Šta je novo?

Battlefield V

evo mislim se dal da uzmem 9600k i 16gb ddr4 samo zbog BF V al previse je doplate...Hvala Glenn na brzom odzivu, slucajno da nije to Jika user cfg? LightTileCsPathEnable 0 kad je nula ekran je crn kod amd grafickih, mislim da kod nvidije nema tog problema, RenderDevice.RenderAheadLimit 0 kad je nula igra uzima default vrednost 3 gde je input lag ogroman jedva se nisani....future frame rendering ON i renderaheadlimit 2 je najbolji balans izmedju fps i input lag...

Ne mogu se sjetiti ciji je config. Izbaci komande koje prave problem. Meni taj takav radi dobro posao uz future frame rendering.
 
izgleda, dobro se konacno potrudili sa ove dve Pacific mape, ja zadovoljan......
 
Naahh.. ceka se 2021, lol.
 
jutros sam jedno 2 sata cepao conquest na Iwo Jima i Pacific Storm, sve vise mi se svidja, ali iskreno.....
 
Nasao sam igru za 20e da li vredi uzimati ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne radi se o tome koliko košta, vec da li je vrijedna tvoga vremena. Igra ima i dalje dosta problema, i dalje je netcode los da gines "od jednog metka". NA dosta mapa poput hamade ili devastation zapinjes kada trcis za boga oca. Melee napad na stacionarnog vonika proradi nekad iz treceg puta. Cesto 1v1 prvi potegneš melee ali samo udaris po protivniku dok te on ubije. Znaci mogu da sanjaju da ce dovesti melee na nivo BF3.

Vidljivost je i dalje grozna, mutno je. Sto je dalje, veci je blur bez i jednog ukljucenog efekta. TO vazi i na 140% render scale. Sve to jer je TAA ugradjen sada u engine dok se u ostalim igrama poput COD-a moze ugasiti ili aktivirati neki drugi AA.

90% ljudi trci sa "snajperima" ili long range oružjem poput nove M1.

Balistika granata support klase je katastrofalno neprecizna i nerealna. Uradjeno je tako da balansiraju klasu ali imas 0 uzitka kada napadas tenk. Jako cesto fulas i sa 5m jer "granata" jednostavno ode u stranu. Cesto vidim da proleti pored zida jedan meta i onda samo eksplodira na tom istom zidu.

Mape su grozne. Nova Iwo Jima je super, i mozda jos probrati jednu-dvoje. I to je to. MEtro je katastrofa kao i prvi metro. Gridvanje, shit show. Samo tu nakucaš dosta killova, kada gines ljudi te oživljavaju jer oko tebe ima najmanje pet timskih pa ljui hvale mapu jer nabiju veliki KD. Underground kao i Metro je sramota za BF serijal.

I dalje nema custom servera.

Nemas nacina da vidis dokle je partija stigla kada se prikljucujes na server. Ako ima slobodnog mjesta to je 100% jer ljudi napustaju partiju, jer gube. Tako u 90% slucajeva ulazis na server gdje je ostalo manje od pola tiketa.

Ak ozelis igrati neku mapu, najbolje je da se ukljucis kada se igra mapa prije nje.

Igra i dalje nema balans timova, ni na samom pocetku partije. Tako da cesto bude 10v30. Jedini nacin da se popuni manji tim je da ulaze novi ljudi, ali isto kak oulaze, tako i izlaze i te partije traju jako kratko. Suparnicki veci tim te ubije u pojam.

I dalje ne mozes stimati specializacije za puske u partiji, moras izaci iz partije pa raditi kastimizaciju.

Ima tu jos more stvari. Oni ce na BF5 raditi još dvije godine, mozda se situacija preokrene ali vjerujem da ce igra ostati traljava. Upalis BF4 iz 2013-te i misliš da si zaigrao buduci Battlefield.

BF1 je sada bolja igra, ima jako puno sadrzaja, . Imas dosta dobrih custom servera i hardcore servera.
 
Nasao sam igru za 20e da li vredi uzimati ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

eh sad, gledaj malo YT da vidis kako igraju, citaj sta ljudi pisu.....
ja sam je kupio kad je bila na nekom od prvih popusta 24GBP, i nije mi zao. iako je masa pljuje, ja sam uvek uzivao u MP.....
sada, od kad su izbacili Pacific DLC, mislim da su dosta popravili situaciju, od juce se ne skidam sa BF5.....
generalno, i dalje mi je BF1 bolji, ali isto tako mislim da su u obe igre ozbiljno ukakili stvar sa heavy machine guns, tipa KE7, Lewis Gun, Bren Gun, jer si ubitacniji i precizniji sa njima sa kilometar, nego sa snajperom, sto nema nikakve logike i smisla....
 
B1 > B3 > B4
I naravno BC2 isped svih :)
 
Mogu reći da idu u pravom smeru....možda im gori pod nogama radi novog CoDa,koji se dosta približio samom BF

Al izgleda da dolaze pameti....danas i juče malko igrao i imao sam oni filing ko sa BF1 i 4,a BF 1 nisam nikako mogao dosta vremena sažvakat

Matroljesci mi uopšte ne smetaju,više moji snajperisti i neprijateljski pancerfausti,al ebiga takav je život :p

20 evra da daš,da odigraš 20 sati već ti se isplati,al zavisi koji tip igrača si,male skučene mape toipa CS ili ovije ovde

Meni daj samo prostranstva i ja zadovoljan :p
 
da, definitivno si u pravu, dolaze pameti..... opet se pojavio onaj dobar osecaj sada.....
 
Meni je i dalje jadno to što su izbacili Pacifik pre istočnog fronta.
 
Za bf v može svašta da se kaže, ali da su uboli sa ovim Pacific mapama, uboli su pun pogodak. Poslednji put sam ovakav osećaj imao igrajući bf bc2 Valparaiso mapu. Ko je već kupio bf v pa obrisao, topla preporuka da snimi opet i odigra breakthrough na novim mapama.
 
koliko traje ovaj free trial? vec ima odredjeni datum ili od kad instaliras pa par dana fore da probas ?
 
Uzeo sam sinoc igru, u pocetku sam ginuo samo tako da ni ne vidim odakle me pucaju. Posle sam dosao malo sebi i iskreno mislim da je lakse ubiti nekoga u V nego u BF 1.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Partija ni pocela nije a vec smo izgubili:

image.png

image.png


Ali je zato ovo mapa koja je vratila BF5 u zivot. Koje djubre.
 
neznam sta ti se desilo, ja sam sinoc bogami 4-5 sati peglao Iwo Jimu i Pacific Storm, i sve vise i vise se zagrevam za to.....
i misljenja sam, daleko najbolja stvar u BF5 koja se do sad desila....
 
US spawn strana je grozna. Ne znam zasto jednostavno nisu stavili japanski spawn iza A ili B zastave. Ovako je stalno, US strana izgubi dosta tiketa dok uzme F. A opet F zastava bliza japancima. Nigdje logike.

Kontam da je dizajnirana za breakthrough, ali nije mogao ovako grozan dizajn biti za CQ. Nije niko uspio napraviti 10 killova a vec su nam svi tiketi iscurili.
 
neznam, igram conquest na ove dve mape zadnjih dana, uvek je poprilicno dobro izbalansirano..... evo ti screenshot od malopre , bas zavrsih gejmanje, vidi se score....

Battlefield V Screenshot 2019.11.08 - 15.29.13.73.jpg
 
Bude mečeva tako blizu ali je balansirana koliko i Karkand mapa. Moralo je bolje.
 
Hahahha ..ne bi me cudilo da pola njih u DICE-u nije culo za karkand, haha. Kazem da me podsjeca na debalansirani Conquest Assault, kao na karkandu.

Ali je to legendarna mapa da bilo epic igrati svejedno. Map design u BF5 je jednostavno tanak. Oni kopiraju prave lokacije, ali to nema veze sa gameplayom.
 
Video sam da nemaa...*mjau**mjau**mjau*.
Moj prvi susret sa Karkandom je bio u BF3 necu da lazem. Ali sam se svakako zaljubio mapu...
 
Ja sam je odigrao u BF2, play4free i u BF3. U svim varijantama je bila zabavna. Pogodili su sa tom mapom definitivno.

Iwo Jima jeste super ali samo kao breakthrough. Mogu oni ovo ispraviti definitivno ali u ovakvom stanju, CQ je meni smor.
 
kako ja ovu moju grafu u BF5 , isto tako i u BF1 da nateram na 99%? sve je u obe igre ukljuceno na ultra, GPU load ludilo kako varira, od 55 do 85%, ali nikad na 95-99%?
probam u RDR2, navuce je na 99% kad popalim dosta u podesavanjima.... samo u battlefieldima mi se ovo desava....
 
Koja ti je korelacija izmedju procesora i karte u procentima. Npr kada ti je GPU na 80%, koliko je tacno CPU u tom momentu? Ako imas drugi ekran, najbolje tako prati jer cim odradis alt-tab zauzece opadne.
 
CPU je u BF5 od 55-75%, ali najkonstantnije drzi oko 60%.....a GPU, uzas koje variranje..... desava se da po minut, CPU ide preko 70%, a GPU na 45%....., najgore, nista tada ne stuca i ne trza, ali frejmovi padnu na 75FPS..... cim grafa povuce preko 80% na trenutke, frejmovi odu preko 120FPS.....
 
Nazad
Vrh Dno