Šta je novo?

Problem sa ventilatorima

perafilozof

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poruke
2,705
Poena
275
Moja oprema  
Steam
perablenta
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ovakav problem još nisam imao, a evo sad me drži budnim već dva sata.

Čim instaliram nVidia drajvere fanovi na obe grafičke idu na 100%. Svaki softver ih prikazuje na 10% ili koliko ih već podesim a meni uši otpadoše od zvuka ventilatora koji su očigledno na maksimumu konstantno. Išao sam 4 drajvera unazad, do onih iz 20. decembra. Isti problem.

A čim pokrenem program za brisanje drajvera posle 2 sekunde ventilatori se smanjuju i utišavaju i gotovo se ne čuju.

Pomoć potrebna!
 
Probaj da ih obrises sa DDU-om u safe modu pa onda fresh install. Meni se desavalo da kad instaliram drajvere pa kad mi trazi reset onda se zavrte do kraja ali samo dok se podigne windows. Jel koristis neki softver za OC?
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći, ali je ipak hardverski kvar. Jedan od 3 ventilatora na GPU1 se otkačio, spao sa hladnjaka. Tako da sam ga samo isključio iz napajanja za ventilatore a taj fan izvadio iz kućišta. Ali, bez obzira na to, preostala dva se vrte na 100% posle minut dva nakon uključivanja PC-a jer neće da ih prepozna ni jedan program, tj. broj okrtaja po minutu stoji 0 u dva različita programa.

Moraću da pokušam da nadjem zamenu za fan, ili ceo coiling block za GPU1.
 
Popravih. Sad prede kao mače.

Problem je bio u tome što ne da je jedan fan bio pokvaren... nego dva. Jedan se otkačio od motora, očigledno. Ali, drugi se nije vrteo, motor je zatajio.

Srećom, kada sam kupio ventilator kupio sam duo pakovanje, tako da sam 3 original ventilatora zamenio sa dva "kineska". Nije više windforce x3 nego x2

Al važno da ne slušam uragan više. Ako je neki mod raspoložen može da prebaci ove moje postove u posebnu temu, ako treba napraviću je ja.
 
Nazad
Vrh Dno