Šta je novo?

Battlefield V

Da li ima nekog da je igrao BFV nakon BF1? Imam oko 500h u BF1 i dopada mi se baš. Od prošlog leta igram. Međutim, razmišljao sam o kupovini BFV. Igrao sam open beta i smorilo me već posle 45 min, pa sam obrisao. Zanima me jel se isplati kupiti sada za oko 25 evra? Čini se da je po content-u dosta slabija igra od BF1, zato pitam ove koji su igrali BF1 i prešli na BFV, da li su više za V ili 1, u smislu svega, ne samo contenta?
 
meni licno je bf1 i dalje bolji od bf5, ali ipak sam kupio bf5...... igrao sam par meseci preko origin premier naloga, ali sam pre oko 2-3 nedelje kupio na cdkeysu, 23 funte je bila....
sta ja znam, meni je OK igra, svaki dan opalim po sat vremena i 1 i 5, mada, generalno kod obe igre me nervira sto su upropastili igru sa heavy machine gun oruzjima, lewis gun, bren gun itd itd, jer su preciznije od snajpera na kilometar udaljenosti, ubijaju sa tim oruzjima nevidjeno.... totalno mi ubise car igranja zbog toga....
 
Ne volim BF1 zbog gomile eksplozija i gluposti ali pored toga, sto se tice mapa, napucavanja i sadrzaja, daleko je bolja od petice. Petica je jednostavno traljava. Ne znam kako drugacije da je opisem. Neko jednom rece: DICE ne moze da izbaci sadrzaj za BF5 da postane popularan/igriv. Sve je meh.. srednja zalost. Niko ne igra itd. TOliko hajpa oko co-op a doslovno je sad vec mrtav.

O tehničkim problemima necemo. To je posebna tema.

Ako ti je kec dosadio, mozda ti petica sjedne ali cisto poredjenja radi, BF5 je nedovrsena igra. I sa sadrzajem i sa tahničkog aspekta.

I da, oni stvari koje ubacuju, game modove, nakon nekog vremena ugase. Just because.. NEdavno su ugasili Domination, Frontlines i RUSH mod. Uz to i DUOS za Firestorm.
 
Poslednja izmena:
Sorry na duplom postu ali ne mogu da vjerujem da su oni zadrzali isti (de)balans sa samog izlaska. Evo od pocetka do kraja partije kako je "balans" izgledao:

image.png


image.png


Ja iskreno savjetujem da se ovaj naslov zaobidje i kada bude za 1$ na humble bundle. Ovo je next level djubre. Hardline je epic igra za ovo. Battlefield play4free je masterpiece za BF5. Ne mogu da vjerujem kakva nonšalancija.
 
Ma nije mi dosadio, nego pitam onako. Meni je bf1 neprevaziđen. Nego rekoh možda i bf5 da probam, ali ipak neću. Mape mi se ne dopadaju, atmosfera nije kao u bf1, plus ovo što su dodali žene, skroz ruši immersion, bar po meni. Kad čujem ono vrištanje, to je veliki turn off hahah.

Meni Lewis gun odličan. Shotguns pogotovo hahah, na Fort de Vaux konstantno igram s pumparicama i pravim odlične skorove.
 
@subzero. meni lewis gun, bren gun i slicna oruzija unistila bf1, a slicno je i u bf5.... da li vidis da kidaju sa njima preciznije nego sa snajperom sa kilometar daljine, malo nelogicno?
 
Ovaj poslednji patch je bas tezak crap, igram na ps4 pro i frejmrejt je otisao u bozju mater, napucavanje sa ljudima jos gore, ne znam kada nekog pogadjam a kada me ubiju to su delici sekunde i veoma cesto wtf momenti... mada bitno je da su se pojavili novi super originalni i kul skinovi i sve ostalo sto moze da se pazari novcem, to je najbitnije.
 
Izasao novi trailer.
Stize Metro, opet...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
 
Pa sta je ono od 1:20?
Moze da se zove, kojim hoces imenom, ali to je to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
My bad.. mislo sam Metro mapa iz BF3. Da je doslovno kopirana. Lici, mozda i bude.
 
Poslednja izmena:
Mozda, podseca...
Ali, ovo mi deluje, tako neozbiljno.
U pocetku sam mislio, da je najveci problem, nedostatk mapa, ali, mislim da je veci problem, to sto su skroz narusili balans oruzjem.

Vratio se posle par meseci, posto je izasla nova mapa, kad ono, svi zivi leze, po zbunju, i prase sa bren gun-om.
Daj bre, pola njih me gadja snajperom, pola sa ovim cudom, a oni mi prodaju tu neke fore.
Dzaba i najbolja mapa, malo toga ovde valja.
 
Mislim da bi bombasticno najavili portanje Metro mape kao sto su to uradili za BF4. Ali definitivno ciljaju takvu mapu, Metro, Locker ili Fort De Vaux.
 
Na kraju trejlera Ameri i Japanci. Barem nešto novo. Ali opet, ovoliko zapostsvljanje istočnog fronta je skandalozno.
Ove mape deluju prilično neinspirišuće. Aj ok da ubace malo noviteta ali ljudi imaju određena očekivanja od WW2.

Ovo je Bf koji me je najbrže smorio, već 3 meseca nemam želju da igram. Onaj arkadni BF1 sam duže igrao.

https://twitter.com/Kenturrac/status/1136268482465738752?s=20
 
Poslednja izmena:
Generalno problem balansa je nastao pojavom partija,jos od bf1 nastavilo se tako i u bf5.Samo to ljudi ne kontaju,ako se pojavis na mapi i posle nekih 5 min nema balansa,nema sta i da trazis na mapi.Tacno se vidi,mali rakovi uvek ostaju da igraju i dalje i ako ih je i vise nego pola manje od protivnickog tima.Naravno ti igraci su posle frustrirani pljuju po igri itd.Jednostavno izadjes sa servera i potrazis dalje neki drugi.To je po meni i najveci problem generalno bf1 i bfv .Po meni je igra odlicna i ako tako nisam mislio prvih 100h.Svakom novom bf treba dati vremena.Kuka se da ima malo igraca ,pa imace i dalje i sve i jedan buduci naslov bf-a.Jednostavno svi bf su odlicni po meni pocev od bbc2 pa do danas .A sve sam ih igrao po 1000h.I naravno zato sto su dobri i dalje se igraju gotovo svi.Bolji igraci se brze snadju u novim bf naslovima i dalju im sansu pre nego pocetnici.Tu je i hardver jedan od vecih problema,bez dobrog hardvera i minimalnih 65fps ,nema sta da trazis u bf-u.
 
Po meni je taj arkadni bf1 i dalje manje arkadni od bfv. Igrao sam peticu u beti dok je bila, smorila me jako brzo, jer me podseća na COD, po brzini i gejmpleju. Trailer sam video, i kao što reče neko, baš i nisu neke "wow" mape. Ovo s Japancima i Amerima deluje okej, ali ostalo je osrednje.

@oogabooga slažem se donekle, ali Lewis je jako spor i nema baš neki damage. Pre bih rekao da su smorili s snajperima, jer me retko ubijaju ovim LMG-jima. Ali da.. Npr ja koristim Benet-Mercie, to mi stoji onamo u favorite weapons, i dosta je dobar. Sve sam na 50lvl, sem scout. Nisam ljubitelj snajpera
 
Igrao 290h, znaci nisam samo probao.
Igrao svaki BF naslov pre toga.
Uvek sam branio BF, i kada je bilo ocigledno, da igra propada...
Ovaj BF je jednostavno los.
Meni je drago, da se tebi igra svidja, sto samim tim znaci, da nisi bacio novac, i da uostalom, imas neku zabavu.
Ja novac , koji sam dao za BFV, i to u preorderu, ne zalim.
Ja zalim, sto vise ne mogu da igram BF, posto je BF, koji sam ja voleo, jednostavno unisten.
 
@stankovic82, pa svidja se i meni i nije mi zao sto sam je kupio :)
sad mi je trenutno gust da igram na nekim mapama dobrim za snajperisanje sa Boys AT rifle, najvise mi se svidja ludacki zvuk prilikom paljbe, pogotovo na mom ludackom ozvucenju, a i prilicno je ubitacna......a i nisi nesto superioran sa njom, jer moras da zalegnes da bi nisanio, a onda si prilicno ranjiv.......
@subzero, i meni je Benet-Mercie omiljena u support klasi, ali sam ipak misljenja da i sa lewisom i ostalim masinerijama iz supporta nanose ozbiljan nerealan damage sa opasnih daljina, i to u obe igre isto sr****nje :(
 
Battlefield V is now available in the EA Access Vault!
 
Valjda jedna mesecno, pocevsi od sledeceg meseca. I ako ne igram igru, probacu ove mape jer izgledaju bas lepo.
 
Ako samo cepaj.
Je l su ubacivali neku novu mapu od one velike tenkovske pa do sada?
 
pa jesu, ima ova od pre neki dan "Mercury", dobra je skroz, i onu tenkovsku Panzerstorm su prilagodili manju verziju za TDM isto....
 
jel izasla konacno neka od ovih novih najavljenih mapa, ili se jos ceka?
 
Mislim da izlazi 27mog.
 
Jel ima neko problem sa kretanjem misa u igri, kupio sam pre neki dan i nemoguce je igrati, kao neki lag ili zastajanje. probao sam sve u opcijama da menjam ali isto se desava.
 
Pre par meseci je neki win10 update napravio taj problem u nekolicini igara, medju kojima i bf V. Posle par dana su izbacili novi update koji je resio problem. Proveri da nisi zaglavio na updateu pre fix-a, mozda ti nije skinuo automatski update.

Following the roll out of the February cumulative update for Windows 10 Version 1809 (KB4482887), some users complained of newfound performance issues, both in games and the way their mice were behaving.

Microsoft has released a fix for this issue with update KB4489899 available in the patch Tuesday updates that went live on March 12, 2019.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno