Šta je novo?

Backlight bleed na u2414h

BigToni

Cenjen
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruke
115
Poena
170
Juce sam kupio gore pomenuti monitor preko domace radnje(narucio preko interneta) i koliko mogu da primetim svetlo previse izbija iz uglova. Da li jos neko ima ovakav problem ili je ova pojava u ovoj meri normalna?
Brat ima p2414h i nema tih problema, koliko sam procitao, oba koriste isti panel. Da li ovo treba vracati ili ne? Plasim se samo da mi zamenski ne dodje sa mrtvim pikselom ili nekom drugom falinkom.

Slika1 https://ibb.co/gVJRxc Preset Mode: SRBG, 71Brightness, 75Contrast.
Slika2 https://ibb.co/f3dJcc Preset Mode: SRBG, 71Brightness, 75Contrast.
 
IMG_20180301_181625_HHT.jpg
ne znam da li mi curi crna ili bela :D

p2414h je u pitanju
 
Tragedija druze.. Vredi li vracati ili su svi takvi? Ovaj p2414h je po svemu bolji kako stoje stvari osim boja, boje su mi za nijansu bolje na mom, verovatno zato sto je bolje kalibrisan(fabricki).
 
Poslednja izmena:
Skoro uzeo p2417h i skroz se razočarao što se tiče backlight bleed-a.
Meni je ovo katastrofa. Ok je slika, oštrina, boje, ali crna nije ni blizu crna...
Na slici je možda malo jači iso, pa je malo prenaglašeno, ali svakako se može steći utisak. Dakle ovo je crna pozadina na 40% brightness i 75% contrast.
 

Prilozi

  • 20180301_205815.jpg
    20180301_205815.jpg
    114.2 KB · Pregleda: 235
Ovo probija na sve strane....Izgleda da sav skart ide kod nas..
 
Skoro uzeo p2417h i skroz se razočarao što se tiče backlight bleed-a.
Meni je ovo katastrofa. Ok je slika, oštrina, boje, ali crna nije ni blizu crna...
Na slici je možda malo jači iso, pa je malo prenaglašeno, ali svakako se može steći utisak. Dakle ovo je crna pozadina na 40% brightness i 75% contrast.

Ovo bi trebalo da bude crna ?!
 
Jos jedan problem, na plavim tj. svetloplavim slikama/pozadinama primecujem piksele vertikalno, jel to uobicajena pojava ili isto defekt?
 
Juce sam kupio gore pomenuti monitor preko domace radnje(narucio preko interneta) i koliko mogu da primetim svetlo previse izbija iz uglova. Da li jos neko ima ovakav problem ili je ova pojava u ovoj meri normalna?
Brat ima p2414h i nema tih problema, koliko sam procitao, oba koriste isti panel. Da li ovo treba vracati ili ne? Plasim se samo da mi zamenski ne dodje sa mrtvim pikselom ili nekom drugom falinkom.

Slika1 https://ibb.co/gVJRxc Preset Mode: SRBG, 71Brightness, 75Contrast.
Slika2 https://ibb.co/f3dJcc Preset Mode: SRBG, 71Brightness, 75Contrast.



To u uglovima je IPS glow i prisutan je na svim IPS-type panelima, na nekim u manjoj, a kod nekih u većoj mjeri. Ovo dole lijevo mi više izlgeda kao probijanje pozadinskog osvjetljenja. Što se tiče piksela vertikalno, možeš li uslikati?
P2414H koristi identičan panel kao i U2414H, samo što je U2414H "bez okvira", fabrički kalibrisan i ima HDMI umjesto DVI-D i VGA.
Ja sam po svemu sudeći pogodio dobar P2414H. :D
 
Ovo je katastrofa, video sam najjeftinije Dell IPS koji imaju neuporedivo manje glow-a/bolji prikaz crne.
Negde u ovom delu foruma imate i slicne primere ocajnog glow-a i na veoma skupim Dell, Asus modelima, ocigledno je sreca u panel lutriji itekako potrebna e jedino sto nije tacno da pogadja samo kupce u srb (zalbi ima svuda).
 
Toni, lepo sam ti reko da izbegavas taj model :(
Vracaj to natrag i uzmaj nesto drugo......


@Mare[Bg]
auuuuu covece ne verujem, stvarno zalosno..........


Evo kako izgleda crna kod mene :

IMG_20180302_230736.jpg

Malo probija u donjem desnom uglu, ali to je skoro neprimetno......
 
Poslednja izmena:
Vegeta, nisam se usrecio ni sa benq-om, pa sam morao da napravim korak napred...
Za ove pare koliko sam mogao da primetim bolje nema(na papiru), jedino taj p2417h koji ima isti panel kao i ovaj, ali mnogo vise problema...

To je za IPS odlicna crna, imao si srece :D

To u uglovima je IPS glow i prisutan je na svim IPS-type panelima, na nekim u manjoj, a kod nekih u većoj mjeri. Ovo dole lijevo mi više izlgeda kao probijanje pozadinskog osvjetljenja. Što se tiče piksela vertikalno, možeš li uslikati?
P2414H koristi identičan panel kao i U2414H, samo što je U2414H "bez okvira", fabrički kalibrisan i ima HDMI umjesto DVI-D i VGA.
Ja sam po svemu sudeći pogodio dobar P2414H. :D

U tom slucaju P serija ispade bolja od U serije, sto je apsurd.
Ukljucio sam i stari TN monitor i stavio ga pored ovog, koji koliko god je lose kalibrisan, nema tih problema sa pixelima tj tim plavim linijama. Pogledao i kod burazera na p2414h istu sliku i pixeli se ne vide. To izgleda kao da svaki piksel mogu da razaznam, ali samo na plavoj pozadini, sedim na pola metra udaljenosti, mozda i vise... Drugar je pogledao i on ih primecuje.
Slika1 https://ibb.co/etTJCn B 65, C75, Preset sRGB. Na kameri se to ne uocava.
Probao sam da samnjim/povecam Brightness, contrast, presetove.. Cak sam pustio i onaj LCD Conditioning da radi pola sata. Prikljucen je na HDMI posto graficka nema DP.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam ovaj moj prikljucio na DP, B 40% C 82% odnosno "COOL" opcija na Dell DisplayManager-u. Probao sam i na VGA ali slika izgleda malo losije, za HDMI nemam prikljucak. I da, ispade da je P verzija bolja od U. Koja je revizija taj tvoj model, neko sa foruma je uzeo rev04 i zadovoljan je ?
 
Poslednja izmena:
Probacu DP na drugom racunaru pa javljam..
Revizija je A05, proziveden 11.2017.

Probao sam DP na oba ulaza i dobio istu sliku..
 
Poslednja izmena od urednika:
Vratio sam ga, izgleda da je ona osnova koja se nalazi ispod pixela lose izradjena i da se zbog toga javlja problem sa tim linijama usled smrzavanja...
 
Koji model sada planiras uzeti ?

S obzirom na celu situaciju, mislio sam da odahnem malo, da sacekam mesec, dva, ako se pojavi nesto novo to da kupim..
Ovaj model mi je zapao za oko, ali nisam video nesto mnogo testova pa se dvoumim Samsung LS24F350FHUXEN
 
Verovatno bih kupio opet u2414h ali plasim se da je cela serija takva, sa losom matricom...
 
Nazad
Vrh Dno