Šta je novo?

Kindle Paperwhite IV

Cekamo Altrua da okaci sliku da vidimo kako Aura One lezi naspram knjige :)
 
evo slika, nadam se da su samobjašnjive...ali, ajd, čitači su kobo aura one ovaj veći od 7.8" i kobo touch od 6"...knjige su engleski paperback i naše jedno izdanje nekog standardnog formata...

317f4841bb14c2730c447c43e4c60457.jpg
70dd1073f0b9254faa30b767bd4aa1ad.jpg
f3cf42c83cf862927e3dac011e88b6e0.jpg
1267a8370c8e0d6d8fc4f384b4f6173b.jpg
92c36dbb8d6383af79ad5da42c6d763d.jpg
09a8fee6f3d5ee4a1c29d1f87d4a2af0.jpg
0a37739f9d0a289187072d85a3fa1165.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesi to ti odvrnuo pozadinsko osvetljenje toliko il senzor na Auri tako agresivno radi?
 
bilo je mracno za slikanje pa sam editovao fotke i posvetlio ih kako bi se bolje videlo...a posto je bilo realtivno mracno i osvetljenje se pojacalo...sasvim to dobro radi u prirodi...ne moze to kamerom najbolje ni da se uhvati...

mislim da se dobro vidi da je aura one fizicki otprilike, sa sve okvirom, velicine kao veca knjiga...a kobo touch kao paperback knjiga...
 
Poslednja izmena:
Dobro izgleda.
Ne znam kakav je u poređenju sa Kindle Voyage generalno?
 
Koriste isti tip ekrana i oba su prekrivena staklom tako da sto se tice prikaza moraju biti tu negde, naravno to zavisi od serije do serije kao sto sam pomenuo na Oasis-u sam imao za trunuku nizi kontrast nego na Voyage, crna je bila nesto bledja(doduse bela je bila belja).
Softverski su oba uredjaja dovoljno sazrela da imaju dovoljno opcija za vecinu korisnika pa se sve svodi na namenu, citanje kod kuce ili povremena potreba za nosenjem, Aura je prevelika za nosenje a i dobre futrole za nju su retkost pogotovo kod nas.
 
Koriste isti tip ekrana i oba su prekrivena staklom tako da sto se tice prikaza moraju biti tu negde, naravno to zavisi od serije do serije kao sto sam pomenuo na Oasis-u sam imao za trunuku nizi kontrast nego na Voyage, crna je bila nesto bledja(doduse bela je bila belja).
Softverski su oba uredjaja dovoljno sazrela da imaju dovoljno opcija za vecinu korisnika pa se sve svodi na namenu, citanje kod kuce ili povremena potreba za nosenjem, Aura je prevelika za nosenje a i dobre futrole za nju su retkost pogotovo kod nas(ne racunam ove kineske poput ove koju Altru koristi na manjem Kobu).
 
Prevelik za nošenje je relativna stvar. Ako se nosi u bilo kakvom čak i manjem rancu to nisu neke dramatične razlike u dimenzijama...

Ako se misli prevelik u smislu čitanja u pokretu/prevozu to možda može biti mana, ali i tu je pitanje koji prevoz/gradski ili međugradski/sediš/stojiš/kolika gužva/neophodnost držanja jednom rukom itd...svakako je 6" čitač lakši za hendlovanje...
 
Paperwhite I have my smaller iPad with kindle app as well, but I never read books on my iPad due to sun glare if reading outside. Paperwhite is e ink and more forgiving on my eyes to read.
 
Гледао сам Kindle Paperwhite III, да ли осим разлике у меморији постоји још нека разлика у спецификацији између ова два модела III i IV?
Такође ме занима да ли се eBooks купују/изнајмљују искључиво са Amazon library или је могуће скинути неке са интернета па пребацити на уређај?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
e knjige se nabavljaju gde bilo, i lako prebacuju na Kindle. Lako se radi i konverzija formata. Znači ima načina da čitaš besplatno.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Добро је знати, мада колико сам разумео постоји и могућност да се изнајми нека књига да Амазона.

Имам дилему око ова два модела Paperwhite... Видео сам у чему су разлике али оно што ми је дилема јесте читљивост односно осветљеност екрана. Ствар јесте субјективне природе али у тестовима углавном кажу да им је на старијем моделу пријатније за око. Нисам паметан, први пут купујем овакав уређај па је сваки савет добродошао.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
На крају сам решио дилему и купио Paperwhite 4 модел.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pozdrav svima. I ja planiram da kupim neki od uredjaja, po prvi put. Gledao sam poredjenje izmedju paperwhite i novog modela, i mislim da novi zadovoljava moje kriterijume. Ono sto me interesuje je, da li postoje e knjige na nasem jeziku, i mogu li se lako prebaciti na kindle, ili neki drugi uredjaj?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ima knjiga dovoljno, na primer ovde. Lako se prebacuju direktno USB kablom.
 
Hvala na odgovoru, pogledacu [emoji6]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Planiram da pazarim Paperwhite 4. Kako mi se cini on je best-buy po kvalitetu i ceni. Vidim da se krecu kod nas oko 140e. Znam da sam pre citao u nekoj temi da budu nekada neke vece akcije po inostranim drzavama (mislim da se Nemacka spomenula) 50-60% jeftinije. Jel neko tako pazario? Ako se zna neki periodi kada su dobri popusti za to onda vredi cekati.

Malo me zbunjuju neke stvari. Paperwhite 4 je izasao u novembeu 2018, tako? Posto vidim da sada prodaju kao Paperwhite 4 (2020), da li su to samo nove boje u ponudi ili ima nekih novina?

Mada imam jednu nedoumicu. Ne citam nesto puno, preferiram vise papir a sada prvenstveno citam eng strucnu literaturu. Dopada mi se te mogucnosti sto ima markiranje, beleske, pretraga pojmova,...Ne znam sta jos ima. Tu vidim najvecu prednost i jednostavnije citanje nego za kompom ili eventualnim stampanje literature. Video sam na Kindle reader for PC da ima flashback cards da se naprave pa da preispitujes sebe, ne znam da li i to ima. Primetio sam nekoliko oglasa gde su ljudi resili da prodaju. Mozda su skontali da su dali previse para a ne koriste ga ili su mislili da ce zavoleti da citaju kada imaju ovako neki uredjaj. Pa se nesto brinem da i ja tako ne zavrsim :).

Da li originalna futrola omogucava samo on/off i da li vredi od nekih kineskih od 4e, a vidim da imaju i nasi nekih kopija za 1800din?
 
^ On/off omogućavaju i druge futrole ne samo orginalna pa i te za 1600/1800 din. Kupio sam prošle godine dve, jedne za kevu, drugu za brata i obe su se super pokazale.

Što se tiče best buy čitača tu ti je shamanNS neprikosnoveni autoritet na forumu, ali ja kao da se sećam da je Kobo Aura 2 bolji čitač od Paperwhite, jer po sličnoj ceni kao Paperwhite, isporučuje veći DPI, bolje osvetljenje, bolji kvalitet izrade, kažu da je u rangu Kindle Voyage koji je ipak znatno skuplji.
Da sve bude slađe za samo 10usd dodatnih USD od cene Kobo Aura je Kobo Clara koji je još bolji, i verovatno best buy.

EDIT: SAd sam pretrčao oglase. Ima dosta Kindle uređaja (skoro pa novo) za smešne pare. Možda ti je to ipak najsigurnija opcija, jer kao običan nezahtevan korisnik nećeš ni primetiti neke razlike. Ja lično koristim onaj prvi Nook Simple Touch bez sopstvenog osvetljenja, i stvarno nemam potrebu da ga menjam, evo već 12ta godina...
 
Poslednja izmena:
Generalno ako pazarim Kindle onda imam mogucnost da kupujem knjige sa Amazona i mislim da postoji preko naloga mogucnost pristup besplatnim?
Gledao sam neke videe poredjenje bas ta 2. Tu su negde, ima tih malih razlika malo u koristi jednog, malo kod drugog...

Gde mogu da se nahvataju te vece akcije za Kobo ili Kindle?
 
Ako je previše offtopic brišite – nešto nemam mnogo opcija jer sam novi(ji) korisnik pa ne mogu da postavim oglas "kupujem".
Imam havarisan Voyage paaa... Da li neko možda prodaje svoj pokvaren/ofucan Voyage, da probam transplantaciju i oživim svoj stari uređaj? Nagađam da ga mogu spasiti presađivanjem matične ploče.
Taj Voyage mi se napio piva nakon vrlo malo upotrebe 😖 pa sad stoji u kutiji i čeka novi život. Otvarala sam ga prateći tutorijal – samo mi sad treba donor organa, i malo sreće.

Imam i Paperwhite 4 koji koristim, super je on ali ne mogu da prežalim što nemam dugme za listanje, a i kontrast je bio primetno bolji na Voyage-u.
 
Da li je utvrđeno šta je problem, ploča, baterija, ekran? Da li ga računar prepoznaje, daje signal punjenja baterije?
Ako je ekran, ne nadaj da ćeš ga lako naći, pogotovo ovde. Ako je ploča, prati ebay, naleti povremeno nešto povoljno.
 
Pa nije utvrđeno šta je, jer nemam koga za to da angažujem.
Puni se, to jest sija lampica narandžasto kad je povezan na izvor struje.
Komp ga ne prepoznaje, to jest samo se pojavi stavka USB Drive (E: ) ali je "zasivljena" i otvara ništa kad se klikne (drive not found).
kindle jbg.jpg Ovakav je uvek.

Kad stisnem dugme za uključivanje, ne dešava se ništa.
Kad stisnem i držim dugme za uključivanje nekih 30 sekundi, proradi osvetljenje i malo se promeni prikaz na ove tri-četvrtine ekrana desno, i nakratko se raskači od kompa, i zatim se vrati na staro.
 
Update: Ustvari je zakucan u nekom svom bootloop-u, vrti tako dok ne isprazni bateriju. Zaboravila sam, dugo mi stoji prazan.
Kao pokušava da se uključi, ali samo malo žmiga onim svojim zbrkanim ekranom, upali/ugasi osvetljenje i to je to.
 
Po ovome bi se reklo da i ploča i ekran nisu dobri.
 
Nazad
Vrh Dno