Šta je novo?

Ethernet ne radi

CryptSpace

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
62
Poena
60
Ne mogu se povezati nikako sa internetom..

Danas mi je stigao racunar, na njemu win 10, ne moze da se konektuje na net izbacuje non stop cable unplugged..

Probavao sam skoro sve sto sam nasao na google-u ali opet nista

Lampica blica sa vremena na vreme ali samo narandzasta, pokusao sam pristupi 192.168.1.1 ne moze

Evo sad sam usao na live kali linux sa cd-a i opet ne moguca konekcija, menjao sam nesto u networkmanager.conf fajlu i opet ne radi

Ako moze neka brza pomoc ili savet hitno mi treba sad racunar
 
ASUSTeK A68HM-K (FM22+)
Realtek PCIe GBE

20180302_181702.jpg
 
Poslednja izmena:
Proveri da nije neka od žica na konektoru kriva ili možda nedostaje.
Probaj da računar potpuno isključiš iz struje pa posle 30 sec poveži kablove i probaj ponovo.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Mislis na ethernet kabal? Ne smem otvarati kuciste zbog garancije, ali cisto sumnjam da je nesto so hardware-a, posto je racunar danas stigao nov..

Jedino da je problem do tog ethernet kabla ali nemam sad gde da testiram

Pokusavao sam to, nije uspelo

Btw. Na linuxu ifconfig prikazuje ethernet kabal, nista mi nije jasno sad
 
Poslednja izmena:
Iskljuci napajanje ruteru i racunaru na 10-15 min, pa probaj nakon toga.

Mozda je instaliran neadekvatan lan(ethernet) drajver, skini na fles/mobilni lan(etherner) drajver sa sajta proizvodjaca ploce, probaj sa njim. Cisto sumnjam da je ovo jer nema interneta ni na linux instalaciji.
Probaj drugi kabl, probaj racunar na drugom ruteru.
 
Poslednja izmena:
Vidi da si kabal ubo "u pravu rupu" na modemu/ruteru ili sta vec koristis. Ako lampice sijaju, to znaci da mrezna karta detektuje kabal, mada sam imao slucajeva kada lampice sijaju, ali mreze ipak nema, doduse te mrezne karte su prezivele udare groma tako da...

Odredjene realtek karte (i Atheros karte znaju da imaju slicne probleme) znaju da ne funkcionisu sa drajverima koji dodju uz windows, to resi posetom realtek.cz i tu nadji drajvere za cip koji imas na ploci.
 
Poslednja izmena:
Evo probao sam to sa napajanjem opet isto...

Odradio sam i reinstall sa drajverima sa neta, sve zivo moguce sam probao, jedino jos kabal nisam testirao

Nemam trenutno drugi racunar da probam, kupicu sutra novi kabal ako ne bude radilo batalicu skroz i kupicu wifi antenu, ne mogu vise da se nerviram oko ovog

Lampice svetle tj. Blicaju na momente, sve sam pregledao vadio/vracao.. Koristim ruter, probacu sa tim sajtom

Moze malo pomoci oko tog sajta, koji cip imam?

Realtek® 8111GR, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Koji onda odavde? https://www.realtek.cz/realtek-driver.php?realtek=network
 
Poslednja izmena:
Jedna lampica mora da gori non stop, druga treba da povremeno treperi, to je naznaka da se prenose podatci. Ako obe blinkaju povremeno, kratko i jasno nevalja kabal.

Onda je do kabla, posto ne svetle non stop, idem sad da kupim pa cu zamenuti

Jeste kabal je pravio problem, sad sam testirao, hvala na pomoci
 
Poslednja izmena:
da osvezim temu i ne otvaram novu, od juce nemam neta, radi wi fi, dakle nije do provajdera, al pise na kompu network cable unplugged, gasio iz struje, zamenio kabal ethernet, nista...moze na pp neki majstor koji dolazi u stan, jer nemam kad da nosam po servisima i gubim dane..hvala
 
Nazad
Vrh Dno