Šta je novo?

TV Lag - AV Resiver - Philips

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Postovanje kolege,

Potrebna mi je vasa pomoc, ako je neko imao ovakav problem ili neko ko zna da me savetuje da ga resim. Naime juce sam uzeo TV Philips 65pus6262/12,
prvi put da se igram sa 65" ekranima iskreno nikada ga ne bi kupio nego je bio na nekoj brutalnoj akciji izasao me +- 100k, uglavnom problem je sto TV
ima lag/kocenje/tilt nisam siguran kako bi to nazvao kompletan TV radi uzasno lose kad god u njega zabodem hdmi kabel sa kompa ili sa av resivera,
AV resiver onkyo r646 nece cak ni da baci sliku, izbacuje sve regularno da je pronasao tv bla bla ali sliku nece da baci, ukoliko promenim rezoluciju malo se igram
baci preko AV resivera sliku ali nesto lose fale neke boje ima nekih gresaka, a sam AV se greje i upalio mi je ventilator po prvi put u zivotu, i do sada sam imao
prikacen 4k 40" tv koji je radio bez problema samsung je u pitanju. E sad pokusao sam da promenim HDMI kablove, da kopcam direktno samo tv, nista
ne dovodi resenju, grafika koju trenutno koristim na masini u dnevnom boravku je gtx 960 pristojna grafika trebalo bi da gura bilo koji 4k materijal. Takodje postoji i
lag u gledanju video materijala i to uzasno velik! Da napomenem nije u pitanju Soap Opera Effect posto sam sve te opcije pogasio, to je prva stvar koju uradim kada
uzmem novi tv. E sad ne bi bas voleo da imam neki problem sa tv-om posto sam ga dovukao iz Beca pa bi mi bio uzasan problem da ga nosim nazad jedva sam ga
doneo.

Ljudi pomagajte!
 
Proveri da li koristiš HDMI sa minimum 1.4 standardom, vrlo moguće da su ti stariji kablovi. Mada, vidim da ga prodaješ, pa ne vidim u čemu je problem...
 
Pa previse svetli u mraku. Smeta mu ocima.
 
Nisam ni provalio foru :)) Inace problem je bio do AV resivera, 4k HDR je nesto sto ovaj resiver ne moze da izgura normalno, ukoliko idem sa manjom rezoluciom radi bez problema. Stoga sam pazario novi seriver i sada je bombona. Samo jos da prodam stari resiver.
 
Nazad
Vrh Dno