *mjau**mjau**mjau*, Nemac nas prevario. Ali dok je ukupan broj licenci (ključeva/aktivacija kako god ih zvali) u granici koje MS dozvoljava onom izvornom "vlasniku", sve mora da radi kako treba. Na kraju krajeva, ako MS odluči da deaktivira konkretnu licencu, i računar prodavca će izgubiti licencu k'o što je izgubio naš.

Ne sumnjam da u MS-u sada neki silni pravnici češljaju sve moguće pravne papire i metoda kako da doskoče ovom "problemu", ali za sada je ovako kako je. Kada MS nađe "rešenje za problem", 99% da se neće primenjivati retroaktivno jer će rizikovati ozbiljan penal koji će da im dosude sudovi po EU. I ovako nisu u ljubavi. :p
 
Drugari evo sada sam nesto ozbiljnije trazio. Te licence za kucnu upotrebu su ok. E sada za firme ako kupujem i preko neta nije revularno. Ako hocu windows ili adobe paket moram da kupim kod nasih distributera i da platim pdv na sve to. Ono preko neta je legalno za kucnu varijantu ne za firme. Ako kupite win 10 preko Microsoft sajta to je ok za kucnu varijantu, za firmu ne. Glupo, ali tako je.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Jedno glupo pitanje. MS me častio pre x godina sa apdejtom sa Win7 pro na Win10 pro na mom kućnom računaru. Sve je redilo lepo dok juče nisam promenio ploču i CPU i Windows se deaktivirao. Pre promene sam povezeo svoj računar sa MS nalogom i napisao je da imam digitalnu licencu međutim posle promene neće da se aktivira. Da li mogu nekako da iskoristim ključ sa Ebaya da da ne reinstaliram Windows. Npr. obrišem ključ, nalog i sl. Hvala
 
Može, samo ubaciš novi ključ u Settings>Update & Security>Activation>Change product key
 
Jedno glupo pitanje. MS me častio pre x godina sa apdejtom sa Win7 pro na Win10 pro na mom kućnom računaru. Sve je redilo lepo dok juče nisam promenio ploču i CPU i Windows se deaktivirao. Pre promene sam povezeo svoj računar sa MS nalogom i napisao je da imam digitalnu licencu međutim posle promene neće da se aktivira. Da li mogu nekako da iskoristim ključ sa Ebaya da da ne reinstaliram Windows. Npr. obrišem ključ, nalog i sl. Hvala

u tom slucaju ti ne treba novi kljuc

https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change
 
Nažalost treba:

If you changed your hardware, and Windows 10 was preinstalled when you bought your PC, then you may need to purchase a new Windows license. Click Go to Store, and follow the instructions.

Free update sa 7 na 10 se računa ovako. U svakom slučaju kupio sam ključ za 400 kinti, obrisao stare ključeve i 7 i 10 koji su bili u računari i sve to očistio iz registryja ukucao novi ključ i aktivirao se.
 
To preko Ebay-a su uglavnom MAK kljucevi,ono sto sam ja uradio za W8.1 i w10 jeste da aktiviram preko telefona i sacuvam aktivaciju tako da prilikom sledece reinstalacije samo uradim restore i to je to.

https://textuploader.com/523mg/rev/592
 
Ljudi, ne sramotite se vise...
Mislite da bi Lab aktivirao preko MS kljuc da je nije regularno?

Vec smo pisali o tome: stvar je u zakonima drzave gde se kljucevi prodaju, jer MS pravila ne mogu biti iznad zakona bilo koje drzave.
Tako i u Nemackoj, gde ja iako sam kupio kljuc preko ebay-a, opet mogu da ga prodam, poklonim, bacim jer ne moze mene MS da ogranici sta cu raditi sa svojim SW jer zakon kaze da onog momenta kada kupis kljuc,sw, bilo sta, to je tvoje i ne moze bilo ko da te ogranicava i radis sa njim sta hoces u okvirima zakona.
U protivnom bi bilo kao kad bi kupio Juga i hoces da ga prodas a Zastava ti ne da...


Zna li neko kakav je zakon kod nas o prodaji polovnih licenci, smem li da postavim i prodam polovnu licencu od Windowsa ili MS Office-a?
 
Zadnji info od pre 6+ god sam imao da je MS odredba jaca od nasih zakona jer nije ni bilo regulisano.
Sada kako je ne znam.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Zna li neko kakav je zakon kod nas o prodaji polovnih licenci, smem li da postavim i prodam polovnu licencu od Windowsa ili MS Office-a?
Koliko znam, ograničeno donekle samo za profesionalnu upotrebu u firmama. Potreban ugovor o kupovini i plaćen porez, za ostale ni MS ne pravi problem za retail verzije a u nekim EU zemljama (ako ne i svima) MS mora da dozvoli prenos OEM licenci. Naravno da prilikom prenosa licence treba da se odjavi uređaj na kome je bila activna.
 
Da lepse objasnim:

Mene kao kupca na ebayu u Nemackoj (napominjem zbog zakona koji se primenjuju) uopste ne zanima da li je, sta je i kako je taj kljuc.
Ono sto mene zanima i sto je jedino bitno su opis proizvoda i garancije/zastita.

Pogledajte prilog 248112

Na slici je primer gde je prodavac naveo da je OEM kljuc, naveo je za sta vazi i kako se dobija i aktivira.
Paypal i ebay kauferschutz (zastita kupca) su mi garancije da sam zasticen od bilo kakvog odstupanja-prevare i da u tom slucaju uskace ebay i resava stvar. U najgorem slucaju dobijam pare nazad.
3,5e je i u Srbiji nista a ne Nemackoj a primenom spomenutih zastita svakako imam 6 meseci garancije, tako da stvarno ne vidim potrebu da lupamo glave sta i kako kada sve sagledamo...

Da podelim jedno iskustvo sa Malwarebytes Pro. Bila jer licenca na Ebay za 2,5€. Kupio sam, lepo je radila i podelio sam to iskustvo na forumu. Posle mene je još oko desetak ljudi kupilo licencu. Nekima posle 2-3 nedelje više nije htela da radi. Ebay im je vratio novac. Meni je radila 4-5 meseci. Posle toga sam pisao Malwarebytes u. Dali su mi novu licencu, ali su mi napomenuli da Ebay nije njihov zvanični prodavac i da sledeći put kupim od njih.
 
Pa sigurno ti nece reci da nastavis i dalje da kupujes "polovne" licence jer imas prava na to.
I sto su ti dali novu licencu ako ne moraju, jer su dobrice?
APP sistem koriste svi jer je lova prioritet i ide se na ne informisanost korisnika.
Isto je i MS pokusao samnom preko telefona pre par god, kada sam prebacivao ebay licencu na novi komp. Prica je bila kao nije zvanicna prodaja, ne moze... Samo sam rekao da zakon o digitalnoj svojini iz '99 mi govori da me ne zanima kakva je prodaja u pitanju. Instant odgovor je bio da je licenca free i mogu da je vezem na novi komp.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Verovatno su mi dali novu licencu zbog promocije (dobre reklame) na društvenim mrežama. Bolje licenca free nego negativna reklama. A nisu ni morali, nisu oni krivi.
 
Poslednja izmena:
Da, naravno, sigurno je zbog toga...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Evo iz prve ruke postavio nekoliko licenci na prodaju i dobih prvo izbrisane oglase pa blokadu.

Samo mi jedna stvar nije jasna, mene obrisaše a ostali oglasi kod drugih oglašivača su i dalje online...
Mozda je to ipak nepravda koja me ceo zivot prati...

38f48b4d0c4bd45c9e4f8f5429dcae49.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Mozda nemas protekciju kao oni...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Neko te je prijavio, uz to mozda ako ti drugi placaju a ti ne placas i to ti je to...
 
Ljudi sto se tice Windowsa i kljuceva za 2-3-5$ bolje probajte kucajte u googlu massgravel sustina je ta da se dobije aktivacija na MS serveru i kad reinstalirate WS opet se aktivira normalno.
 
Ljudi sto se tice Windowsa i kljuceva za 2-3-5$ bolje probajte kucajte u googlu massgravel sustina je ta da se dobije aktivacija na MS serveru i kad reinstalirate WS opet se aktivira normalno.

Mislis da ovi sa Ebay-a aktiviraju Windows 10 preko ovih skrpiti pa vade kljuceve i prodaju?
 
Ne vade, to je uvek isti kljuc a licenca je digitalna i radi i nakon reinstalacije sistema. Ima skripta koja odradi sve automatski, kome treba nek se javi na PM. Po netu ih ima ali su dosta lazne sa virusima pa pazite da ne navucete neki ransomware.
 
Lepo sam napisao kad ukucate u Google massgravel prvi rezultat na GitHub-u je proverena verzija
 
Nazad
Vrh Dno