Šta je novo?

D0miner V1.0 - Cryptonight miner

d.darko

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2016
Poruke
1,307
Poena
100
D0miner V1.0 za AMD karte

Majner za cryptonight algo, moze da se kopa Monero, Electroneum, Sumokoin, Karbowanec, Bytecoin i ostali drugari.
Posto imam samo RX karte nisam mogao da testiram na starijim AMD kartama, mada bi majner trebao da radi.
Ako je neko raspolozen moze da proba i postavi ovde rezultate, ne daj boze i neki screenshot.

Mali devfee (~0.85%) i GPU watchdog (tj. ker koji cuva grafike da stalno rade, cim dodje do nekog problema i one ne rade, restartuju majner automatski).
Ove dve stvari bih istakao, mada recimo ubacio sam i opciju za charity majning (tj. kopanje u dobrotvorne svrhe), ideju sam dobio prosli put kada su se prikupljala sredstva clanu foruma.
Recimo da postoji neka organizacija koja ima xmr, sumo ili tako neku adresu na koju skupljaju donacije za nesto, bilo sta.
Namesti se pool, adresa i to je to, u dobrotvorne svrhe se daje citavih 0.55% , tj. 1 minut kopanja svaka 3 sata u proseku.

Za malo siri opis pogledajte :
na ovom forumu gde se pise na engleskome jeziku


Download:
Mega : https://mega.nz/#F!vAZnXJaQ!Cczik99yNCPYrn2J-wyAHg

Evo slike kako izgleda majner :

21424111.jpg
 
Moze li da se kopa AEON (CryptoNight-Lite algoritam)?
 
Prvi utisci:

- mali fee
- lak za podesavanje
- charity kao opcija
- watchdog jos nisam proverio - jer radi stabilno za sad :)
- hash bolji od xmr-stack ( rx550 - 470+ h/s prosek po kartici )

Bravo, dok! Cekamo to sminku ( gpu temp, fan speed, temp target ...) :)
 
Niti jedan miner ne smatram lakim za podešavanje pa ni ovaj ali snašao sam se :)

Isprobao sam malo ETN na nanopool ali mi se čudno ponaša. Na dva, ne identična, ali vrlo slična riga, 6xRX470 samo se memorije malo razlikuju, obe su Samsung ali drugačiji, nije isti bios i strap i jedan za nijansu bolje radi na svim algoritmima.
Uglavnom zanimljivo, ovaj miner na jednom rigu daje malo više čak i od Claymore, 33 heša više po kartici iliti 200 po rigu. Claymore daje 5620, D0miner 5720 što je 2% ne mnogo ali nije zanemarljivo.
Dok na drugom rigu koji u Claymore daje 5815 h/s D0miner daje samo 5080?! Identična podešavanja.
Koristio sam do sada Clay jer mi se najbolje pokazao, wolf miner, xmr-stack i sgminer nikad nisam ni uspeo da podesim kako treba neke čak ni da pokrenem koliko su komplikovani.
 
Zapravo bi najbolje bilo meriti brzinu na poolu posto je ona jedino merodavna, tj. to je ono sto je na kraju bitno :)
Cudno mi je ovo za drugi rig, ne bi trebalo bas toliko manje da daje, mozda nisu isti video drajveri?
 
Ovo sto si rekao nije apsolutno istina...merodavna je brzina majnera, pul samo hvata checkpointe u odredjenim trenucima i prikazuje ih a narocito na nekim pulovima gde se prikazuju manji ili veci hrates kao sto je npr.suprnova.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
zarada ti zavisi od kolicine shareova koji stignu do pool-a , a ne kolicine koju ti gpu iskalkulise :)
 
Tako je.

Ali izgleda da su neki i dalje u zabludi i posle više od pet godina. :)
 
To sam i ja hteo već da pitam na nekoj temi, pa hajde na ovoj kad ste se već dotakli. Meni je logično jedino bitna količina novčića koja leže na wallet, ili vreme za koje recimo mašine nakopaju 100 etn za isplatu. Pusti se dovoljno dugo i uporedi.
Da li je zarada direktno proporcionalna broju validnih šerova? Znači da ništa drugo nema uticaj? Jeste i hash ugrubo proporcionalan ali između hasha i zarade je još varijabli (pool fee, miner fee, stale shares, eventualno incorrect shares, valjda i luck mada se u to ne razumem još uvek kako funkcioniše...).

Inače sviđa mi se što majner pokazuje procenat accepted shares (do sada je solidnih 94%). Jer claymore ni nanopool to ne prikazuju.

A za brzinu, primetno je malo povećanje i average heša na poolu a i broja šerova samim tim i zarade. Voleo bih i na drugom rigu koristiti ovaj miner ali nemam pojma zbog čega je onoliko manji hash, kad je na prvom veći. Miner podešavanja ista, karte su skoro identične, za nijansu su veći taktovi na tom drugom jer je malo bolja memorija. Drajveri su isti, blockchain. Windows sam sveže reinstalirao ali isto win 10 enterprise 1607. Ne znam da li je do nekog win podešavanja, mada u clay radi kao i pre reinstalacije wina, preko 5800 h/s
Probaću još na nekoliko rigova da uporedim etn hash vs clay čisto na kratko testa radi, pošto oni rade eth do daljnjeg.
 
Da li je zarada direktno proporcionalna broju validnih šerova?

Jeste, odnosno kao što je napisano, prihvaćenih.

Međutim, ono što buni mnoge, je ta neka "brzina" i "brzina" na pool-u. Ako rešiš share prebrzo, tada će biti neka velika "brzina" na pool-u u odnosu na sam rig. Ako se share reši presporo, "brzina" na pool-u, biće dosta manja u odnosu na rig. Algoritam uvek teži sredini, što je i sastavni deo kriptovaluta. Zato se i na primer zna, da će poslednji BTC biti iskopan oko 2140 godine.
 
Nova verzija V1.1

V1.1 :

- Ispravke bugova
- Pojedinacno podesavanje kartica :

"gpu_conf" :
[
{ "id" : 0, "intensity" : 0, "double_threads" : true},
{ "id" : 1, "intensity" : 55, "double_threads" : false},
{ "id" : 3, "intensity" : 21, "double_threads" : true},
{ "id" : 4, "intensity" : 0, "double_threads" : true},
]


U ovom primeru se koriste kartice sa ID0,1,3,4 , a 2 nije u upotrebi.

Da bi saznali koja kartica koji ID ima koristiti : d0miner.exe --listdevices

Cekam feedback :)
 
zarada ti zavisi od kolicine shareova koji stignu do pool-a , a ne kolicine koju ti gpu iskalkulise :)
Pa gpu ne moze da kalkulise u prazno. Ako iskljucis net nece kalkulisati u lokalu...sa netom naravno prima sherove sa poola ili chaina ako je solo i pokazuje u majneru tako da je majner merodavan a ne pool.



Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@toogood nek si u pravu, al eto da ostanemo kod teme a to je majner.
Ko je raspolozen da testira i napise rezultate, bio bih mu zahvalan.
Takodje ako treba neka pomoc za podesavanje, moze ovde da pita.
 
Ok sorry na smetnji nije ni vazno...ja cu po majneru da ravnam a vi gledajte u suprnovu kad-tad pa pitajte se sto krade coek.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Nova verzija V1.1

V1.1 :

- Ispravke bugova
- Pojedinacno podesavanje kartica :

"gpu_conf" :
[
{ "id" : 0, "intensity" : 0, "double_threads" : true},
{ "id" : 1, "intensity" : 55, "double_threads" : false},
{ "id" : 3, "intensity" : 21, "double_threads" : true},
{ "id" : 4, "intensity" : 0, "double_threads" : true},
]


U ovom primeru se koriste kartice sa ID0,1,3,4 , a 2 nije u upotrebi.

Da bi saznali koja kartica koji ID ima koristiti : d0miner.exe --listdevices

Cekam feedback :)


da bi koristili pojedinacna podesavanja za svaku karticu, da li pri tom treba odvojiti pocetne parametre koje stoje na pocetku configa

/* Intensity 0-> auto intensity, or value from 1-100 */
/*"intensity" : 14,

/* To use 2 threads per card set double_threads to true */
/*"double_threads" : true,

kada sam omogucio da se izvrsi ova linija , program nije hteo da se startuje , prijavi gresku na komandnoj liniji

"gpu_conf" :
[
{ "id" : 0, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 1, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 2, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 3, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 4, "intensity" : 14, "double_threads" : true},
]*/

sta god da uradim prijavi mi gresku , radi jedino kada vratim sve na staro
 
Ostavis gore podesavanja za intensity i double threads, ne trebas da ih iskomentarises, jer kad postoji niz gpu_conf, tada se ta podesavanja gore ne koriste.

A dole nisi izbacio komentar, imas na kraju */ :)

znaci, sve ostavis kao sto je bilo, tj. ne trebas da iskomentarises nista, a dole dodaj :

"gpu_conf" :
[
{ "id" : 0, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 1, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 2, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 3, "intensity" : 15, "double_threads" : true},
{ "id" : 4, "intensity" : 14, "double_threads" : true},
]
 
V1.2

- Prikaz temperature i brzine obrtanja ventilatora za svaku kartu (thread)
- Mogucnost podesavanja zeljene temperature kartice ( target_temperature )

Eto odradio sam sto sam obecao :)
Ima li testera?
 
Ja ne mogu da stignem da se zezam i isprobavam, radi mi još uvek na jednom rigu ona prva verzija solidno. Valjda ću ovih dana da ugrabim vremena da isprobam najnoviju i na svim mašinama da bih znao da li samo na onoj jednoj daje osetno manji hash i da ispitam zašto.
Kako se koristi listdevices komanda, gde se upisuje?
 
u cmd prompt, znaci samo kucas d0miner.exe -listdevices

Mada i ne moras nego pokrenes bez gpu_conf podesavanja on ti svakako izlista sve kartice pre nego sto krene da majnuje, a to ti je taj redosled i za gpu_conf :)

sledece sto cu da radim je da pripremim majner za monerov 'novi' algo
 
Prvi utisci:

- mali fee
- lak za podesavanje
- charity kao opcija
- watchdog jos nisam proverio - jer radi stabilno za sad :)
- hash bolji od xmr-stack ( rx550 - 470+ h/s prosek po kartici )

Bravo, dok! Cekamo to sminku ( gpu temp, fan speed, temp target ...) :)
Jel mozes da okacis config file..meni nece preko 330 dok mi sgminer daje 450
 
Druze nemoj da se ljutis ali ovo je cini mi se iskopiran SRBminer.
pozz
 
Druze nemoj da se ljutis ali ovo je cini mi se iskopiran SRBminer.
pozz
Ajdeee...a da prvo pogledaš datume sa foruma i vreme pojavljivanja SRBminera na btctalku? Uostalom, šta misliš zašto majner ima prefix SRB? Da ga nije amerikanac ili neko drugi napravio? Posle se pitate zašto ljudi koji mogu nešto da doprinesu zaobilaze bench...

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno