Šta je novo?

Acoustique Quality

Recoba20

Čuven
Učlanjen(a)
13.12.2004
Poruke
1,170
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-11500 & ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red
Matična ploča
Asus TUF GAMING H570-PRO WIFI
RAM
Kingston HyperX Fury Black 4x8GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT
Storage
Kingston KC3000 1TB; 2×Seagate ST4000DM004 4TB
Zvuk
Topping E30, Eris PreSonus E3.5
PSU
EVGA SuperNOVA 650 G6
Kućište
PHANTEKS Eclipse P600S
Monitor
Dell U2312HM
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050
Laptop
Huawei D15
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Wireless provajder
U potrazi za malo kvalitetnijim zvucnicima za kompjuter, izbor sam sveo na 2 modela slicne cene (~200€). Prvi je Pioneer DM-40 i Acoustique Quality M23. Za Pioneer i vrapci na grani znaju, ali da li je neko cuo za Acoustique Quality kompaniju? Ima li neko iskustva sa njihovim proizvodima? Jedino sto znam da su ceska kompanija, proizvode zvucnike (ovde u Ceskoj) i ovdasnji casopisi puni su hvalospeva o njima. Da li se neko susretao sa njihovim zvucnicima?

http://www.aq.cz/en/e-shop/active-loudspeakers-144/aq-m23-2420/
 
Imaš li prilike da probaš jedne i druge, tu gde si?

Vidim da je taj AQ neki češki brand, pod brandom prodavnice koja ga prodaje. Ko recimo Conrad u Nemačkoj. To najčešće nije baš da je neki kvalitet. :trust:
 
Po specifikacijama, a i po veličini mid-bas jedinice izgleda da je AQ bolji izbor, mada trebalo bi čuti oba para pa odlučiti šta uhu bolje prija.
 
Imaš li prilike da probaš jedne i druge, tu gde si?

Vidim da je taj AQ neki češki brand, pod brandom prodavnice koja ga prodaje. Ko recimo Conrad u Nemačkoj. To najčešće nije baš da je neki kvalitet. :trust:

Pa nisu bas kao Conrad u Nemackoj. Conrad ima svega i svacega, a AQ proizvodi samo zvucnike i pojacala (sudeci po onome sto stoji na sajtu).

@zek
Ovih par radnji koje sam obisao u potrazi za zvucnicima su radnje tipa Mediamarkt i Saturn u Nemackoj. Imaju izlozene neke obicne zvucnike tipa Genius, Trust, poneki Logitech i sl. Sve ostalo sto "imaju" se porucuje preko neta i nema opcije da se cuje uzivo. Prijatelj mi preporucuje da idem na sigurno i uzmem Pioneer jer lakse cu posle prodati Pioneer nego AQ.
 
Nakon konsultacije sa prijateljem (tj. njegovog ubedjivanja da je 200€ za kompjuterske zvucnike bacanje para) i slusanja preko yt razlicitih zvucnika, uzeo sam https://www.presonus.com/products/Eris-E35 . Od svih u tom cenovnom rangu (~100€) Eris E3.5 su mi najlepse zvucali.
Hvala svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno