Šta je novo?

Izbor veličine ekrana

nsvladimir

Cenjen
Učlanjen(a)
04.03.2013
Poruke
952
Poena
195
Molio bih vas da mi kažete vaša iskustva i preporuke oko izbora veličine tv-a. Čitajući po netu vidim neke zvanične preporuke ali mi se to čini preveliko, npr. 49 inca od 1.8 do maksimum 3.7 metara, kakvo je vaše mišljenje?
 
Ja sam TV od 42" koristio kao PC monitor na daljini između 1.5 m i 2m. Bilo mi je taman. Sada ga koristimo kao pravi TV u dnevnoj sobi na daljini od 3.5m i meni nije dovoljno veliki ekran. Da je 50-55" mislim da bi bilo taman.
 
Pošto sam visok skoro 2 metra ispade da bi mi ekran kod nogu u ležećem položaju bio idealan 49 inča, meni je to previše ili nisam navikao na onako kako bi trebalo :)
 
Poslednja izmena:
Ne postoji dovoljno veliki TV. Veruj mi. Ja, u dnevnoj sobi, gledam u 47icu na metar i po daljine. Ne fali mi nista. Isto tako u spavacoj i decijoj sobi imam 42ojke na razdaljini od 4 metra. I to mi je ok.
 
Trenutno gledam 42" na 2.3 m. Kad sam ga kupio bio sam u manjoj sobi pa samim tim i manje rastojanje. Zao mi je sto tada nisam uzeo 50" tv. Sad da kupujem tv bez min 50" ne bih ni razmisljao.
 
Molio bih vas da mi kažete vaša iskustva i preporuke oko izbora veličine tv-a. Čitajući po netu vidim neke zvanične preporuke ali mi se to čini preveliko, npr. 49 inca od 1.8 do maksimum 3.7 metara, kakvo je vaše mišljenje?

Za tu razdaljinu, minimum 40-42, a za 3.7m možeš i 50+. Lično imam 42 plazmu, gledam sa oko 2m, mogu filmove i sa veće daljine ali fudbal i tenis ne, moram da priđem.
 
Za tu razdaljinu, minimum 40-42, a za 3.7m možeš i 50+. Lično imam 42 plazmu, gledam sa oko 2m, mogu filmove i sa veće daljine ali fudbal i tenis ne, moram da priđem.

Ako se secate skoro u isto vreme smo kupili nase plazme od istog prodavca ("madjara"). :) Zao mi je samo sto tada nisam kupio tv sa vecom dijagonalom mada mislim da ih prodavac vec tad nije imao. Mislim da smo uhvatili poslednji voz sa plazmama. Gledao sam je na manje od 2m ali sad sam u drugoj sobi na nekih 2.3m rastojanju od tv-a sto je mozda i bio razlog da ne razmisljam o vecoj dijagonali. Jedino sto ne mogu da se setim koja je bila cena za veci model.
Da mogu da vratim film unazad bez 50" ne bih ni razmisljao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno