Šta je novo?

Ryzen5 1600 i ddr4 OC

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
Treba mi vase misljenje.
Odradio sam OC ryzen5 1600 na 3.9ghz na 1.3875v nisam pokusao manju voltazu...max temp u prime95 pola sata 68c
Ram mi je cruical ballistix sport 2x8gb 2400mhz cl9 i nju sam klokovao na 2933mhz(ovaj ram nema xmp profil) sa naponom 1.37v max temp 42c posle 15min aida64 i prime95 pola sata. Da li je to safe sve ili moram da menjam nesto?
Takodje sam promenio SoC na 1.1v tajmingsi su mi na auto i oni su 16 16 16 39 1t sto je ja mislim i stock za ovaj ram!
 
Poslednja izmena:
Sto bas 1.37V? Default napon za OC ram je 1.35V, mada 1.37V je svakako potpuno bezbedno.

Mozes da probas da smanjis malo napone i vidis da li prolazi testove, ali u principu sve temperature i naponi su ok.

Edit:

Presao si sa 2600K? Kakvi su utisci?
 
Poslednja izmena:
Koja ploča ? Jel' ti to napon pod punim opterećenjem ili samo namešteno na toliko ?
 
Ovako:
Ploca je msi b350 tomahawk. Sve sam ja rucno menjao nista od voltaze nije na auto. Inace ostavio sam prime95 preko noci i ujutru sam nasao komp zapucan, tako da nesto treba da menjam....u full loadu cpu voltaza je max 1.4v bila.
Ne znam jel ram ili cpu kriv ili pak oba :) Da li mogu da stavim 1.4v za cpu i koliko max da idem za ram? CPU stock je cca 1.22v a za RAM je 1.2v.Citao sam po netu kao da moze ram na 1.4v bez problema i cpu moze do 1.42v ali kao ipak bolje da se ne prelazi 1.4v za 24/7.
Da li jos nesto treba da menjam u biosu?
Menjao sam frekvenciju za ram i cpu i njihovu voltazu i SoC napon i to je to... Da li bi mozda trebao jos nesto promeniti?

Sto se tice prelaska sa i7 2600k jos nisam stigao da testiram komp, danas su malo WoT strimati pa cu videti razliku u strimovanju :) Ali cini mi se da brze radi, brze otvara programe, video itd, najverovatnije zbog rama...
 
Poslednja izmena:
AMD kaže 1.425v za Ryzen a memorija slobodno može 1.4v. I onako bi trebala da bude oko 1.35 za sve brzine preko 2133MHz.
Možda bi trebalo da probaš odvojen OC za processor a onda odvojeno za RAM.
 
Pa jesam odvojeno, ali bilo je kasno pa sam mogao samo pola sata da odradim prime... prvo sam overklokovao procesor na 3.9ghz na 1.3875v i odradio aida64 15min i posle prime95 pola sata i onda sam odradio oc rama na 2933 i isto tako odradio testirao sa aidom pa prime 20min i sve je bilo ok. Onda sam oko 02h ujutru upalio prime i legao da spavam kad sam se probudio za cca 5 6 sati komp je bio zamrznut i to je to :) Sad kad dodjem kuci sa posla malo cu se njakati oko ovoga... hocu 3.9ghz za CPU i 2933mhz za ram stabilno da uspem :)

Jedino cega se "bojim" su tajmingsi za ram to ne znam ni kako ni sta, ja sam to ostavio na auto, e sad mozda ram ima dovoljno volti ali ne odgovaraju tajmingsi ili sta vec :) koliko sam video u biosu posle OC rama tajmings su 16 16 16 39 1T
 
Poslednja izmena:
SoC 1,1v trebalo bi da ide na podešavanje rama na 3200MHz, za 2933Mhz je dovoljno 0,95v-1,0v, i 1,37v je mnogo treba probati sa 1,25-1,3v.
 
Pogasio sve power saving i turbo options ? Probao da sa raznim LLC ?
 
kupio sam 2l piva pa da pocnemo:
Vratio sam memoriju na default i sad samo CPU testiram! Stavio sam 3.9ghz na 1.37v iskljucio turbo boost, LLC stavio ma mode 2 i ukljucio cool and quet ili kako se vec zove :p Prime radi vec pola sata i temo procesora je bila max 67c
Nego zasto mi je ovako visoka temp maticne???!Untitled1.jpg iz kucista ide jedva mlak vazduh... Da li je to neki bug?!
Da li znate koji program mopze da prati voltazu rama? Znaci dok ga testiram da pratim na koliko volti radi..
 
Poslednja izmena:
HWInfo64 ima sva moguca ocitavanja.

Temperatura maticne je temperatura vrm-a, sto je i normalno za jednu B350 plocu i 6/12 procesor, mada bih probao da smanjim napon do 1.35V i obori klok koliko treba.
 
Мožda neki bug, što ne skineš HWINFO 32 što reče Ivan, jer tamo ima očitavanje i CPU Tctl, to je najveća temperatura koju dostiže procesor u radu.
 
Stavio sam cpu na 3.8ghz na 1.3v odradio intelburn test sve proslo ok temp svega ispod 60c. Stavio sam ram na memory try it na 2933 16 18 18 36 i voltazu na auto i stavilo je isto kao sto sam ja hteo a to je 1.36v. evo upravo testiram sa aidom i intelburn testom i jos uvek nije nista zapucalo!

EDIT: prime radi vise od 1sat tako da kontam da je ok sve, znam da bi trebalo duze da radi ali kontam da ce biti ok...Jedino me brine sto mi je maticna opet na 70c a cpu max na 64c....
 
Poslednja izmena:
OOCT ako prođe 15minuta, onda je to to.
 
Prime posle 1h je pravo mucenje za komponente :D

Nece u realnom radu nikad doci do te temperature, sve je ok.
 
eto juce sam strimao na FAST preset u OBS i temp bile 57c max za CPU a za MB 47c :) Mogu reci da se vidi razlika sa prelaska sa i7 bar 30%... Mnogoo fluidnije radi igra i lakse jer ipak 12 thredova mnogo znaci. Ja sam prezadovoljan za sada kako sve radi.
 
aj sad jedno bezvezno pitanje, a sta ti u stvari u realnom radu dobijes sa tim sto si kloknuo cpu za oko 10%??? verovatno 2 frejma vise u igrama, ili..... pitam jer stvarno nemam pojma oko toga, a ono sto sam video, deluje mi bas kao to sto sam spomenuo.....
 
Sve zavisi, evo na primer na 2600x na dafaultnim taktovima,nisam licno testirao brat je, BF1 padao ispod 75fpsa(na toliko je zakljucan) do 62-3, dok je na 4.2GHz kloku radio u konstantnih 75 u svim mapama, dok kaze da na AC Origin/Odyssey nije bilo neke bitne razlike. Sve zavisi od igre do igre, koja vise trazi CPU u odnosu na drugu. Takodje nadji testove na netu za render, kompresiju, itd... sa i bez OC i videces razliku i zakljuciti vredi li..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno