Šta je novo?

Battlefield V

1080p. Ide ono preko 60 ali je na oba procesora zakucano na 100% i onda ima dropova kada je dosta ljudi i efekata na jednom mjestu. Ja sam planirao uzeti 1060 ali nema svrhe sa tim procesorima.

1155 je jako stara platforma. Izasla je 2011-te. Vise se ne radi ni o snazi na pairu. Igre jednostavno nisu prilagodjene dovoljno za starije komponente.
 
Na kojoj rezoluciji igras ?

Meni na Full HD Battlefield 1 leti sve na ultra, fps dobrano preko 60. Pretpostavljam da bi tako bilo i u B5.
Mislim da bi dobio dosta sa i7 2600 / i7 3770.

Doduse imam RX 470 koja je bolja od tvoje kartice, mada ne mnogo.

pa vidi ovako, u 1080p je.... BF1, texture i mesh na ultra, terrain i effects na high, TDM radi konstantno na 72-75fps, dok conquest, oko 65fps, ali zna neki put da ga skuca i na 45fps kad je guzva...... ako stavim sve na LOW, onda TDM ide 90-110fps, a conquest se drzi na 65-85fps.
BF5, ista podesavnja ulta/high, TDM mape idu na oko 55-75fps, conquest pada na 40-45 kad je guzva..... ako i tu sve spustim na LOW, onda TDM ide i preko 100fps, a conquest ne padne ispod 55.....

pa nemam pojma, ako bi nesto dobio sa novijim CPU, da se mlatim, a ako ne, i ovako je podnosljivo, a nemoram nista da cackam :)
nista nije overklokovano, jer HP ploca koju koristim nema OC opciju, mozda kad bi zamneio plocu, pa malo OC cpu na recimo 3.7ghz?
 
Slazem se sa Glenom. Ja sam pre ovoga iz potpisa igrao na i7 4770k na 4.2ghz, 1060 6GB i 16GB rama. BF1 je isao jako dobro (oko 80-100fps) u 1080p/ultra ali je u guzvi umeo da padne na 45fps sto me je jako nerviralo (opet ja igram samo 64p conquest i velika je razlika da li vam neko govori min fps na 32p mapi ili 64p). Po meni BF V je dosta zahtevniji i tu sam prvi put video veliki bottleneck na CPU - 100% load uvek, grafika 70-80%. Tako da mislim da definitivno treba poprilicno noviji CPU koji ce moci to da izvuce. Koji je to minimum ne znam, ali znam da nije 4770k koji je noviji od ovoga sto si ti spominjao.

Sa ovim sada leti, ali to je i ocekivano od 1080ti i 8700k - BFV na 1080p/ultra je oko 130-200fps zavisi sve od mesta. Ali 130fps je npr absolutni minimum u sred guzve sa eksplozijama na 64p mapi.
 
C c c c kako dominira 1080ti...samo bi mi ona falila na ovaj ryzen 2600 pa da mogu da odvrcem detalje.
 
Ne znam dal vam je neko pric`o, ali 3570k klokovan recimo na 4.6ghz je brzi od 6600k na deff, i tu negde je sa 7600k na deff (jer je 7600k u stvari 6600k sa vecim fabrickim klokom). Klok za klok, serija 7xxx je oko 30% brza od serije 2xxx. Ako 30% premostite overklokom, dobijete iste performanse.
 
@KurtRassel kakav je taj ryzen 2600 u odnosu na i7 8700?
 
Meni u guzvi da prostite ne pada :d
Ostaje preko 60 fps.
O BF1 pricam.

Tako da je i7 4790k sasvim dovoljan za sve igre.
Ova moja RX 470 za Full HD, za sledecu rezoluciju mora bar GTX 1070.
 
@KurtRassel kakav je taj ryzen 2600 u odnosu na i7 8700?
E ne znam kakav je 8700. Ali, obzirom da je za igre najbitnija graficka, bitno je da ti procesor bude dovoljno jak da ne gusi graficku. Ryzen 2600 ne gusi 1080ti tako da je dobar/dovoljan za sve aktuelne igre. Nisam siguran ali mislim da ryzen 2600 ne bi bottleneckovao ni rtx seriju grafickih karti.
 
e jesam ja lud ili sta, gledam na YT, ima dosta klipova testiraju BF5 sa ryzen 2600 i ovom mojom grafom sto sad imam gtx1050Ti, to je toliko nebitna razlika u odnosu na FPS sa istim podesavanjima koje ja imam sad na mom kompu, pa mi sve to nesto nemoguce deluje, ubedjen sam bio da to mora mnogo bolje da radi....
mislim, svakako bi uzeo jacu grafu, ali za pocetak bi ostavio ovu, jer moram prvo novi auto da resim, pa tek onda komp....
 
srećna Nova godina, "bojno poljaši" :D :D :D

malopre naleteh i na prvog cheatera u BF5, unakazi nas lik, sve headshot do headshota, bilo sa puskom, bilo sa revolverom.... :(

ch1.JPGch2.JPG

kako se ove posasti osloboditi..... na kraju smo svi izasli sa servera
 
Upravo sam je prešao. Ovaj peti deo je uvredljiv kao i prethodni. Nas opet nigde nema, a nema ni Rusa što bi trebalo, jer je težište rata bilo na istočnom frontu, a ne u Francuskoj i Africi. :lupko:
Treća mapa realno prikazuje koliko su Franzuci prgav narod, mada se ni Englezi nisu ništa bolje poneli prema Poljskim pilotima na kraju rata (u stvarnosti).
Norveška je na mene ostavila najemotivniji utisak.
Sve u svemu ovo njesra od "istorije" ide na deinstalaciju. :crash:
 
Ja nisam ni znao, da postoji SP.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Zadnji BF, gde sam igrao SP, bio je BC2, ako se dobro secam.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
ja sam bf1 prva dva dana kad sam kupio sony ps4, i to samo dok nisam kupio psn+ za multiplayer, posle toga SP odmah u zaborav.... :)
 
Ja ne pamtim kada sam igrao SP. Verovatno ke skinuo narodnu verziji :D

Послато са RNE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Upravo sam je prešao. Ovaj peti deo je uvredljiv kao i prethodni. Nas opet nigde nema, a nema ni Rusa što bi trebalo, jer je težište rata bilo na istočnom frontu, a ne u Francuskoj i Africi. :lupko:
Treća mapa realno prikazuje koliko su Franzuci prgav narod, mada se ni Englezi nisu ništa bolje poneli prema Poljskim pilotima na kraju rata (u stvarnosti).
Norveška je na mene ostavila najemotivniji utisak.
Sve u svemu ovo njesra od "istorije" ide na deinstalaciju. :crash:

Sećam se iz srpskog jezika da je za ovakav pismeni bio opis ,,promašena tema". :D
Em je SP 5% igre u najboljem slučaju, em što je on fokusiran na manje poznate priče, namerno su preskočili Staljingrad, Normandiju i drugo što je prežvakano milion puta...
 
Ja nisam ni znao, da postoji SP.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Amin.

Ja 99% vremena igram Conquest. Ovaj 1% je otišao na Grand Operations sada kada je trebalo da otključa ova nova puška, inače mi se taj mod uopšte ne sviđa. Ovo ostalo nisam ni probao.

Inače problem sa vidljivošću sam delimično rešio smanjivanjem detalja i napucavanjem Digital vibrance u nvidia control center na max. Sada je bolje ali i dalje ostaje užasan problem da nekoga vidim ko je u nekoj zgradi ili u nekim tamnim uglovima.
 
Battlefield V Screenshot 2019.01.06 - 19.09.17.89.jpg
muaxaxaxaxax
 
A dođavola, hoće li srediti više ovo vault-ovanje... Milion puta mi se desilo da ne mogu da preskočim prepreku od pola metra. Samo skakućem ko umno zaostali skakavac.

Takođe, uveo bih da svaki dan Daily assignment bude da se oživljavaju saigrači. Tačno se vidi razlika kada je to zadatak i kada nije. Kada jeste, pobiše se ljudi ko će da me oživi, kada nije prolaze pored mene ko pored turskog groblja.
 
Poslednja izmena:
Najavili su redizajn vaultinga. Ne znam kada tacno izlazi peč i ako, iz nekog razloga, s tim se pate od BF3.
 
Iskacu mi na Insta neke reklame za Battlefield V, jeftino neki key.. A ne mogu da izvalim za sta su... Da li mozda neko zna nesto o tome?

Samo da nadjem pa cu postaviti ovde...
 
Svaka cast, ja sam za pilotiranje operisan moracu malo da se obucavam :D

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
neje to,od ovog Citera nisam ni mogao visi k/d da napravim, nego postavio skor od Citera 5 runde zaredom nikako da popije ban:d
 
Poslednja izmena:
neje to,od ovog Citera nisam ni mogao visi k/d da napravim, nego postavio skor od Citera 5 runde zaredom nikako da popije ban:d
Ja mislio ti si se izivljavao :D


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jel se desava nekome da igra crashuje na desktop bez ikakvog errora? Citam sve i svasta, cesljam po netu, probao sam i da ugasim Origin In game opciju, pisu da moguce da je do XMP profila memorije, dal igra ne trpi kad je sve OC ili ne znam vise... nekad igram 3-4 partije a nekad izbaci odma posle 5min, stvarno me nervira. Sve sam OC od procesora, do graficke i memorije pa sad sta mu moze biti ne znam, ostale igre rade normalno i ne izbacuje
 
Desava se meni, ali nema pravila.
Nekada igram ceo dan, bez problema, nekada izbaci posle dve partije....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno