Šta je novo?

napajanje za ryzen 3 2200g masinu

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
pozdrav, ostalo mi je da nabavim jos samo napajanje
odlucio sam da ne koristim staro lc power od 420w

u glavnom, pc nece imati graficku

procesor: ryzen 3 2200g
ram: 2x4gb 2400mhz apacer panther rage
ssd: silicon power a55 256gb
noctua hladnjak za am4
kuciste: ms dark shadow

da li je ovo: https://www.emmi.rs/napajanja-i-dod...alue-series-apb-500b8.11.html?productId=69103 dovoljno za ovakav racunar?

pitam cisto posto ne znam koliko ti svi ventilatori i taj noctuin kuler umesto fabrickog vuku
 
@probotzor drugar koristi lc power od 550 vati (ryzen 5 1400 , 8 gb rama, ssd , hdd , gtx 1050ti) i to staro 2-3 godine bez ikakvi problema. Tvoje komponente ne trose ni 150w u full loadu. Pitanje je jedino kvaliteta napanja a ne koliko vati daje.
 
Posto ima aktivan PFC, onda je dobro/zadovoljavajuce.
Napajanja sa pasivnim PFC su djubre, za izbegavanje. Tako mi je reko ivanbass1, a njemu je to reko lepi kokan ,)
 
Poslednja izmena:
@probotzor drugar koristi lc power od 550 vati (ryzen 5 1400 , 8 gb rama, ssd , hdd , gtx 1050ti) i to staro 2-3 godine bez ikakvi problema. Tvoje komponente ne trose ni 150w u full loadu. Pitanje je jedino kvaliteta napanja a ne koliko vati daje.

za kvalitet i pitam, koristio sam lc power od 420w na racunaru sa grafickom ranije i bilo je dosta, samo me kvalitet interesuje

Posto ima aktivan PFC, onda je dobro/zadovoljavajuce.
Napajanja sa pasivnim PFC su djubre, za izbegavanje. Tako mi je reko ivanbass1, a njemu je to reko lepi kokan ,)

vise od toga mi i ne treba :D

poneki lol i tako to

u sustini dobio sam neke delove od raznih firmi, pa sam imao samo napajanje i maticnu da kupim(ili iskoristim staro) da bih kompletirao racunar
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno