Šta je novo?

KingSpec 180GB SSD

bora81

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruke
503
Poena
169
Kupio sam pre nekih 7 dana KingSpec 180GB SSD disk pa imam par pitanja za vas.Naime disk po specifikacijama pise da je write 460 mb.s a read 560 mbs.Kad sam ga testirao u crystal disk mark programu dao mi je nekih 362 mb.s write a read 245 mb.s.To je mnogo manje od onih specifikacija na sajtu proizvodjaca.Dal je to normalno ili ja nisam nesto dobro podesio?Takodje imam plocu Gigabyte GA-H77-D3H i ssd sam stavio na sata 3 prikljucak na ploci a kabel sata mi je crni na kome pise 6 Gb/s.Takodje sata mi radi jedino u IDE mode.Kad namestim na AHCI mode windows se resetuje i nece da udje u Windows.Inace ovako SSD disk radi super i nema problema al me samo zanima dal je ta brzina OK ili treba da nesto podesim da bude brzi disk.
 
Ovo je meni pomoglo pri prebacivanju sa ide na AHCI, s tim sto ne moras da se zezas sa command prompt-om, mozes u msconfig, u boot tabu, da odaberes Safe Boot(minimal) i restartujes, podesis u biosu na Ahci i nakon jos jednog restarta bi trebalo da radi normalno u Ahci modu.
 
Ili to sto ti Ivan rekao ili da instaliras novi Windows kada prebacis u BIOS-u na ahci. Trece nema :)
 
Probao sam to ali nista.Brzina je ista a Windows i dalje radi u IDE mode.Jel to povezano sa brzinom sa diskom?
 
Jeste, povezano je i postaće sve gore kako se disk puni. Ako nije uspela promena na AHCI, udri nove windowse.
 
Hvala puno clanu Zeha.Resio sam problem.Probao sam ovo iz posta broj 1 iz njegove teme i proradio je Windows u AHCI mode.Kad je usao u Windows instalirao je AHCI drivere i sad disk radi savrseno tj brzine su kao sa sajta proizvodjaca.Evo koje su nove brzine :

ssd.jpg
 
Poslednja izmena:
naklon.jpg
 
Nazad
Vrh Dno