Šta je novo?

Battlefield V

BF3 i 4 su popljuvani jer su imali tehničke probleme. BF1 zbog loseg gameplaya. Velika razlika. BF3 i 4 su popravljene nakon godinu dana. BF1 redizajn je nemoguc.

Isto vazi i za peticu. Ako gameplay i map dizajn budu losi, nema tu popravke.

Poenta cele price, meni je BF1 bio totalno dosadan, iako mi je setting (ww1) mnogo bio primamljiv. Dzabe sve, kad igram sat vremena smorim se, onda sutradan na silu 2h, smorim se. Tako neko vreme, i posle ne ukljucim nikad. U beti sam vec video nije to to.

Sta znam, dal godine stizu ili sta vec, ali ako me igra relativno brzo ne privuxe atmosferom ( Stalker serijal br. 1) i gameplay-om, cao zdravo. Ne igram.
 
Imo sam taj isti osećaj i ja,par sati odigram i onda mesec dva ništa

Sad kako su dali ona dva DLC za džabaka,igram malo više
 
LOL...kao bf4 je dobar gameplay imao? A omiljene postapalice tipa "spray and pray", "run and gun" se i dalje koriste isto kao i za te neslove. Kukanje za mape u bf4, snajper kampere, shotgun noobove...

Elem. Sta sam hteo da kazem, to je da neki ovde imaju pamcenje kao zlatne ribice, mozda koji dan duze.
 
Meni kod BF1 najvise smeta dizajn mapa.
Pri tom stavu sam bio , odmah po izlasku igre, i nazalost, ni jedan DLC to nije promenio.
Nadam se da ce kod BFV to biti bolje.
Isto tako, mislim da bi trebali da malo ''spuste'' snajperisanje, mnogo su nadmocni, u odnosu na ostale, a koliko vidim, u BFV se nista nije promenilo.
Pozdravljam povecani recoil, ali sta vredi, kada me, dok se ja mucim da ukrotim pusku, sa druge strane jednim metkom pociti snajperista, to mi se ne svidja.
 
Zar nije bila priča da nema više sweet spot kod snajpera?
 


Ovaj bas fino naredjao hedsotove :). Po ovome hs je insta kill, ostalo skalira sa daljinom, kako je cini mi se jackfrags u nekom klipu rekao da ce biti, dakle nema vise sweet spot. Uz manje municije pri spawn mislim da ce biti manji problem sa snajperima koji smrde po obodu mape.
 
De nadje ovog Stodeha. Taj zbog snajperisanja po Battlefieldima nije kresnuo nista zadnjih pet godina.
 
De nadje ovog Stodeha. Taj zbog snajperisanja po Battlefieldima nije kresnuo nista zadnjih pet godina.

Ahahha, nisam imao pojma, da je toliko zabrazdio.
Slucajno sam juce odgledao taj klip, a kod njega mi to deluje suvise lako, i zato sam ga postavio kao primer.
I da, moguce da ce zbog manjka municije, to biti malo dovedeno u red, ali hmmm, videcemo...
 
Poslednja izmena:
LOL...kao bf4 je dobar gameplay imao? A omiljene postapalice tipa "spray and pray", "run and gun" se i dalje koriste isto kao i za te neslove. Kukanje za mape u bf4, snajper kampere, shotgun noobove...

Elem. Sta sam hteo da kazem, to je da neki ovde imaju pamcenje kao zlatne ribice, mozda koji dan duze.

Zavisi šta ti je referenca. Ako gledamo HL i BF1.. BF4 je solidna igra. Ako je poredis sa starim naslovima, BF4 ima problem sa jako losim mapama/pozicioniranjem zastava ili kamperima jer su favorizirali vertikalni gameplay itd. Suština je da kvaliteta opada pa onda koristimo BF4 kao referencu za dobru igru.

Svaki je BF arkada, run n gun koliko toliko ali se sve to drasticno mijenja nakon HL. Postalo je cirkus od objektiv igre. Zbrzana igra vise nego quake. Meni licno, najveci problem BF1 jesu eksplozije. Mali tenkovi, veliki tenkovi, behemoth, avioni, rucne granate, protu -tenkovske granate, voz, itd itd. I dodas tome ammo regeneracija u beskonacnost + kretanje kao da su svi na speedu.
 
Poslednja izmena:
Ko misli da je BF zbrzan, arkadan, kao quake ili UT nek odigra par partija te igre, kad budu oprani sa 50-1 skorom shvatice sta je arkada. Cak ni dobar ali generalno trom bf igrac ne moze pogledom da isprati kakva ludila se tamo izvode. Igrao sam UT davnih dana pa znam, kakva crna arkada BF, to je penzionerska razbibriga.
 
Al jeste vala BF1 brzi od BF4. Kretnja igraca, favorizovanje hip fire oruzija, dizajn mapa, izbacivanje ticket bleed skorovanja koje je uzrokovalo besomocnu jurnjavu od zastave do zastave... Sve to zajedno je dovelo do najbrzeg Battlefield do sada. Osim sto BFV izgleda zadrzava ovo retardirano kretanje ostale stvari govore da bi mozda mogli da vidimo nesto sporiju igru. Ne verujem da ce razlika biti noc-dan ali ipak i malo usporenje tempa bi bilo dobro.
 
Mene generalno zanima problem snajpera.Evo ja koliko godina igram BF, svo vreme sam snajper, i jedno su od najlakse resivijih klasa u igri.Te kampere sa snajperom resava bilo koja granata ili 1-2 hita iz bilo koje puske.Suppression je najveci neprijatelj istih.90% balavurdije se uspanici i mora da izadje iz steka, a tad su gotori jer izlaze iz steka i pod supppression-om su i totalno su imobilisani.U BF1 sam 1500h mislim da sam sreo par sposobnih ljudi sa snajpom koji stvarno rade ono za sta je snajp klasa predvidjena - recon/spotovanje(flare) i obezbedjivanje long range-a kada se osvaja zastava.Ovo ostalo balavurdija koja je toliko frustrirana sto imaju minus score pa misle da ce sa snajpom iz steka da vade prosek(I ako BF nikad veze nije imao sa K/D ratiom).
Imaj u vidu da je snajper-objective focusiran na recon i samo recon.Ako znas sta radis.

Ovaj deo ne razumem iskreno "Isto tako, mislim da bi trebali da malo ''spuste'' snajperisanje, mnogo su nadmocni, u odnosu na ostale, a koliko vidim, u BFV se nista nije promenilo".Da spuste sta tacno : Upper body shot nije uvek 1hit/kill pa i u BF1 zavisno od range/sweetspot/snipera koji nosis, a tek ovde nece da bude.1shot kill/HS je jako zahtevna mehanika(ok koja se uci vremenom), gde te ljudi prozivaju "ma jeeeste" pa uzmu sniper pa se nagutaju svog ****ta.

Ako negde sniper ne treba da ti smeta to je upravo sada.Nema sweetspota/nema 3D spottinga/Minimapa imobilisana za iste zbog nemanja 3D spottinga/"nema" neogranicene municije.70% ljudi tj stek-balavurdije ce morati da ode po municiji a u 90% slucajeva ne igraju squad play.

Druga stvar je samostalnost, tj koliko god se forsira squad play, igrati BF sam je problem za zivce jako velik, jer veliki procenat ljudi trci ko bez glave samo da bi napravio score, squad play sta je to?..to je onaj deo zbog cega se BF godinama oblikovao u No-Brain FPS na zalost.Kazem nije problem igrati kao snajper klasa solo na serveru, ali kad je data situacija takva, vise problema ti prave squad-mates, a evo ti i nekoliko primera(ne vezani za klasu) :

- Vozis avion, low si na healthy, pokusavas da nestanes u magli, figurativno govoreci, da bi ga opravio, a squadmate se spawnuje na machinegun pozadi i puca na mete pozadi koje su na zemlji kilometrima daleko otkrivajuci vasu poziciju, gde vas dokosure spray'n'pray klase.
- Sedenje u coveru, kada prolazi tenk ili koje god vozilo, mora da se nadje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da izadje iz covera, jer boze moj ko koristi slusalice da cuje da 30tone gvozdja prolazi pored tebe i da ne treba da mrdas. itd itd.
70% smrti kada sam igras je zbog nemozgovica koji nemaju osecaj za prostor i orjentaciju, tj sta se desava oko njih i sta je njihova uloga.Squad play je totalno druga dimenzija igre.Sigurnost postoji, jer mozes da radis ono sto treba da radis, a da ne razmisljas jos o 200faktora oko tebe, jer su ljudi nesposobni da razmisljaju dalje od levog klika.

Ja godinama u nazad igram BF solo, samo zarad treninga i odrzavanja preciznosti, i niceg drugog, jer se solo play bar zadnjih 10god u BF-u pretvorio frustracioni-haos, i nema ama bas nikakvih tedencija da se to isto promeni, jer boze moj to zavisi od ljudi, a ljudi na serveru je sve manje a dece sve vise.Naravno za spray'n'pray klase manje problema donosi solo igra.

Jedino sto mi stvarno smeta je 3D spotting.Fala k pa su ga ugasili konacno, pa da stvarno vidimo sad ko vozi traktor a ko otvara kapiju.

Ono sto sam ja primetio da menja totalno igru u BF5 : 3D spotting off/"unlimited ammo" - off/1hit(peckanje) revive off/Minimapa koja je vracena na neko prethodno stanje.

A sto se tice fast-pace igre, ljudi to svima smeta pa i meni, matori se, refleksi se usporavaju, pa nije li dovoljan dokaz da je zivotni vek Profesionalnih FPS igraca 5-6god.Stodeh-a manite, to je covek sa 45%+ headshotova, no-life masina, a takvih je bas malo.

Navorucje : nadjite ekipu/squad, igrajte po konceptu koji je ispravan, ne igrajte umorni i to je to.70% problema reseno.Ako se necemu radujem to je upravo BF5 zbog "imobilisanja" stvari koje nobrain balavurdiji pruza prednost u igri.

Svako dobro ljudi.
 
Sve si ti lepo nabrojao, i objasnio, ali BF se više ne igra, kako je bio predviđen i u tome je problem.
Pre svega, promenjena je struktura igrača, koji igraju, za ono što si rekao.
Ko će od njih da ode, da baci bombe, i rastera snajperiste, niko.
Danas treba da pevas, kada se neko spavnuje na tebe, a da ne pričamo za nešto više.
Igrati u organizovanom squad-u je nezanimljivo, iz razloga što jedan takav squad može da ocisti partiju.
Iz tog razloga sam rekao, da treba da spuste recon klasu, da bi "sišli" dole, i ako nista drugo, barem trckarali izmedju objektiva.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sve si ti lepo nabrojao, i objasnio, ali BF se više ne igra, kako je bio predviđen i u tome je problem.
Pre svega, promenjena je struktura igrača, koji igraju, za ono što si rekao.
Ko će od njih da ode, da baci bombe, i rastera snajperiste, niko.
Danas treba da pevas, kada se neko spavnuje na tebe, a da ne pričamo za nešto više.
Igrati u organizovanom squad-u je nezanimljivo, iz razloga što jedan takav squad može da ocisti partiju.
Iz tog razloga sam rekao, da treba da spuste recon klasu, da bi "sišli" dole, i ako nista drugo, barem trckarali izmedju objektiva.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Naravno, sve bih se slozio to je cinjenica.Nemam sta za dodati iskrneo.Videcemo sta i kako, sve je ovo lepo i gameplay-i i sl, al dok ne dohvatimo test servere za mesec dva, nista nismo uradili :D

Uostalom dok dodje bice naslova dosta da se odigra, malo da se odmori od MP-a i BF-a, da se napune baterije..
 
Poslednja izmena:
E, da, umalo da zaboravim.
Kakva će situacija biti, oko onih specijalizacija, medalja...?
To su stvari, koje generalno uništavaju gameplay, i bilo bi bolje da ih nema.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Zaustavi video na delovima gde se vide modeli klasa.Mislim da su ostavili perks/specijalizacije.
 
Meni se ne svidja ovo sa arhetipovima, podseca me na CoD kastomizaciju i nekako mislim da ogranicava. Al ok, budemo videli na delu.

Vidim tamo da za svaki tip stoje rejtinzi Agility, Supression resistance i Blast Reduction. Dakle ostaje supresija, da vidimo i samo u kom obliku. A ovo za Agility ne znam na sta misle, da li na kretnju vojnika ili na brzinu reload-a, prebacivanje iz hip fire u ADS...
 
Meanwhile on Reddit...

DfnymIpW4AAFtQ2.jpg
 
Pa da vidimo i to čudo, stigla mi pozivnica.

We invite you to preload the game before the Closed Alpha becomes available. The Closed Alpha will be live tomorrow, June 28th, 2018 at 0800 UTC / 0100 PST.
 
Nikakav preorder, samo mi poslali mail.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ma daju, kako kome zapadne. Ja probao i preko ea live chat-a, ali ništa. Jedino što sam dobio je 15 %, za neku narednu kupovinu.
Inace, jutros je logitech davao, valjda 2500 ključeva, ja zakasnio za 10 minuta.
Uglavnom, ako si i igrao, svaki BF, do sada, to ne znaci da ces da dobiješ ključ.
Nema logike, ali je tako.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Do 3. jula traje, izbunarice se negde valjda.Lenj sam da cekam open beta u avgustu. -.-
 
Nazad
Vrh Dno