Šta je novo?

Lenovo G550 nedoumica oko zamene HDD?

Lomnica_city

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
2,721
Poena
380
Vozdra rajo!
Ceri na laptopu skiknuo HDD, samo izbaci disc read error pri startovanju, BIOS ga lepo vidi ali na tome ostaje, drug serviser ga nakacio na nesto i health jedva prelazi 60% uz ceste kliktaje, e sad ide nedoumica...

Ovo je SATA interfejs (model G550 2958, Celeraba T3500 mislim, 4GB RAM-a, itd) i nasao sam na sajtu lokalne prodavnice neki Seagate jeftinjak za 4800 500GB SATA 3, pustio mail jel ima na stanju odmah uz opasku da mi treba za laptop iz 2011 (ne znam ni zasto im to rece), na sta oni odgovorise da moze danas da se naruci za sutra ali mozda nece raditi u mom laptopu!?

E sad sta je tu u pitanju, neznanje lokalnog Emmi-evca, moje neznanje (mislio sam da je SATA 3 unazad kompatibilan sa SATA) ili nesto trece?
Naravno kad sam pomenuo da ako bas ne radi vraticu, kaze aaaa ne, to je vakumirano pakovanje i kad otvoritr nema vracanja (a zakon???), i sad ne bih uzeo naslepo?
Jos gore mi sto kad ukucam seriju i model izadje mi jedno 3 konfiguracije u rasponu od izgleda vise godina, sad ne znam ni koja je ova, da li ploca stvarno moze da ne prima ovaj HDD...?

OnePlus 3 A3000
 
Radije bih uzeo 120/128GB ssd, laptop ima da prodise, ako je to dovoljno prostora naravno.

U vise od 10 godina star laptop sam stavljao i SSD i HDD iz novog laptopa, sa oba(ne oba u isto vreme, jedan pa drugi :D) je radio bez problema.
 
Poslednja izmena:
Malo je to prostora a pristojan 256GB je skoro 11 soma sto je nepuna 3 PUTA vise od ovog Seagate-a? Ili je on za tih 4700 toliki krs da zato i kazu nece mozda da radi?

P.S. Ima neki hibrid 8GB+500GB za nekih 30% vise, mozda bi to bio OK kompromis?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ekstra!! Ali i on je SATA 3, koliko je realno to sto pricaju da mozda nece raditi na ploci iz 20/10/2011?

OnePlus 3 A3000
 
SATA 3 je kompatibilan sa starijim SATA standardima. Naruci online, neka ti stigne na kucu i ako bas bude neki problem - imas pravo da vratis.
 
Rekoh-ubacio sam Sata 3 na laptop koji je star vise od 10 godina i radio je bez ikakvih problema.

Proguglaj malo za taj model laptopa, mada ne vidim sto ne bi radio.
 
Ja sam pre par godina ubacio SSD u takav laptop i radi bez problema. Morao sam i WiFi karticu da menjam, ali sam zbog toga flešovao neki hakerisani BIOS, jer originalni radi samo sa originalnim karticama.
 
Radiće to sve ok. I ja sam ubacivao novije sata diskove u još starije laptopove.

Naravno kad sam pomenuo da ako bas ne radi vraticu, kaze aaaa ne, to je vakumirano pakovanje i kad otvoritr nema vracanja (a zakon???), i sad ne bih uzeo naslepo?
OnePlus 3 A3000

Ako naručiš online, možeš da vratiš u roku od 14 dana. To njihovo "vakumirano pakovanje" otpiši. Samo sačuvaj im to "vakum pakovanje" da bi, eventalno, mogao komplet sve da vratiš. Ali, kao što rekoh, disk ako je ispravan, radiće ok na G550.
 
Poslednja izmena:
And so it shall be, zena dobila povisicu i kaze kupi taj bolji, castim! :)

P.S. Jos uvek na temu apgrejda ali sad drugo, gde videti kompatibilnosti CPU-ova, moj laptop godinu stariji je bio C2D Penryn na 2GHz a ovo je Celeraba na 2,1GHz, valjda isto Penryn jezgro...
E posto moj ode u vecna lovista (IO na ploci) osakatio bi ga za delove jer mi preprodavac za ovakav (17", 320GB HDD, Wi-Fi g, Samsung 1333MHz 4GB...) nudi cak 20€, bolje da pojacam ceri bar CPU, ali to be sure, koji sajt je naj za to, nemam uslova da rasturam oba i probama pa ako hoce dobro a ako ne vracaj kako znas nazad?

OnePlus 3 A3000
 
Resen problem, S478 i 45nm su oba, a po ovom delu izgleda da se isplati potrositi pola sata na zamenu...
f4a79ac01b1599e51f0ded669f0f4a5d.jpg


OnePlus 3 A3000
 
Malo je to prostora a pristojan 256GB je skoro 11 soma sto je nepuna 3 PUTA vise od ovog Seagate-a? Ili je on za tih 4700 toliki krs da zato i kazu nece mozda da radi?

P.S. Ima neki hibrid 8GB+500GB za nekih 30% vise, mozda bi to bio OK kompromis?
U radnji na E ima na akciji sada SSD od 240GB za 7400 Dindzi. Pre bih to nego HDD. Al kako hoces :)
 
To treba da je onaj sa Dzonijevog linka...

OnePlus 3 A3000
 
Nazad
Vrh Dno