Šta je novo?

Kindle Paperwhite IV

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,891
Poena
210
Ne znam da li je ovde mesto za ovaj uredjaj ali nisam znao gde drugde da otvorim temu.
Uzeo sam za suprugu Kindle Paperwhite IV pa me zanima ako ga neko koristi, gde mogu da nadjem kjige za njega, na koji nacin se PDF prebacuje u format odgovarajuci za uredjaj.Da li postoji neki sajt na kome mogu da se skidaju knjige na Srpskom.
 
Za konverziju u format koji odgovara Kindle-u najbolje je koristiti Calibre. Besplatan je i obavlja odličan posao.

Što se tiče knjiga, postoji odlična tema na forumu, odgovor ćeš naći tamo: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=311828
 
Klasika Amazon, dosta klasika za dz, mozes i da iznajmis, knjige uglavnom povoljne, torenti ako neces da placas...

Knjiga na nasem nema mnogo jer to preradjuju samo entuzijasti, ali vidi na temi poslednje procitane knjige, ima kolega koji imaju neke nase kolekcije.

Pdf batali..skenovi naravno ne mogu, a ono sto moze konvertuje se sa Calibre-om, ali cesto je lose konvertovano...niko odavno ne gubi vreme s tim.
 
PDF može da se šalje direktno na kindle mail adresu sa subjectom convert. I ne izgleda loše.
 
Kad god sam radio neku konverziju pdf-a sa calibre to nije baš ispadalo najbolje. Isprobao različita podešavanja ali to nije to. Može sigurno da se sredi i dovede sve u red, ali to zahteva dosta vremena.
 
I dok središ taj konvertovani PDF "pročitao" si knjigu.. ne isplati se to. Za e-book čitače od 6 inča treba direktno tražiti njihove nativne formate. Ima toga sve više. Na većim ekranima je i PDF upotrebljiviji, ali opet meni to kilavo izgleda.

Kolega je gore linkovao najbolji domaći forum za te stvari. Ima ih još par, ali ovaj je najbolji. Tu se okuplja ekipa sa nekadašnjeg S/H govornog područja, pa ako se traži isključivo srpski jezik treba malo probirati. Obično su postavljene knjige u formatima za kindle i ostale čitače (epub).
 
Hvala svima na savetima, veceras cim dodjem kuci poseticu adrese koje ste poslali.
Lazo zanima me na koji kindl mail da posaljem knjigu i kako

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Da bi slao knjige na kindle, treba da ti je kindle registrovan na amazon nalog.

Primer
ako ti je registrovan na email nalog [email protected]

Slao bi na [email protected] i kada se nakacis kindlom na wifi, ono automatski downloaduje na kindle.
 
Ako kapiram idem na Amazon na kompu da se registrujem.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Pa trebao bi da imas registrovan nalog na Amazonu.
A kindle registrujes na samom kindleu..ukoliko je legalan, mocices da ga registrujes, ukoliko nije, jedini nacin da prebacujes knjige je rucno-usb kabl.
 
Hvala svima na savetima, registrovao sam se.Nasao sam neke knjige i prebacio preko USB-a, nisam jos probao mail-om da saljem knjige.Ako bude jos pitanja javljam se.
 
Ja poskidao na jednom drugom forumu brdo knjiga, tipa 300 kom, sređeno sve, jako dobra zajednica tamo koja to sređuje i postavlja. Ima klasika, novih stvari, "ženskih" knjiga, SF, epske fantastike...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Skoro sam prodao svoj kindle, ali dobar je to uredjaj.. Imas dosta knjiga na nasem jeziku jer ima dosta ljudi koji kupe knjigu i odrade za ecitace.. Mnogo je dobro ako si pravnik ili ti zbog prirode posla trebaju razni zakoni. Na tom malom cudu stavis brdo zakona i clanova.. Sto ne bi mogao da poneses (desetine knjiga), stavis u kindle i nosis sa dva prstica..

E sad nije da se ne isplati sredjivanje. neces ti citati od reci do reci da bi napravio epub pa kasnije i format za kindle.. Ti skeniras, ocerujes i kroz word i search ispravis prekide, paragraf itd Pa onda kroz sigil odradis epub.. Ima par caka.. Takav epub procitas i u toku citanja obelezis u kindleu gde je greska.. Tako par zabelezenih greski prepravis kad procitas... I eto sredjene knjige... Samo dok se uhodas i udjes u stos sa "search/replace" i sa CSS... neki vole da odrade u html pre sigil programa, neki u wordu neki u notepadu.. Ima dobar forum za to, gde sve mozes da pitas i naucis.
 
Preporučujem da pokušate konverziju sa PDF-a preko ABBYY FineReader 12. Konvertuje u .epub i to prilično dobro, najbolje od svega što sam probao, čak se i tabele konvertuju, kao i slike i ilustracije (s ilustracijama zna biti šege, ali je prihvatljivo).

Iz .epub u .mobi to ide lako preko Calibre.
 
Da li postoji neka konkurencija Kindle-u?

Neki proizvod koji ima istu svrhu samo nema ovih problema sa kompatibilnoscu.
 
Apsolutno ne postoji problem sa kompatibilnošću, kada ubacuješ knjige sa kompa preko calibre neophodan je samo jedan klik više da se knjiga konvertuje. Inače Kindle podržava razne formate.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jedno pitanje, supruga koristi uredjaj i malo malo mi se zali kako su se sve knjige obrisale i da joj ponovo prebacim.
Gde gresimo......
 
Ja nemam tih problema, sve knige koje prebacim na Kindle, uredno stoje tamo. U Calibreu, dok je nakačen Kindle, ima opcija "remove books/delete from device", ili nešto slično, pretpostavljam da to ne diraš.
 
meni 6" postalo premalo pa sam nedavno kupio kobo aura one od 7.8"...baš velika razlika što se tiče veličine ekrana i komfora za čitanje...pozadinsko svetlo se odlično automatski prilagođava ambijentalnom svetlu...bar meni više nema nazad na 6" :)
 
meni 6" postalo premalo pa sam nedavno kupio kobo aura one od 7.8"...baš velika razlika što se tiče veličine ekrana i komfora za čitanje...pozadinsko svetlo se odlično automatski prilagođava ambijentalnom svetlu...bar meni više nema nazad na 6" :)

Aura One je odličan čitač. Jedina mana - highlight nije ni blizu onom sa Kindle-a. Ko podvlači dosta, mislim da nije najbolji izbor.
 
To uopšte ne radim tako da me ne pogađa...uglavnom ne koristim skoro ništa od tih naprednijih funkcija, menjam samo fontove i veličinu ponekad i to je to...

Razmišljao sam i o kobo forma od 8", ali me pokolebala priča da ima pwm flickering, što se na kraju svede kao da čitam na tabletu. A ovaj mi istrčao u međuvremenu tako da uzeh njega, razlika u samoj veličini ekrana nije velika...
 
Poslednja izmena:
Koliko te je izasao Aura One?
Senzor osvetljenja stvarno znaci, od kako sam presao na Kindle Voyage komfor zaista jeste veci. Mada je Aura prevelika osim za citanje kod kuce, meni je pola/pola odnos citanja kuci i u prevozu. Zato mi je Oasis bio idealan, mala tezina i velicina, lezanje u ruci, pravi dugmici za menjanje strane ali dzaba kada je u direktnom poredjenju Voyage imao za nijasnu ostriju sliku.
 
160 evra na oglasima, kao nov...dobio sam i magnetic case...kupio čovek mislio da će čitati pa nije :) već sam se bio naoštrio na kobo forma i reda radi sam proverio oglase ne očekujući ništa...a u međuvremenu sam video to za pwm flickering kod kobo forma pa mi ovo olakšalo kupovinu...

imam i kobo touch 6" za nošenje okolo...mada više čitam kod kuće...
 
meni 6" postalo premalo pa sam nedavno kupio kobo aura one od 7.8"...baš velika razlika što se tiče veličine ekrana i komfora za čitanje...pozadinsko svetlo se odlično automatski prilagođava ambijentalnom svetlu...bar meni više nema nazad na 6" :)
"Once you go black..." :D

Šalu na stranu, daj neku sliku uređaja. Ne znam kako ti je 6" malo kad je te neke veličine i fizička kopija knjige.
 
Cini ti se, 6" je osetno manje od prosecne knjige. Zapravo mislim da je tih nekih 8" taman kao knjiga. Evo kako izgleda 6" naspram knjige, klasicno lagunino izdanje koje je format koji je kod nas najcesci.
 

Prilozi

  • IMG_5236.JPG
    IMG_5236.JPG
    761.5 KB · Pregleda: 196
Slova su krupnija, meni je to bitno. Tako da 6" je prava mera, zbog nošenja.
 
U pravu si Astamario.
Voleo bih da vidim sliku tog većeg uređaja, kao i poređenje njega i klasičnog formata knjige, kao što si i ti slikao.
 
Nazad
Vrh Dno