Šta je novo?

Crkavanje hard diska prilikom boot-a?

joximovic

Cenjen
Učlanjen(a)
07.11.2012
Poruke
192
Poena
180
Овде или у сервис подфоруму, нисам знао гдје да отворим тему..

Пробавао сам и мијењао напајање у свом кућишту и прикачио га на неког модуларног Chieftec-a 750W. Прво сам систем дизао само са ССД-ом и графичком и све нормално прошло, супер радио. Онда искључим напајање, додам сата и напојни кабл на који накачим хард Seagate 2TB и упалим комп... лампица и комп се упале на 1сек и угасе се.
Поново дигнем систем само са ССД, ради. И од тада ми се више овај хард не региструје нигдје. Вадио сам га и носио у други комп, такође се не региструје нити пријављује, не долази струја до њега такорећи, не окрећу се дискови.

Шта је ту могло да се деси и колики је то квар, колико може да кошта? Ја сумњам на неисправан додатни напојни кабл који сам закачио.. јел га он могао некако "спржити"?
 
Moze da bude kvar koji ce da kosta koliko i nov hard, plus jos nekoliko puta toliko ako su to bili vazni podaci.
 
А шта га убије тако ако напајање нормално ради са осталим компонентама после тог избацивања?
Није то стар диск, можда 2-3год, до свега овога је имао 0 лоших сектора и 100% health u HDD Sentinel... али то вјероватно није превише битно..
 
Verovatno elektronika sprzena,mozda da nadjes isti a polovni sa losim sektorima jeftin, pa zamenis elektroniku,nekad je uspevalo,ne znam kod ovoh novih da li zeza firmware kod menjanja elektronike....
 
Заборавио сам да напишем касније, хард је поправљен, али поправка није ишла преко мене него преко неке треће стране... па све што знам о поправци је да је коштала 60еур и да је замењена она електроника, или бар део електронике, тачније онај пластични дио где стоје напојни и сата конектори.
Да ли је тај квар стварно вредио 60еур и шта је он ту тачно урадио остаје велико питање с обзиром да је тренутно нов хард од 2ТБ око 60-70е.
 
Pitanje je koliko su vredeli podaci na tom disku, sam disk sigurno nije.
 
Nazad
Vrh Dno